Autobus potrącił 16-letniego rowerzystę

18 września około godziny 17:30 w Zadolu Kosmolowskim (gmina Olkusz), autobus potrącił 16-letniego kierującego rowerem. Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w chwili włączania się rowerzysty do ruchu drogowego. Nieletniego – mieszkańca Zadola Kosmolowskiego, ze złamaną nogą, przewieziono do olkuskiego szpitala. Policjanci ustalają dokładne przyczyny wypadku.

 

Renault wjechał do rowu

19 września około godziny 14:30 w Podchybiu (gmina Trzyciąż) kierująca renaultem mieszkanka Jangrota wjechała do przydrożnego rowu. Ogólnych obrażeń ciała doznała pasażerka samochodu, którą przewieziono do szpitala. Sprawą wyjaśnienia przyczyn i okoliczności wypadku zajęli się olkuscy funkcjonariusze.

Kradzież pieniędzy w Bukownie

19 września około godziny 9:40, na ul. Wyzwolenia w Bukownie, dwaj mężczyźni podający się za pracowników firmy telekomunikacyjnej okradli bukowiankę. Kobieta wpuściła do swojego mieszkania dwóch młodych mężczyzn, którzy rzekomo sprawdzić mieli sieć telefoniczną. Kiedy ci wyszli z jej mieszkania, kobieta zorientowała się, że oprócz mężczyzn zniknęły również jej pieniądze. Straciła 850zł. Olkuska Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności jeśli już wpuszczamy obce osoby do swoich domów czy mieszkań. Pamiętajmy również o tym, aby takich osób nie zostawiać bez nadzoru.

Nietrzeźwy olkuszanin włamał się do sklepu

21 września około godziny 2:00 olkuscy policjanci zatrzymali 21 – letniego olkuszanina podejrzewanego o dokonanie włamania do sklepu spożywczego mieszczącego się na al. 1000 – lecia w Olkuszu. Mężczyzna miał wybić szybę a następnie ukraść z wnętrza sklepu artykuły spożywcze. Policjanci zatrzymali olkuszanina, kiedy ten jechał rowerem, przewożąc skradzione przedmioty. Mężczyzna był nietrzeźwy – w jego organizmie znajdowało się około 1,3 promila alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu olkuskiej komendy. Wkrótce odpowie za popełnienie dwóch przestępstw – kradzież z włamaniem oraz kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.  

Włamanie do domu

Prawdopodobnie 19 września na ul. Ogrodowej w Bukownie włamano się do niezamieszkałego domu. Sprawca wszedł do środka wyłamując wcześniej okno. Skradziono m. in. pilarkę spalinową oraz uszkodzono instalację elektryczną. Pokrzywdzony bukowianin oszacował wartość strat na około 2.500 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Bukowna.

Włamanie w Bolesławiu

20 września około godziny 3:15 włamano się do sklepu spożywczego mieszczącego się przy ul. Głównej w Bolesławiu. Złodziej wyłamał drzwi a później zabrał ze sklepu papierosy. Pokrzywdzony szacuje straty. Nad sprawą pracują „kryminalni” z Bukowna.

Motorower zderzył się z samochodem

21 września około godziny 17:00, na ul. Rataja w Olkuszu motorower kierowany przez 16 – letnią olkuszankę zderzył się z peugeotem. W wyniku wypadku do olkuskiego szpitala trafiła motorowerzystka – prawdopodobnie złamała nogę. Policjanci ustalają dokładny przebieg zdarzenia.
    
Kradzież w Jaroszowcu

21 września około godziny 9:00, okradziono mieszkańca ul. Kolejowej w Jaroszowcu. Do drzwi mieszkania jaroszowianina zapukali dwaj mężczyźni podający się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej. Sprawcy ci, wykorzystując chwilową nieuwagę pokrzywdzonego, ukradli z mieszkania 1.200 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Klucz.

Kradzieże portfeli

21 września w rejonie targowisk przy ul. 29 – Listopada oraz Świętokrzyskiej w Olkuszu skradziono trzy portfele. Pierwsza kradzież miała miejsce na ul. 29 – Listopada w Olkuszu około godziny 10:20. Mieszkance Bolesławia skradziono portfel w którym znajdowały się dokumenty oraz pieniądze. Drugiej kradzieży dokonano pół godziny później na ul. Świętokrzyskiej. Sprawca rozciął siatkę na zakupy, w której olkuszanka trzymała swój portfel i zabrał go. Kobieta straciła dokumenty oraz znaczną sumę pieniędzy. Trzeciej kradzieży dokonano w południe na ul. Króla Kazimierza Wielkiego. Jej ofiarą padł olkuszanin. Jemu również skradziono portfel przenoszony w torbie. Sprawca rozciął ją i zabrał portfel wraz z dokumentami oraz pieniędzmi. Sprawą zajęli się olkuscy policjanci.
    
Włamanie do domu

21 września, prawdopodobnie wieczorem, włamano się do domu znajdującego się przy ul. Dworskiej w Olkuszu. Z jego wnętrza skradziono dwa laptopy oraz złotą biżuterię. Pokrzywdzony oszacował wartość skradzionego mienia na około 8.000 złotych. Sprawą zajęli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Wybili szybę

22 września około godziny 2:00 olkuscy policjanci zatrzymali dwóch olkuszan podejrzanych o wybicie szyby w jednym ze sklepów przy al. 1000-lecia w Olkuszu. Właścicielka sklepu oszacowała wartość zniszczonej szyby na około 500 złotych. Sprawcom zniszczenia cudzego mienia grozi kara nawet pięciu lat więzienia.

Kradzież paliwa

24 września, prawdopodobnie w godzinach popołudniowych, włamano się do ciężarówki oraz koparki zaparkowanych na ul. Krakowskiej w Gorenicach. Sprawca wyłamał korki wlewu paliwa a później ukradł łącznie około 220 litrów oleju napędowego. Przedstawiciel przedsiębiorstwa, na szkodę którego dokonano kradzieży, oszacował wysokość strat łącznie na około 1.200 złotych. Sprawą wykrycia włamywacza zajęli się olkuscy policjanci.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze