Włamanie na ul. Kamyk

Pomiędzy 17. a 19. grudnia br. na ul. Kamyk w Olkuszu włamano się do domu jednorodzinnego. Sprawca wyważył drzwi, a następnie ukradł 10 złotych. Pokrzywdzona oszacowała łączną wartość poniesionych strat na około 210 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą olkuscy policjanci.

Zatrzymano podejrzanych o kradzieże paliwa

Policjanci z Olkusza zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu chrzanowskiego, którzy podejrzani są o kradzieże z włamaniem oraz kradzieże paliwa. Mężczyznom grozi kara 10 lat więzienia.

19 grudnia br. olkuscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Lgoty (powiat chrzanowski), który podejrzany jest o kradzieże z włamaniem oraz kradzieże paliwa ze zbiorników samochodów ciężarowych oraz maszyn budowlanych. Następnego dnia zatrzymano jego wspólnika, 31–letniego mieszkańca Lgoty. Obaj mężczyźni trafili do aresztu olkuskiej komendy.

W toku wykonanych czynności procesowych policjanci ustalili, że mężczyźni ci, pomiędzy czerwcem a grudniem br., dokonali kilkunastu tego typu przestępstw na terenie powiatu olkuskiego oraz Jaworzna. Skradli łącznie około 2100 litrów oleju napędowego o wartości 12 000 złotych. Grozi im kara 10 lat pozbawienia wolności.

Wypadek na DK-94

22 grudnia br. około godziny 1:15, w rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 94 z ul. Główną w Krzu, kierujący volkswagenem, mieszkaniec Sławkowa, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w sygnalizator świetlny. Kierowca doznał obrażeń głowy – został przewieziony do Nowego Szpitala w Olkuszu. Policjanci ustalają okoliczności i przyczyny wypadku.

Włamanie do domku letniskowego

22 grudnia br. włamano się do domku letniskowego znajdującego się przy ul. Stary Olkusz w Olkuszu. Włamywacz wybił szybę w oknie, wszedł do środka i ukradł wodomierz. Sprawcy grozi kara nawet 10 lat więzienia.

Zatrzymany z narkotykami

22 grudnia br. około godziny 23:00 na ul. Legionów Polskich w Olkuszu, policjanci „patrolówki” zatrzymali 26–letniego olkuszanina, który posiadał przy sobie narkotyki. Przy mężczyźnie znaleziono woreczek, w którym znajdowała się prawdopodobnie marihuana. Mieszkaniec Olkusza trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara 3 lat więzienia.

Kradzież telefonu

23 grudnia br. około godziny 1:00, w jednym z lokali mieszczących się przy ul. K. K. Wielkiego w Olkuszu, skradziono telefon komórkowy należący do olkuszanki. Pokrzywdzona oszacowała jego wartość na około 800 złotych. Sprawą zajęli się olkuscy funkcjonariusze.   

Kradzież laptopa

23 grudnia br. około godziny 3:00, w lokalu gastronomicznym znajdującym się przy ul. Przemysłowej w Olkuszu, skradziono laptopa należącego do mieszkańca Osieka. Pokrzywdzony wycenił wartość poniesionej straty na około 2 000 złotych.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o