kronika policyjna

Nietrzeźwa matka „opiekowała się” trzylatkiem

18 kwietnia br. policjanci interweniowali wobec 39-letniej kobiety, która w stanie nietrzeźwości (prawie 3 promile alkoholu w organizmie) sprawowała opiekę nad swoim trzyletnim synem. W tym dniu około godziny 11:30 do dyżurnego w Olkuszu zadzwoniła pracownica pomocy społecznej z prośbą o interwencję. Kobieta oświadczyła, że w jednym z mieszkań na terenie miasta nietrzeźwa matka opiekuje się swoim trzyletnim synem. W mieszkaniu, oprócz matki z dzieckiem, był dziadek chłopca, który również był pijany. Zgodnie z poleceniem sądu rodzinnego chłopczykiem zajęło się rodzinne pogotowie opiekuńcze. Nie jest to pierwszy przypadek opiekowania się tym chłopcem przez nietrzeźwą matkę. W tym roku policjanci interweniowali w sprawie dziecka dwukrotnie, 6 i 24 marca br. W obu przypadkach powodem była nietrzeźwość opiekunki. Policja prowadzi postępowanie w sprawie narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

 

Zdemolowano samochód w garażu

19 kwietnia 2014 roku patrol policji ujawnił na ulicy Zygmunta Krasińskiego w Olkuszu otwarty garaż, w którym znajdował się Ford Focus. Samochód miał liczne wgniecenia karoserii oraz wybite szyby. Policjanci powiadomili właściciela pojazdu i podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tego zdarzenia.

 Poszukiwany przez krakowską prokuraturę mężczyzna zatrzymany przez olkuską policję

19 kwietnia 2014 roku patrol policji interweniował wobec grupy awanturujących się przed sklepem w Olkuszu pijanych mężczyzn. Jeden z nich groził ekspedientce podpaleniem sklepu. Policjanci ustalili, że mężczyzna, który groził kobiecie, to 27 – letni mieszkaniec Krakowa, poszukiwany przez krakowską prokuraturę do ustalenia miejsca pobytu. Nietrzeźwego agresora (2,18 promila alkoholu w organizmie) odwieziono do izby wytrzeźwień. Sprawę prowadzą policjanci z Olkusza.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
m
m
7 lat temu

brawa dla Pani z pomocy społecznej