paragraf-blacha

Wjechał w ciężarówkę
17 września. Mężczyzna został ciężko ranny w wypadku do jakiego doszło na drodze Bolesław-Klucze w miejscowości Hutki. Do zdarzenia doszło, gdy kierujący polonezem 50-letni olkuszanin z nieustalonych przyczyn, na łuku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarówką. Na skutek zderzenia właściciel osobowego auta doznał obrażeń twarzy, stłuczenia głowy, klatki piersiowej i podbrzusza oraz ran tłuczonych obu kolan. Został przetransportowany do szpitala w Olkuszu.
Pechowa grzybiarka
17 września. Sporo straciła mieszkanka Zalesia Golczowskiego, która wybrała się do lasu w okolicach Klucz na grzyby. Kobieta pozostawiła wśród drzew auto, a sama wyruszyła na poszukiwanie owoców leśnego runa. Wykorzystali to nieustaleni złodzieje, którzy włamali się do jej samochodu. Ukradli torebkę z pieniędzmi i rzeczami osobistymi. Poszkodowana wyceniła straty na ponad dwa tysiące złotych.
Czterech na jednego
20 września. 20-letniego olkuszanina napadnięto w biały dzień przy ulicy Na Skarpie w tej miejscowości. Czterej nieustaleni osobnicy pobili mężczyznę i zabrali mu pieniądze oraz telefon komórkowy. Poszkodowany stracił 515 złotych.
Kradzież na szlaku
20 września. 15 metrów bieżących kabla telekomunikacyjnego ukradli nieustaleni sprawcy na szlaku kolejowym między Bukownem a Olkuszem. PKP szacuje straty. Do podobnej kradzieży doszło również dwa dni wcześniej. W tej samej okolicy złodzieje skrócili wtedy drut jezdny o 75 metrów.
Spuścili paliwo
19 września. 20 litrów paliwa ukradli nieznani złodzieje z opla corsy zaparkowanego przy ulicy Sławkowskiej w Olkuszu. Sprawcy podważyli klapkę wlewu paliwa. Poszkodowany, mieszkaniec miasta, wycenił straty na 100 złotych.
Wyłamali zamek w drzwiach
21 września. Na 1250 złotych wycenił straty właściciel mieszkania przy ulicy Armii Krajowej w Olkuszu. Nieustaleni włamywacze dostali się do jego domu wyłamując zamek w drzwiach. Ukradli aparat fotograficzny, złotą biżuterię, dokumenty oraz kartę płatniczą.
Atak wandala
22 września. Do policyjnej izby zatrzymań trafił olkuszanin, który zniszczył szybę w drzwiach wejściowych olkuskiego szpitala. Placówka wyceniła straty na tysiąc złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze