Włamania do altanek w Bukownie
Nocą 12 lutego br. włamano się do dwóch altanek znajdujących się na ul. Niepodległości w Bukownie. W pierwszej z nich sprawca wyłamał drzwi, a później ukradł m. in. narzędzia ogrodnicze. Aby dostać się do wnętrza drugiej, sprawca wybił szyby w oknie i ukradł m. in. lampę halogenową. Pokrzywdzeni szacują straty. Włamywaczowi grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

Kradzież kabla
13 lutego br. na ul. Kluczewskiej w Bolesławiu skradziono około 55 metrów napowietrznej linii telekomunikacyjnej. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Bukowna.

Skradziono portfel
13 lutego br. w jednym z olkuskich sklepów skradziono portfel należący do mieszkanki powiatu będzińskiego. Kobieta straciła pieniądze oraz dokumenty znajdujące się w portfelu. Sprawcy kradzieży cudzego mienia grozi kara 5 lat więzienia.

 

Kradzieże na wolbromskim targowisku
13 lutego br. około godziny 15:00 na targowisku w Wolbromiu okradziono dwie kobiety. Obu skradziono portfele wraz z pieniędzmi oraz dokumentami. Nad sprawą pracują wolbromscy policjanci.   

Włamanie do mieszkania
14 lutego włamano się do mieszkania na ul. Korczaka w Olkuszu. Sprawca wyłamał zamki, a później ukradł z wnętrza pieniądze oraz aparat fotograficzny. Pokrzywdzona oszacowała wartość skradzionych przedmiotów na kilkanaście tysięcy złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Potrącenie pieszego w Kluczach
15 lutego br. około godziny 21:20 na drodze wojewódzkiej nr 791 w Kluczach volkswagen kierowany przez mieszkańca Zawiercia potrącił pieszego. Do olkuskiego szpitala przewieziono mieszkańca Kwaśniowa Dolnego, który złamał nogę. Policjanci ustalają przyczyny wypadku.

Wypadek w Podchybiu
19 lutego około godziny 16:50 w Podchybiu (gmina Trzyciąż) kierująca renaultem – mieszkanka Łobzowa, na prostym odcinku drogi wjechała do przydrożnego rowu. Z obrażeniami ciała trafiła do olkuskiego szpitala. Policjanci ustalają przyczynę wypadku.

Volkswagen zderzył się z fiatem
19 lutego około godziny 17:00 na ul. Bolesławskiej w Kluczach fiat kierowany przez mieszkańca Bukowna zderzył się z volkswagenem, którym kierował mieszkaniec gminy Klucze. Prawdopodobną przyczyną wypadku była utarta panowania nad samochodem. Do olkuskiego szpitala został przewieziony kierowca fiata.

Ujęto sprawcę kradzieży
19 lutego br. około godziny 13:40, w jednym z olkuskich sklepów pracownicy ochrony ujęli 20 – letniego olkuszanina, który ukradł dwie golarki elektryczne o wartości 590 złotych. Mężczyzna został zatrzymany w areszcie olkuskiej komendy. Grozi mu kara 5 lat więzienia.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze