2,13 promila alkoholu we krwi miała 56-letnia olkuszanka, której ,,rajd wężykiem”z Bukowna do Olkusza nagrał jeden z kierowców. Opublikowaliśmy go na naszej stronie w sierpniu. Dzięki jego interwencji kobieta wpadła w ręce policjantów. Odmówiła badania alkomatem, ale jej stan wyraźnie wskazywał, że wcześniej piła alkohol. Podejrzenia olkuskich policjantów potwierdzili biegli z Zakładu Medycyny Sądowej.

Jak się okazało, nie była to pierwsza jazda po pijanemu w wykonaniu olkuszanki. Za podobny wyskok rok temu sąd zabrał jej na trzy lata prawo jazdy. Najwyraźniej kobieta nie uczy się na własnych błędach, bo po spożyciu wsiadła za kółko ponownie i nie wiadomo, czy był to jedyny raz. Na nagraniu naszego Czytelnika wyraźnie widać, że kierująca seatem mieszkanka Olkusza jedzie wężykiem, od prawej do lewej strony, stwarzając poważne zagrożenie dla innych kierowców jadących z naprzeciwka. Kiedy próbowała wyminąć stojący na poboczu samochód, o mało nie doszło do zderzenia czołowego z innym samochodem. Brawurowo wjechała też na niebezpieczne dosyć skrzyżowanie dróg na Żuradę i Bukowno – skręciła z prawego pasa na lewy, najeżdżając na krawężnik. Policjanci złapali ją na ulicy Czarnogórskiej. Pomimo tego, że przez większość czasu jechała z prędkością ok 30km/h, stworzyła poważne zagrożenie dla innych mieszkańców i tylko szczęśliwym trafem nie doszło do tragedii.

– W naszej komendzie prowadzone jest postępowanie w sprawie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu mimo orzeczonego wcześniejszego zakazu sądowego – informuje nadkom. Agnieszka Fryben, oficer prasowy KPP w Olkuszu. Po zakończeniu czynności sprawa zostanie przekazana prokuraturze, a ta podejmie decyzję, czy skierować sprawę do sądu. Za wybryk kobiecie grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. W niektórych tego typu przypadkach praktykowane jest skierowanie kierowcy na przymusowe leczenie alkoholowe.

Pijani kierowcy w dalszym ciągu są plagą na olkuskich drogach i nie stanowimy niestety wyjątku na tle kraju. Z problemu zazwyczaj nie zdają sobie sprawy sami pijący, dlatego czujni powinni być pozostali – rodzina, znajomi i wszyscy ci, którzy są świadkami spożywania alkoholu przed zamiarem prowadzenia auta. O podejrzanie zachowujących się na drogach kierowcach należy niezwłocznie informować policję. Dzięki temu można uratować czyjeś życie.

Więcej na temat alkoholowego rajdu i nagranie znajdziecie tutaj:

http://przeglad.olkuski.pl/index.php/przeglad-tv/wszystkie-przeglad-tv/przeglad-tv-aktualnosci/8392-tylko-cudem-nie-doszo-do-tragedii-film

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
???????????
???????????
9 lat temu

ODGRZEWANY KOTLET ?

COLA
COLA
9 lat temu

ZABRAC JEJ PRAWKO NA CALE ZYCIE I DO PIERDLA!!!!!!!!!!

A JAKBY TAK ZABILA RODZINE Z DZIECMI????????

znawca
znawca
9 lat temu

Zabieranie prawa jazdy nic nie daje…
Trzeba zabierać samochody ! 😆