Libacja alkoholowa w jednym z mieszkań w Bukownie zakończyła się tragicznie dla 49-latka, który zmarł po tym, jak jeden z kompanów wspólnego picia złapał za nóż i zadał mu nim kilka ciosów.

 

Do zajścia doszło we wtorek 21. maja około godziny 1:00 w nocy. Policjanci z komisariatu w Bukownie zatrzymali prawdopodobnego sprawcę, którym okazał się 40-latek nie posiadający stałego miejsca zamieszkania, podobnie zresztą jak ofiara.   

– Śledztwo w tej sprawie prowadzi olkuska prokuratura. Za zabójstwo grozi podejrzanemu kara pozbawienia wolności od  8 do 25 lat lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. Dzień po zatrzymaniu Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – informuje nadkom. Agnieszka Fryben.

Jest to pierwsze zabójstwo w powiecie olkuskim w tym roku. Na przestrzeni ostatnich lat ilość zabójstw na naszym terenie widocznie spadła i jest to typ przestępstwa, które zdarza się przeważnie raz, dwa razy do roku. Za każdym razem okoliczności są podobne – alkohol, libacja i awantura kończąca się wyjęciem noża. Zatrzymane osoby często nie mają stałego miejsca zamieszkania. Kilka razy do roku zdarzają się przypadki prób zabójstwa. Również w tym przypadku najczęściej używanymi narzędziami również był nóż lub inne ostre narzędzie, jak na przykład siekiera. Okoliczności tych zajść również mają podobny scenariusz i ofiary atakowane były przez swoich kompanów od kieliszka. Wszyscy sprawcy wpadli w ręce policjantów w bardzo krótkim czasie od momentu popełnienia przestępstwa.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
PXT
PXT
9 lat temu

Wreszcie coś się dzieje, więc panowie policjanci nie będą narzekać na nudy, mają wreszcie prawdziwe policyjne zajęcia. Nie będzie czasu na polowanie na pieszych nie na pasach i pijanych rowerzystów- niedoszłych zabójców swoich kompanów od kieliszków.
No cóż brak zajęć czyli bezrobocie zawsze doprowadza do podobnych patologii zarówno ze strony amatorów kieliszków jak i samych policjantów.