Kradli w lesie
18 sierpnia. Kabel elektryczny i sadzonki drzew ozdobnych zniknęły ze szkółki leśnej przy ulicy Ponikowskiej w Olkuszu. Nadleśnictwo wyceniło straty na 1500 złotych.
Kamienny sen
19 sierpnia. Domownicy spali w najlepsze, gdy złodzieje plądrowali ich dom. Do takiego zdarzenia doszło w Chełmie. Nieznani sprawcy dostali się do jednorodzinnego budynku przez otwarte okno. Ukradli portfel z 1,1 tys. złotych. Portfel z dokumentami najwyraźniej nie przedstawiał dla włamywaczy większej wartości, bowiem wyrzucili go nieopodal domu.
Kieszonkowcy atakują
19 sierpnia. Chwila nieuwagi wystarczyła, by portfel straciła mieszkanka Gołaczew na targowisku w Wolbromiu. Kieszonkowiec wykorzystał moment, gdy kobieta była zajęta zakupami, i przetrząsnął jej torebkę. Poszkodowana straciła portfel i kartę płatniczą.
Przez dziurę
19 sierpnia. 20 piłek, odzież sportowa, 15 par butów oraz 3 pary rękawic zniknęły z pomieszczeń gospodarczych przy ul. Puza w Bukownie. Złodzieje dostali się do środka, wybiwszy otwór w ścianie. Właściciel, klub sportowy „Bukowianka”, szacuje straty.
Uderzył w rower
20 sierpnia. Mężczyzna został ranny w wypadku w Zedermanie. Kierujący skodą, 78-letni mieszkaniec wioski, wyjeżdżając z pobocza, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście. Skoda uderzyła w jednoślad. W wyniku wypadku ze złamaną ręką, nogą i urazem głowy trafił do szpitala w Olkuszu właściciel  bicykla – 78-letni mieszkaniec Krakowa.
Potrącił nastolatka
23 sierpnia. 13-letni chłopiec został poważnie ranny w wypadku, do jakiego doszło przy ulicy Kochanowskiego w Olkuszu. Kierujący renaultem megane 34-letni mieszkaniec Jaworzna potrącił jadącego motorowerem nastolatka, gdy ten skręcał w ulicę Reja. Chłopak trafił do szpitala w Krakowie – Prokocimiu.
Skradziony i znaleziony
23 sierpnia. Sporo szczęścia miał mieszkaniec Zarzecza, któremu ukradziono telefon komórkowy. Mężczyzna był w tym czasie w Kąpiołkach. Policji udało się ustalić sprawcę i odzyskać aparat. Złodziejem okazał się 40-letni mężczyzna.
Skok po okna
23 sierpnia. Trzy nowiutkie okna ukradli nieustaleni osobnicy z niezamieszkanego domu w Kalisiu. Właścicielka, mieszkanka Kąpiel Wielkich, wyceniła straty na 4,2 tys. złotych.
Odpowie podwójnie
23 sierpnia. W ręce mundurowych wpadł pijany rowerzysta. 36-letni mieszkaniec Wolbromia podpadł na ulicy Żwirki i Wigury, gdy kierował jednośladem, mając we krwi 2,1 promila alkoholu. Na tym nie koniec jego problemów. Mężczyzna jechał rowerem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu.
Po pijanemu uderzył w most
24 sierpnia. Z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala w Olkuszu 42-letni mężczyzna, który spowodował wypadek w Strzegowej. Kierowca stracił panowanie nad kierownicą, zjechał do rowu i uderzył w betonowy mostek. W chwili kraksy był nietrzeźwy.
Ułatwił sprawę
24 sierpnia. Nie musiał się zbytnio napracować złodziej, który ukradł mercedesa zaparkowanego przy ulicy Kościuszki w Zarzeczu. Właściciel ułatwił mu zadanie, zostawiając w aucie kluczyki i dowód rejestracyjny.
Do garażu po quady
24 sierpień. Nieznani sprawcy włamali się do garażu przy ulicy Górnej w Bolesławiu. Po sforsowaniu zabezpieczeń ukradli trzy quady oraz motocykl crossowy. Policjantom udało się odzyskać tylko jeden z pojazdów. Właściciel, mieszkaniec Jaworzna, szacuje straty.
Wpadli złomiarze
25 sierpnia. Czterech mężczyzn zatrzymali policjanci z Bukowna. Panowie w wieku od 37. do 56. lat usiłowali ukraść metalowe elementy znajdujące się na posesji przy ulicy Wyzwolenia. Sprawcy przyznali się do winy.
Policja szuka świadków
Olkuska policja poszukuje świadków kolizji drogowej, do której doszło 12 sierpnia, w środę, około godz. 6.45  na drodze wojewódzkiej nr 783 w Pazurku (trasa Olkusz – Wolbrom). Skoda felicja uderzyła w ogrodzenie posesji nr 35. Mundurowi proszą o kontakt również kobietę, która telefonicznie informowała policję o udziale w tym zdarzeniu samochodu marki Volvo. Informacje można przekazać telefonicznie pod nr tel. 032 6478 234 lub 032 6478 221 od poniedziałku do piątku w godz. 8- 15.
Alicja Renkiewicz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze