Olkusz

Ponad 2 tysiące sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm zabezpieczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Dwóm osobom policja przedstawiła zarzuty  wprowadzania do obrotu podróbek.

Olkuscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą  ustalili, że na terenie jednego z targowisk w powiecie  mogą być wprowadzane do obrotu handlowego produkty opatrzone podrobionymi znakami towarowymi. 19 maja br., podczas przeprowadzonej kontroli funkcjonariusze natrafili na dwa stoiska, na których sprzedający oferowali nielegalną odzież. Były to między innymi: spodnie, koszulki, bluzy, bielizna, torebki, paski, na których widniały podrobione znaki towarowe znanych firm odzieżowych. W związku z tym procederem, mundurowi zatrzymali  pięć osób i zabezpieczyli prawie 2 tysiące sztuk odzieży. Towar już wstępnie wyceniono na kwotę nie mniejszą niż 250 tysięcy złotych.

23-letniemu mężczyźnie oraz 42-letniej kobiecie przedstawiono zarzuty. Za obrót towarem nielegalnie oznakowanym markowymi znakami towarowymi, grozi  do 2 lat pozbawienia wolności.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze