kronika policyjna

Włamanie do biura firmy kosmetycznej w Olkuszu

21. czerwca br. nieznany sprawca, prawdopodobnie przy użyciu dopasowanego klucza, dostał się do biura firmy kosmetycznej. Skradziono kosmetyki o wartości około 900 złotych na szkodę mieszkanki Libiąża. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Jeżówka. Zdarzenie drogowe z udziałem czternastolatka

23. czerwca br. w miejscowości Jeżówka pod jadący drogą publiczną skuter kierowany przez małoletniego mieszkańca tej miejscowości wybiegł pies. Zwierzę spowodowało wywrócenie się pojazdu wraz z kierującym. Chłopiec z ogólnymi potłuczeniami trafił do olkuskiego szpitala. Sprawę prowadzą policjanci z Wolbromia.

Policjanci z Olkusza zatrzymali sprawcę kradzieży. 20.latek najpierw ukradł telefon, a następnie kosmetyki.

W dniu 21. czerwca br. olkuscy policjanci zatrzymali 20- letniego mieszkańca Olkusza, który w jednym z marketów w Olkuszu ukradł kosmetyki o wartości 119 złotych oraz uszkodził opakowania leków. W trakcie wykonywania czynności okazało się, że w tym samym dniu olkuszanin przebywając w jednej z olkuskich kafejek internetowych ukradł telefon o wartości około 600 złotych na szkodę mieszkanki Olkusza. Policjanci odzyskali skradziony telefon.

Odzyskano skradzione koparki o wartości 360 tys. złotych.

Wspólne działania policjantów z Komisariatu Policji w Wolbromiu i olkuskiego wydziału kryminalnego przyczyniły się do ustalenia miejsca ukrycia dwóch koparek skradzionych na terenie gminy Wolbrom. Do zdarzenia doszło w okresie 16-18 czerwca 2013 roku w miejscowościach Gołaczewy i Strzegowa. Z prywatnych posesji zginęły koparki o wartości 210 i 150 tysięcy złotych. Policjanci ustalili dwóch sprawców: mieszkańca Jangrota l.36 i 62.letniego kluczanina. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem i paserstwa. Prokuratura Rejonowa w Olkuszu zastosowała wobec mężczyzn dozór policyjny, a ponadto wobec 36-latka – środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze