Trójka nastolatków została napadniętych przez trzech dorosłych mężczyzn, którzy okradli ich z telefonów komórkowych i pobili. Na szczęście dwóch sprawców wpadło w ręce policjantów i odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości za swój czyn, za który grozi im teraz od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zajścia doszło w środku tygodnia około godziny 21:00 na ulicy Żuradzkiej w Olkuszu. Na znajdującej się w tamtym miejscu ławce siedziało dwóch 16-latków i 17-latek. W pewnym momencie podszedł do nich 30-letni mężczyzna i poprosił o pożyczenie telefonu, bo jak twierdził, potrzebował gdzieś pilnie zadzwonić. Chłopcy telefon pożyczyli, ale dzwoniący gdzieś mężczyzna zaczynał się z telefonem oddalać.

 

– Chłopcy udali się za mężczyzną, doszli do jednej z posesji, gdzie chwilę później zostali pobici przez dwóch 19- latków. Sprawcy, wraz z mężczyzną, który wcześniej zabrał telefon jednego z pokrzywdzonych, odebrały telefony komórkowe pozostałym dwóm nastolatkom. Godzinę później zatrzymano jednego ze sprawców – 19 – letniego olkuszanina – informuje mł. asp. Marcin Dzięcioł z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Dzień później udało się zatrzymać drugiego 19 – latka, który prawdopodobnie brał udział w pobiciu. W dalszym ciągu nie udało się namierzyć mężczyzny, który „pożyczył” telefon od chłopców. – Dwójce zatrzymanych osób przedstawiono zarzut dokonania rozboju. Sprawcom grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności – dodaje mł. asp. Dzięcioł. Policjanci apelują o rozwagę do młodych mieszkańców, by z większą dozą nieufności traktowali nieznajomych, szczególnie w późnych godzinach wieczornych. Jak pokazuje ta sytuacja, zasada ograniczonego zaufania jest czasem bezpieczniejsza.

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
unga bunga Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
unga bunga
unga bunga

sfdsd