kronika policyjna

Interwencja obywatelska wobec pijanego kierowcy
Dwójka osób ujęła nietrzeźwego kierującego, który został przekazały w ręce policji. Zatrzymany był tak pijany, że nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wkrótce usłyszy zarzut za popełnienie przestępstwa.

1 czerwca 2015 roku kobieta i mężczyzna jechali samochodem z Jaroszowca, gdy nagle zajechał im drogę matiz wyjeżdżający z bocznej ulicy. Ponieważ podejrzewali, że kierowca jest pijany, pojechali za nim. Gdy ten po krótkim czasie zatrzymał się na poboczu, świadkowie podeszli do jego samochodu. Po otwarciu drzwi wyczuli od kierującego mocną woń alkoholu. Mężczyzna, wyraźnie wzburzony obywatelską interwencją, nie pozwalał zabrać sobie kluczyków, odgrażał się, próbował szarpać. Po chwili na miejsce przyjechał wezwany patrol policji z Klucz. Okazało się, że kierujący jest mieszkańcem tej gminy, a stan jego upojenia uniemożliwia przeprowadzenie testu alkosensorem, w związku z czym został przewieziony do szpitala na pobranie krwi do laboratoryjnego badania na zawartość alkoholu. Niebawem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszy zarzut z art. 178 a kodeksu karnego.

Klucze. Zatrzymano włamywacza
W sobotę 6 czerwca br. policjanci z Klucz zatrzymali mieszkańca Kwaśniowa Dolnego, który dzień wcześniej włamał się do domu letniskowego w Ryczówku – Godawicy i ukradł przewód elektryczny. 25-letni mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. W przeszłości 25-latek był karany za kradzieże, kradzieże z włamaniem i przestępstwa narkotykowe. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Komunikat:

29 maja 2015 roku w lesie w Rodakach odnaleziono rower górski w kolorze szaro-srebrnym. Osoba, której zaginął rower lub został skradziony proszona jest o jego odbiór w Komisariacie Policji w Kluczach, tel. 32 649 44 00.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
9xzzq
9xzzq
8 lat temu

Niech żyje Zbigniew Stonoga pogromca nierobów!!

Pasażer.
Pasażer.
8 lat temu

Ten ,który minusuje wpis OBYWATELA ST o chamskim zachowaniu rowerzystów na chodnikach w Olkuszu jest prawdopodobnie niedojrzałym społecznie człowieczkiem. Wszak wielu,wielu obywateli w Olkuszu , zwłaszcza starszych tak samo dostrzega problem rowerzystów jeżdżących po chodnikach i zagrożeniu pieszych,o czym łatwo się przekonać właśnie na Al -1000-lecia na przystanku autobusowym i nie tylko. Także na chodnikach innych ulic w mieście. I nikt do tej pory nie reaguje na poza prawne zachowanie rowerzystów. Czekam także na zdecydowane i skuteczne działanie w tej sprawie odpowiedzialnych organów.

9xzzq
9xzzq
8 lat temu

Łatwiej jest dorwać pieszą babcię czy dziadka niż wysportowanego na skateparku młodego i sprężystego rowerzystę, no nie? Taki rowerzysta może nawet przed ucieczką przejechać po butach czy zostawić ślad bieżnika nawet na mundurku wysoko zaraz pod czapką. No chyba, że rowerzystą będzie sędziwy senior, to takiego nie ma problemu, część jego emerytury tę na lekarstwa skieruje się mandacikiem w inną lokatę.

OBYWATEL St
OBYWATEL St
8 lat temu

A w sprawie rowerzystów na olkuskich chodnikach w dalszym ciągu cicho-sza. Staje się coraz niebezpieczniej. Na Al.1000-lecia każe się pieszych,a rowerzyści jeżdżą po chodnikach m.in.właśnie na 1000-lecia i potrącają pieszych. I co i nic.Tak jak pieszy na jezdni jest gościem ,tak rowerzysta na chodniku też jest gościem. Policjo olkuska ! Jako obywatel mojego Miasta OLKUSZA chcę od Was nie wiele. Chcę czuć się bezpiecznie na chodniku i na przystanku. Tyle. Takie jest moje prawo i wszystkich pieszych. Czy wymagamy wiele. Ale wydaje mi się ,że artykuły na temat rowerzystów w prasie ,wpisy w internecie to rzucanie grochem o ścianę. Dziwne to i smutne.

PXT
PXT
8 lat temu

Wizerunek policji już nie ma czym „cierpieć” wizerunek policji to już zimny trup.
Właściwie to ten wizerunek to już tylko leży i śmierdzi rozkładem, cierpią tylko ci co muszą wąchać ten smród.

James Bond
James Bond
8 lat temu

Droga Nasza Olkuska Policjo ,Wiem ,że plany NIERZĄDU o ukaraniu tylu a tylu kierowców i pieszych jest nadal aktualny i z całą mocą się do tego przykładacie, Chowanie się w prywatnych czy nie samochodach, ale nieoznakowanych ,aby złapać pieszego jak przejdzie 50 m od przejścia, ale nikomu nie zagraża , jest troszkę śmieszne i chyba urągające Waszym Głównym Zadaniom.Polowanie na pieszych to chyba główne zadanie ostatnimi czasy na AL.1000-LECIA ,bo potraficie spędzać tam trochę czasu.Życzę Wam Aby Wasza Praca bardziej skupiła się na ważniejszych sprawach ,a nie wykonywaniu ślepych wytycznych ,na których cierpi WIZERUNEK POLICJI