Trzech przedstawicieli powiatu olkuskiego powalczy o mandat posła Parlamentu Europejskiego. Wybory odbędą się 25 maja. W trzynastu okręgach wybranych zostanie 51 europarlamentarzystów. Kandydaci z naszego powiatu startować będą w okręgu małopolsko – świętokrzyskim.

 

Z Sojuszu Lewicy Demokratycznej – Unii Pracy o poselski mandat ubiega się Jan Orkisz, który zajmuje ósme miejsce na liście. W swojej samorządowej karierze był radnym miejskim w Olkuszu, wiceburmistrzem, wicestarostą, posłem na Sejm RP. Obecnie pełni funkcję radnego Rady Powiatu. Jest także wiceprzewodniczącym Rady Krajowej Unii Pracy, przewodniczącym Rady Okręgowej w Krakowie, członkiem Rady OPZZ Województwa Małopolskiego oraz przewodniczącym Małopolskiej Rady Wojewódzkiej Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej. „Jedynką” SLD – UP w okręgu małopolsko – świętokrzyskim jest Joanna Senyszyn.

Powiat olkuski ma też przedstawicielkę na liście Platformy Obywatelskiej – Lidię Gądek. Swoją przygodę z samorządem rozpoczynała w Radzie Miejskiej w Wolbromiu. Była również przewodniczącą Rady Powiatu. Cztery lata temu dostała się do Sejmiku Województwa Małopolskiego. Od 2011 roku sprawuje mandat posłanki na Sejm RP. Lidia Gądek nie jest członkiem Platformy. Do europarlamentu startuje z ostatniego, dziesiątego miejsca. Liderem tej listy jest obecna europosłanka Róża Thun.

Trzecim reprezentantem powiatu olkuskiego jest Jarosław Szatan. Kandyduje on z Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin – Mikke. Jest członkiem KNP, a na liście zajmuje dziesiąte miejsce (pierwsze ma Stanisław Żółtek z Krakowa). Jarosław Szatan jest olkuskim przedsiębiorcą. W poprzednich eurowyborach był kandydatem z ramienia Unii Polityki Realnej. W 2011 roku bez powodzenia startował do Sejmu RP z list KNP. 

Jak oceniacie szanse kandydatów z naszego powiatu? Czy któryś z nich zasiądzie w fotelu europosła?

25
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
25 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Monikawybiorcapatriotazegarw siną dal Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bez szns
bez szns

Bardzo cieniutko widzę szanse tych naszych kandydatów – z powiatu olkuskiego.

szansa w nas
szansa w nas

[quote name=”bez szns”]Bardzo cieniutko widzę szanse tych naszych kandydatów – z powiatu olkuskiego.[/quote]

W powiecie olkuskim jest ponad 90 tys. mieszkańców uprawnionych do głosowania. Gdyby 25 maja poszło do urn 50% uprawnionych mieszkańców naszego powiatu byłoby 45 tys. głosów. w 2009 roku niektórym kandydatom wystarczyło 18 tys głosów aby być posłem w Parlamencie Europejskim. Czyli szanse naszych kandydatów zależą od nas samych. Warto z niej skorzystać by później nie żałować ,że inne powiaty mają swoich przedstawicieli w Europarlamencie a olkuski nie.

felek kufelek
felek kufelek

no to moze warto sie zmobilizowac i iśc na wybory , Wybrac swojego Orkisza zamiast tej obcej szczekającej Seneszyn, która tylko wybrakowane kalendarze olkuszanom na targu rozdaje myśląc że ciemnogród olkuski nie zna dat swiąt.

polok
polok

Panie Janku daj Pan spokój, Senyszyn, Szejny, Jaskierni, Żurawskiego Pan nie pokona

mniej zmanipulowany
mniej zmanipulowany

Cóż za naiwność!
Głosujemy na listy, nie na kandydatów – to są głosy na Senyszyn, Thun i Żółtka, a nie na żadnych Olkuszan. „Wybory” są wtedy gdy szef partii wpisuje swoich – na konkretne miejsca na liście – później, to już tylko nic nie znaczące igrzyska dla gawiedzi.
Głosuj świadomie!

ciekawski
ciekawski

Dlaczego mam głosować np. na panią Gądek? co zrobiła dla wyborców ze swojej wsi, gminy czy powiatu? Mundurki, korale, udział w imprezach, spóźnione wejścia… trochę mało!

