Kierowcy z powiatu olkuskiego muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami w okresie wakacyjnym. W związku z budową ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z Olkusza do Wolbromia z drogą do Troksa odcinek ten będzie przez niespełna dwa miesiące nieprzejezdny. Zmotoryzowani muszą uzbroić się w cierpliwość i skorzystać z objazdów.

 

Zamknięcie drogi przewidziane jest na 2. lipca o godzinie 9 rano i potrwa planowo do 20. sierpnia. – Dołożymy wszelkich starań, aby maksymalnie skrócić ten termin. Tablice informujące o objazdach są już montowane. Zdajemy sobie sprawę, że jest to duże utrudnienie, ale niestety nie ma innego wyjścia i odcinek ten musi zostać na czas budowy wyłączony z ruchu – informuje kierownik budowy Krzysztof Olszewski z firmy Eurovia Polska S.A.

Jak więc zaplanować sobie podróż? Kierowcy z Olkusza, którzy chcą dojechać do Wolbromia, muszą pojechać drogą wojewódzką 791 do Klucz, tam skręcić na Jaroszowiec, przez który dojadą do Pazurka i tam skręcić w lewo na Wolbrom. Analogicznie będzie wyglądała podróż z Wolbromia do Olkusza. Mieszkańcy Troksa, Braciejówki czy Michałówki, którzy chcą dojechać do Olkusza, mają do wyboru dwie drogi – przez Podlesie dojechać do Pazurka i potem skorzystać ze wspomnianego objazdu, bądź pojechać drugim objazdem, czyli drogą przez Kosmolów. Do Wolbromia kierowcy ze wspomnianych miejscowości dojadą jedynie objazdem przez Podlesie. Jedynym wyjątkiem będą autobusy obsługujące linię BP, czyli z Olkusza przez Rabsztyn, Pazurek, Troks i Braciejówkę. Autobusy będą jeździły po dotychczasowej trasie i pod nadzorem będą przejeżdżać przez plac budowy. Dlatego mieszkańcy tych miejscowości mogą przemyśleć zmianę środka transportu na ten czas.

Pojawiają się wątpliwości, czy przekierowanie ruchu samochodowego, więc również tirów, nie wpłynie źle na stan dróg w miejscowościach, przez które objazd zostanie przeprowadzony. Drogą z Wolbromia do Olkusza przemieszcza się dziennie średnio 11 tysięcy samochodów. – Dokładnie sprawdziliśmy ten odcinek i nie ma na nim ograniczeń w tonażu. Dotychczas mógł się po nim poruszać ciężki tabor, więc nie powinno być kłopotów – komentuje Krzysztof Olszewski.

Rondo, które ma powstać w wakacje, będzie łączyło drogę wojewódzką 783 z Olkusza do Wolbromia ze wschodnią obwodnicą Olkusza przebiegającą przez Zagaje.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
teD
teD
8 lat temu

no… rewelacja po drodze z klucz „napęd owsiany” jadący codziennie po 14tej w kierunku olkusza,w czsie dużego natężenia ruchu, ot coś w stylu retro… i nowa?! atrakcja dla turystów

Jaaaaaaaaaaaaaa
Jaaaaaaaaaaaaaa
8 lat temu

hahaha no to dobili, droga do Jaroszowca z Pazurka albo się całkowicie rozsypie, albo ją zwiną na ten czas hahahaha 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

ksamcio
ksamcio
8 lat temu

„Tirów”…. ciężarówek! Ludzie skoro nie znacie znaczenia słowa to go nie używajcie!

chester1988
chester1988
8 lat temu

Jechał ktoś z Jaroszowca do Pazurka? przecież ta droga jest gorzej niż fatalna, dziury łaty i dziury na łatach zwłaszcza odcinek za przejazdami kolejowymi… 2 miesiące pełnego obciążenia tego odcinka drogi (11 tysięcy aut/dobę) zamieni go w drogę szutrową…

kierowca
kierowca
8 lat temu

a po co komu w lesie rondo? :-* 😆 😆 😆 😆 😆

otomo
otomo
8 lat temu

Co się nie da zrobić drogi tymczasowej!!!

Na mózg upadli.