kronika policyjna

Osiek. Kradzież z włamaniem
Policjanci z Olkusza ustalają sprawcę kradzieży z włamaniem w miejscowości Osiek. Do zdarzenia doszło 12/13 kwietnia br. na jednej z posesji w Osieku. Sprawca dostał się do pomieszczenia gospodarczego i garażu blaszanego, z którego ukradł elektronarzędzia tj. dwie piły spalinowe, szlifierkę kontową, strug elektryczny, dwie frezarki elektryczne.

Wstępne straty to około 1710 zł na szkodę właściciela posesji. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Olkusz. Złodziej z remontowanego domu ukradł elektronarzędzia.
Olkuscy policjanci zajmują się sprawą kradzieży w okresie od 10 do 12 kwietnia br. Z jednej z posesji na terenie miasta, w której przeprowadzany jest remont, nieznany do chwili obecnej sprawca skradł elektronarzędzia tj. młot pneumatyczny, pilarkę kontową oraz ręczną pilarkę do cięcia. Straty to około 2000 złotych.

Sieniczno. Nietrzeźwy z zakazem prowadzenia pojazdów
Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie kierowca, którego w weekend zatrzymała do kontroli olkuska drogówka. 35- latek poza prowadzeniem w stanie nietrzeźwości miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd do 2020 roku. Mieszkaniec Kosmolowa odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do wyroku sądu.

Olkusz. Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami
Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 20 i 26-letnim mieszkańcom miasta, którzy podczas weekendu, zostali zatrzymani za posiadanie narkotyków.
W piątek 12 kwietnia około godz. 21:30 na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego mundurowi Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego, zauważyli mężczyznę, który wychodząc z bloku odpalił „Papierosa”. Funkcjonariusze zwrócili na niego uwagę gdyż w powietrzu unosił się charakterystyczny zapach palącej się marihuany. Przypuszczenia policjantów były prawdziwe. 26-latek szedł i palił marihuanę co potwierdziły badania. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Dwa dni później tj. 14 kwietnia 2019 roku na tej samej ulicy 20-letni mieszkaniec miasta zatrzymany przez mundurowych również posiadał narkotyki. Teraz za swoje zachowanie obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem, a grozi im za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Olkusz. Zatrzymano 35-latka, który miał przy sobie marihuanę
Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali mężczyznę, który w plecaku miał marihuanę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i wkrótce odpowie za swój czyn. Do zatrzymania mężczyzny doszło w nocy z 10 na 11 kwietnia br. Podczas patrolu osiedla mieszkaniowego w Olkuszu policjanci zauważyli mężczyznę, który na ich widok nerwowo się zachowywał. Postanowili sprawdzić co jest tego powodem, zatrzymali radiowóz i podeszli do niego. Okazało się, że w plecaku, który miał mężczyzna, policjanci znaleźli woreczek foliowy z marihuaną. 35-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. W miejscu zamieszkania mężczyzny, policjanci znaleźli jeszcze kilka gram substancji, której posiadanie jest zabronione prawem. Mundurowi łącznie zabezpieczyli około 50 gramów marihuany. 11 kwietnia br. mężczyzna usłyszał zarzut w tej sprawie. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wolbrom. Kradli kaloryfery, które przewozili sklepowym wózkiem
Policjanci z Komisariatu w Wolbromiu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o włamanie do niezamieszkałego domu jednorodzinnego i kradzież kaloryferów. W poniedziałek tj. 8 kwietnia br. około godziny 4:30 dyżurny wolbromskiej policji otrzymał zgłoszenie, że dwóch mężczyzn wyrzuca przez okno posesji metalowe grzejniki, które następnie ładują na wózek sklepowy. Dyżurny natychmiast wysłał policyjny patrol, który potwierdził zgłoszenie i szybko podjął czynności. Policjanci wytypowali drogę ucieczki sprawców i wyruszyli w penetrację okolicy za sprawcami kradzieży. Już po kilkunastu minutach mundurowi zauważyli w pobliżu jednej z posesji pozostawione rzeczy, które mogły pochodzić z przestępstwa. Dalsze kroki policjantów doprowadziły do zatrzymania obu mężczyzn. Byli to mieszkańcy Wolbromia w wieku 37 i 46 lat.
9 kwietnia br. śledczy z Komisariatu Policji w Wolbromiu przedstawili mężczyznom zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Olkusz. Ponad 2 promile miała matka sprawująca opiekę nad małoletnimi dziećmi
W piątkowy weekend w jednym z olkuskich mieszkań policjanci podjęli interwencje wobec pijanej matki, która nietrzeźwa opiekowały się swoimi dziećmi. Teraz o dalszym jej losie zadecyduje Sąd Rodzinny. 12 kwietnia około godziny 10:30 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od będącego na miejscu kuratora Ośrodka Pomocy Społecznej w Olkuszu, że w jednym z mieszkań na terenie miasta nietrzeźwa matka opiekuje się dziećmi. Na miejscu interwencji funkcjonariusze zastali pijaną matkę, od której wyczuwalna była woń alkoholu. 41-letnia kobieta w takim stanie opiekowała się dziećmi w wieku 4 i 10 lat. Policjanci po przeprowadzonym badaniu stwierdzili, że ma ona ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Opiekę nad małoletnimi przejęła krewna rodziny. O całym zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny.

Kwaśniów. Nietrzeźwy kierowca
Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierowca osobowego BMW. Mężczyzna został zatrzymany we wtorek 16 kwietnia przez policjantów Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego z Klucz. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje olkuski sąd.

Komunikat:

Poszukiwany właściciel kół samochodowych
Olkuska policja poszukuje właściciela dwóch kół samochodowych w rozmiarach 235/65 R17 108 H M+S z felgami aluminiowymi. Opony zostały zabezpieczone w dniu 6 kwietnia 2019 roku w Olkuszu przy ulicy Króla Kazimierza Wielkiego. Właściciel proszony jest o kontakt z prowadzącym postępowanie policjantem, nr tel. 32 6478 274 lub 997.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pavv
pavv
3 lat temu

[quote name=”lulek”][quote name=”Autor tekstu”] szlifierkę kontową,[/quote]
:eek:[/quote]

Czepiasz się 😉 Widocznie to pisał ten milicjant co czytać tylko potrafi.

pavv
pavv
3 lat temu

Łojejku jejku. Szedł i jarał blanta i wielkie mi przestępstwo. Codziennie setki blantów w Olkuszu jest jarane i nikt tego nie przeżywa jak nadgorliwi milicjanci.

theon
theon
3 lat temu

Zdębiałem ! Okazuje się że policja jeździ po mieście , zaczepia przechodniów i przeszukuje im torby i plecaki. A może właśnie w tym czasie ktoś połowę znaków w mieście powyrywał ?

lulek
lulek
3 lat temu

[quote name=”Autor tekstu”] szlifierkę kontową,[/quote]
😮