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Chcesz głosować na postpezetpeerowskich szczekaczy, a może na kłamliwych popapranych łgarzy, którzy od 25 lat jakoś nie potrafią doprowadzić Państwa Polskiego do porządku?
Chcesz? Lepiej zostań w domu, albo idź na spacer, albo zrób grilla. Nie głosuj.

Nie chesz zgrzeszyć? Wybierz Szatana.

widz
widz

Pani Senyszyn to jest spadochroniarz, który nigdy nie powinien być wybrany przez mieszkańców okręgu nr 13.

Galba
Galba

Tapir na głowie, szyfonowe sukieneczki i bajecznie kolorowe ubranka itd. itp. to zbyt mało by mnie przekonać. Zostało pani Gondek jeszcze tylko ponad rok bywania.

Hanka olkuszanka
Hanka olkuszanka

Panie Janku zagłosuję na Pana a nie na kogoś obcego spoza Olkusza 🙂 Głosujcie na Jana bo jest swój !

wyborca PiS
wyborca PiS

Szkoda, że nie ma nikogo z PiS. Jacek Osuch to najlepszy kandydat. Tylko prawica katolicka ma prawo być w europarlamencie.

mam dość
mam dość

Czyli farsa właśnie się zaczyna. Za ciężkie pieniądze organizuje się fikcyjne wybory, których wynik nawet w tej chwili jest możliwy do przewidzenia, bo są jawną ustawką. Każe się nam głosować na listy nie ludzi (co w zasadzie na jedno wychodzi, bo zawierają wyłącznie nazwiska osobników wielokrotnie umoczonych). Żeby było śmieszniej mamy przy tym wierzyć, że korzystamy z prawa do dokonania „demokratycznego wyboru”! Szczytem bezczelności jest jawne traktowanie nas jak bezmózgiej masy tłumoków, potrzebnej wyłącznie na czas „robienia” wymaganego progu frekwencji. Po podliczeniu głosów oczywiście usłyszymy: Won na zmywak do Konga lub Nigerii, bo na Wyspach wszystkie zlewy już zajęte. Osobiście… Czytaj więcej »

demostenes
demostenes

W Unii Europejskiej trzeba bardzo ostro i zdecydowanie walczyć o swoje narodowe interesy.W Parlamencie Europejskim decyzje nie są podejmowane w imię jakiś ogólnoeuropejskich interesów, tylko w interesie gospodarek konkretnych państw, a najczęściej międzynarodowych korporacji, które zwykle ssą niemieckie czy francuskie.Proszę zobaczyć jak robią to np. Niemcy.Tam systematycznie odbywają się spotkania europarlamentarzystów z Niemiec z przedstawicielami rządu.Na spotkaniach tych parlamentarzyści dostają instrukcje jak mają głosować, jakie rozwiązania popierać, jakich używać argumentów, jak przekonywać innych, a wszystko w oparciu o niemiecki interes gospodarczy. A polscy europarlamentarzyści to w większości osoby nieprzygotowane do tej funkcji, ba często nie znające żadnego języka obcego, a… Czytaj więcej »

krzak
krzak

[quote name=”widz”]Pani Senyszyn to jest spadochroniarz, który nigdy nie powinien być wybrany przez mieszkańców okręgu nr 13.[/quote]

Mieszkańcy powiatu powinny głosować na swoich kandydatów. Jeżeli pana Jana Orkisza poprą związkowcy z OPZZ to ma bardzo dużą szansę.

