kronika policyjna

Olkusz. Uszkodzono fiata seicento
Policjanci z komendy ustalają sprawcę uszkodzenia karoserii samochodu osobowego marki Fiat Seicento. Do uszkodzenia doszło 24 lutego na ulicy Strzelców Olkuskich w Olkuszu. Właściciel samochodu straty wycenił na kwotę około 600 złotych.

Olkusz. Skradziono telefon komórkowy
Mieszkaniec Olkusza powiadomił policję o kradzieży telefonu komórkowego. Do zdarzenia doszło 25 lutego na olkuskim rynku. Właściciel telefonu straty wycenił na kwotę około 1600 złotych.
Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Milonki. Policjanci udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy
Promil alkoholu w organizmie miał 45-letni kierujący, którego 26 lutego zatrzymali policjanci ruchu drogowego. Mężczyzna kierował samochodem pomimo decyzji Starosty o cofnięciu uprawnień. Ponadto nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC i aktualnych badań technicznych pojazdu. Około godziny 9.45 w Milonkach policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę citroena. Gdy funkcjonariusze zbadali stan jego trzeźwości okazało się, że prowadził samochód, mając promil alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili również, że 45-latek kierował samochodem pomimo cofniętych uprawnień, nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC a także aktualnych badań technicznych pojazdu. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres co najmniej 3 lat.

Zdarzenie drogowe w Bolesławiu
Na drodze krajowej nr 94 w Bolesławiu zderzyły się dwa samochody osobowe: audi i citroen. Ranna została kierująca audi, którą karetką pogotowia przewieziono do szpitala w Olkuszu. Do zdarzenia doszło 27 lutego około godziny 11.40. na drodze krajowej nr 94 w Bolesławiu. Tam zderzyły się dwa samochody osobowe citroen i audi. Jak ustalili policjanci kierująca audi, 48-letnia mieszkanka gm. Bukowno, nie zachowała bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i uderzyła w tył citroena. Ranna kobieta (kierująca audi) została przewieziona do olkuskiego szpitala. Na miejsce wezwano strażaków. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, wykonał szkic sytuacyjny i zdobił zdjęcia. Około 1,5 godziny trwały utrudnienia na krajówce. Ruch na drodze w kierunku Krakowa odbywał się jednym pasem. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

„Dzielnicowy bliżej nas” – spotkanie w szkole w Podlipiu
27 lutego policjantka z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP w Olkuszu, st.sierż Marika Guzik-Gajda oraz z dzielnicowy z Komisariatu Policji w Bukownie, st.sierż. Krzysztof Klima spotkali się z uczniami szkoły w Podlipiu.
W ramach programu „Zagrożenia w Sieci -profilaktyka reagowanie” policjanci rozmawiali z uczniami klas IV-VI szkoły podstawowej o bezpieczeństwie w Sieci, aby najmłodsi wiedzieli co groźnego może czyhać na nich w Internecie i gdzie szukać pomocy. Podczas spotkania policjanci wykorzystali filmiki edukacyjne. Przedstawione w nich historie bohaterów kreskówek, zachęcały dzieci do dyskusji nt. Cyberzagrożeń. Gimnazjaliści z Podlipia usłyszeli m.in. co grozi nastolatkowi za bójki, pobicia, kradzieże, nękanie, czy inne formy cyberprzemocy. Uczniowie dowiedzieli się jakie skutki prawne może ponieść młody człowiek gdy wagaruje, pije alkohol i bierze narkotyki. Mundurowi wyświetlili również film „Życie jest jedno, to nie jest gra” zrealizowany przez policjantów z Elbląga. To opowieść o trzech nastolatkach, których uzależnienie od narkotyków doprowadziło do konfliktu z prawem. Przedstawiona historia nie tylko skłaniała młodych ludzi do refleksji, ale i stanowiła doskonałe podsumowanie spotkania profilaktycznego z młodzieżą na temat odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, dzielnicowi aktywnie uczestniczą w wielu spotkanych ze społeczeństwem. Spotykają się w szkołach i na Uniwersytetach III wieku. Rozmawiają o bezpieczeństwie, udzielając wsparcia i pomocy prawnej. Pomagają ofiarom przestępstw i wykroczeń. Służą radą i pomocą. Informują o bieżących zagrożeniach i sposobach ich unikania. „Dzielnicowy bliżej nas” – policjant pierwszego kontaktu.

Olkusz. Skradziono dokumenty i pieniądze
27 lutego w Olkuszu na ulicy Mickiewicza skradziono portfel z dokumentami i pieniędzmi. Do zdarzenia doszło w rejonie parku. Złodziej wykorzystał nieuwagę mężczyzny, który wykonywał prace i ukradł pozostawioną w rejonie parku kurtkę. Mieszkaniec Olkusza stracił dokumenty: dowód osobisty, kartę bankomatową, legitymacje rencisty oraz pieniądze.

Olkusz. Włamanie do przedszkola
W okresie od dnia 24-27 lutego 2017 roku włamano się do jednego z olkuskich przedszkoli. Sprawca wszedł do budynku, wyłamując okno w drzwiach i z pomieszczenia ukradł pieniądze oraz artykuły spożywcze. Sprawą zajmują się policjanci z komendy.

Komunikaty:

Poszukiwani świadkowie
Olkuska policja poszukuje świadków zdarzenia z dnia 6 lutego 2017 roku (godz. ok. 10.15) z udziałem pieszej i kierowcy autobusu. Z relacji poszkodowanej wynika, że kobieta oczekiwała na przyjazd autobusu na przystanku przy ulicy K.K. Wielkiego (w rejonie Skarbka). Gdy próbowała wsiąść do autobusu, kierowca miał nagle ruszyć. W skutek tego zdarzenia kobieta przewróciła się na jezdnię. Według zgłaszającej na przystanku autobusowym znajdowało się kilka osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia. Policjant prowadzący postępowanie prosi o kontakt telefoniczny osoby, które mają informacje w tej sprawie, tel. 32-6478 236 lub 997.

Poszukiwani świadkowie uszkodzenia skody
Olkuska policja poszukuje świadków uszkodzenia samochodu osobowego marki Skoda Citigo. Do zdarzenia doszło 22 lutego 2017 roku około godziny 11.45 na terenie parkingu przy sklepie „Lidl”. Osoby, które mają informacje w tej sprawie proszone są o kontakt telefoniczny z prowadzącą postępowanie policjantką, nr tel. 32-6478 235 lub 997.

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
P X Tz.boku Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
P X T
P X T

Powiem szczerze tak, że zdaję sobie sprawę, że trzeba pomagać policji w ich obowiązkach, ale dopóki sytuacja którą wytworzyli pewni funkcjonariusze wobec mnie, choćbym bardzo pragnął, nie mogę przełamać niechęci do nich i tego, że nie mogę na nich patrzyć bez odruchu wymiotnego. Takich ludzi jak ja jest bardzo duża ilość i radzę to brać pod uwagę decydentom policyjnym, jeśli chcą, aby ich praca stała się bardziej znośna. Żeby mogli wyjść na ulicę bez poczucia, że są znienawidzeni przez społeczeństwo i zmienili to w poczucie, że w społeczeństwie mają wsparcie. Amen

z.boku
z.boku

Znowu pancerne seicento? Przypadek? Proponuje szukać sprawców wśród właścicieli Audi A8L Security.