kronika policyjna

Olkusz. Na „krajówce” zginął pieszy. Policja bada przyczyny wypadku

Do tragicznego wypadku doszło 19 grudnia 2013 roku około godziny 5.40 na drodze krajowej nr 94 w Olkuszu. Kierująca fiatem potrąciła przebiegającego przez jezdnię 64- letniego mężczyznę. Mieszkaniec Olkusza w wyniku doznanych obrażeń zmarł na miejscu. Kobieta kierująca fiatem była trzeźwa. Policjanci ustalają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego.

 

Olkuska policja ustala przyczyny śmierci 63-letniego mężczyzny i zaprószenia ognia w budynku mieszkalnym

19 grudnia około 21.00 zwłoki mężczyzny znaleźli strażacy w domu w Osieku (gmina Olkusz), w którym doszło do pożaru. Strażacy o zdarzeniu natychmiast zawiadomili dyżurnego policji. Na miejscu przeprowadzono oględziny, w których uczestniczył prokurator. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna najprawdopodobniej zmarł w wyniku zaczadzenia. Co było dokładnie przyczyną śmierci 63-latka wyjaśni dopiero sekcja zwłok.

Ostrzeżenie przed kieszonkowcami

Po raz kolejny kieszonkowcy wykorzystali nieuwagę kupujących na targowisku w Wolbromiu. 18 grudnia 2013 roku dwie kobiety straciły pieniądze oraz dokumenty, w tym karty bankomatowe.

Apelujemy o „włączenie” wyobraźni i zadbanie o swoje mienie. W sklepie, na targowisku, na ulicy, czy autobusie uważajmy na osoby podejrzanie zachowujące się. Często nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy obserwowani przez kieszonkowców, którzy czekają tylko na naszą nieuwagę.

Najczęściej giną nam telefony, pieniądze, dokumenty. Kieszonkowcy bardzo często wykorzystują nasze zaabsorbowanie robionymi zakupami, czy też roztargnienie.
 
Uwaga na włamywaczy. Kolejne włamanie do domu w powiecie olkuskim

To czwarte w tym miesiącu włamanie do domu w naszym powiecie. 19 grudnia 2013 roku włamano się do domu w Cieślinie. Skradziono pieniądze i biżuterię. Za kradzież z włamaniem grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje!

Zanim wyjedziemy na świąteczny wypoczynek należy wcześniej pomyśleć o właściwym zabezpieczeniu mieszkania, czy domu. Jednym ze sposobów jest zapewnienie systematycznej opieki zaufanej osoby. Warto zadbać, aby ktoś z rodziny lub zaprzyjaźnionych sąsiadów sprawdzał nasz dom i stwarzał pozory obecności domowników. Pamiętajmy, aby nie zostawiać w domu pieniędzy i kosztowności. Wartościowe przedmioty na czas wyjazdu można zdeponować u kogoś z bliskiej rodziny.

Kolejne potrącenie w gminie Wolbrom

21 grudnia br. około godziny 18.00 na drodze wojewódzkiej w Chełmie, kierująca renaultem potrąciła pieszego. Mężczyzna został przewieziony do olkuskiego szpitala. Do wypadku doszło prawdopodobnie w trakcie wymijania się renaulta z innym pojazdem.

Kradzież trakcji kolejowej

Nocą 19 grudnia br. w Bukownie, nieustalona w chwili obecnej osoba, ukradła około 70 metrów trakcji kolejowej. Przedsiębiorstwo, na szkodę którego dokonano kradzieży, wyceniło wartość skradzionego mienia na około 2.500 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Bukowna.   

Kradzież portfela

20 grudnia br. na targowisku mieszczącym się przy ul. Świętokrzyskiej w Olkuszu skradziono portfel należący do olkuszanina. Mężczyzna stracił pieniądze oraz dokumenty. Sprawcy kradzieży cudzego mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Uszkodzenia samochodów

Trzy samochody zaparkowane na ul. Augustiańskiej w Olkuszu uszkodzono nocą 20 grudnia br. W mercedesie, oplu oraz roverze zniszczono lusterka zewnętrzne. Właściciel samochodów szacują straty, wandala szukają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
PXT
PXT
9 lat temu

Apeluję do policji, żeby nie apelowała, bo apelowanie nic nie daje. To już lepiej niech się weźmie do roboty i zacznie od apeli na placu apelowym przed fortecą ze sztandarami a jak za mało miejsca to na placu przed Lidlem.