demostenes
demostenes

Pan Jan Orkisz zachęca,by na niego zagłosować w eurowyborach. Zapoznałem się więc z jego odpowiedziami na ankietę Rzeczpospolitej.Pan Jan pisze , że chce , by unijny rynek zapełniły konkurencyjne polskie produkty.Ale jednocześnie Pan Janek chce, żeby wydawać więcej pieniędzy na cele społeczne, żeby ujednolicić system podatkowy , żeby wprowadzić dodatkowy podatek od transakcji finansowych, żeby pozbyć się polskiej waluty, żeby wprowadzać kolejne wspólne standardy w usługach , żeby przenosić więcej kompetencji na poziom europejski i zwiększyć kompetencje Parlamentu Europ. kosztem parlamentów narodowych itd.Panie Janku jak Pan do cholery z takim programem chce , by polskie firmy były konkurencyjne na rynku… Czytaj więcej »

theon
theon

Na szczęście można mieć ten cyrk w nosie i pojechać np góry w tą być może piękną majową niedzielę. Można też być w 20% mniejszości i iść na nich głosować. I to jest jedyny rzeczywisty wybór jaki będziemy mieć 25 maja w tej sprawie 😉

Rysio z klanu
Rysio z klanu

Pamiętam, jak kiedyś pan Jan w gazecie napinał klatę a obok pojawił się artykuł „śmieci znowu zalegają”. Teraz ponownie w lokalnej prasie temat śmieci powraca – Pani Wiolu, to już jest nudne, proszę wymyślić coś nowego.

j23
j23

Tak, posprzątajcie im a oni będą dalej śmiecić.

w siną dal
w siną dal

PiS w okręgu 13 – tym ma bardzo dobrych kandydatów: prof. Legutko, prof. Terlecki, dr Duda i inni też bardzo dobrze wykształceni.

j23
j23

[quote name=”j23″]Tak, posprzątajcie im a oni będą dalej śmiecić.[/quote]
Pomyłka, nie pod tym artykułem. Przepraszam.

zegar
zegar

[quote name=”Galba”]Tapir na głowie, szyfonowe sukieneczki i bajecznie kolorowe ubranka itd. itp. to zbyt mało by mnie przekonać. Zostało pani Gondek jeszcze tylko ponad rok bywania.[/quote]
nawet sekundy dłużej

mniej zmanipulowany
mniej zmanipulowany

Czy to nie p. Senyszyn nawoływała do zamknięcia Okien Życia?
Głosując na kogokolwiek z jej partii (SLD), nawet na Olkuszanina – wybierasz ją.

patriota
patriota

Prawie 70% prawa uchwała Parlament Europejski, dlatego należy głosować na kandydatów , którzy maja doświadczenie życiowe, zawodowe i w stanowieniu prawa . Takim kandydatem jest Jan Orkisz. Był radnym miejskim i wiceburmistrzem, radnym powiatowym i wicestarostą, posłem na Sejm RP – członkiem Komisji ds Europejskich. Przepracował ponad 40 lat. Jest Przewodniczącym Małopolskiej Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz członkiem Rady OPZZ Województwa Małopolskiego wiec sprawy pracownicze są mu dobrze znane. Zawsze staje w obronie tych , których głos słychać najciszej :zwykłych prostych ludzi. Walka o publiczny szpital i jego pracowników jest tego dobitnym przykładem. Panu Janowi… Czytaj więcej »

wybiorca
wybiorca

[quote name=”Demostenes”]Pan Jan Orkisz zachęca,by na niego zagłosować w eurowyborach. Zapoznałem się więc z jego odpowiedziami na ankietę Rzeczpospolitej.Pan Jan pisze , że chce , by unijny rynek zapełniły konkurencyjne polskie produkty.Ale jednocześnie Pan Janek chce, żeby wydawać więcej pieniędzy na cele społeczne, żeby ujednolicić system podatkowy , żeby wprowadzić dodatkowy podatek od transakcji finansowych, żeby pozbyć się polskiej waluty, żeby wprowadzać kolejne wspólne standardy w usługach , żeby przenosić więcej kompetencji na poziom europejski i zwiększyć kompetencje Parlamentu Europ. kosztem parlamentów narodowych itd.Panie Janku jak Pan do cholery z takim programem chce , by polskie firmy były konkurencyjne na… Czytaj więcej »

Monika
Monika

Trzeba w końcu czegoś nowego, dlatego będę głosować na Nową Prawicę 😉 Na Jarosława Szatana.