aaa policja zawody2014

W piątek na policyjnej strzelnicy olkuskiej komendy odbył się turniej strzelecki o Puchar Przechodni Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu. Była to już siódma edycja tego turnieju, który wyłania najbardziej precyzyjnych w strzelaniu z broni funkcjonariuszy. W tegorocznych zawodach udział wzięło dziesięć trzyosobowych drużyn. Każdy z uczestników zmagań rywalizował w dwóch konkurencjach, na jakie złożyły się strzelanie dokładne i strzelanie szybkie. Najlepszym strzelcem okazał się st. asp. Tomasz Mosur z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. Tuż za nim znalazł się sierż. szt. Mariusz Wąsiel z komisariatu w Bukownie, natomiast trzecia pozycja przypadła w udziale Robertowi Szatanowi, reprezentującemu olkuski wydział kryminalny.

Oprócz klasyfikacji indywidualnej, prowadzono także turniej drużynowy. Tutaj najwięcej punktów zgromadzili policjanci z bukowieńskiego komisariatu, a w składzie zwycięskiej ekipy znaleźli się: kom. Rafał Grondal, asp. szt. Sławomir Kamionka oraz sierż. szt. Mariusz Wąsiel. Miejsce drugie dla olkuskich funkcjonariuszy pionu dochodzeniowego: kom. Barbary Kozłowskiej, st. asp. Pawła Czarnika, a także st. asp. Roberta Szatana. Turniejowe podium uzupełnili mundurowi z zespołu kierowanego przez podkom. Marka Kalarusa. Obok niego po wyróżnienia sięgnęli również asp. szt. Artur Czarnota i st. asp. Tomasz Mosur.

Na najlepszych funkcjonariuszy-strzelców czekały nagrody ufundowane przez komendanta powiatowego i policyjne związki zawodowe. Puchar Przechodni Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu trafił w ręce drużyny z komisariatu w Bukownie. W przyszłym roku szansa na rewanż. Być może trofeum wróci do naszego miasta.

Fot. KPP Olkusz

 

15
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
15 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
leśniczywsiowa dzołchaiwan...arczi Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PXT
PXT

Droga Redakcjo. Nie piszcie nieistotnych informacji, szkoda waszego czasu. Nikogo to nie interesuje. Piszcie za to o decyzjach nowego burmistrza, bo tym ludzie żyją.

spokojny obywatel
spokojny obywatel

Droga Redakcjo. Gdy piszecie coś o Policji, to piszcie również, że powyższy tekst nie jest przeznaczony dla niejakiego, za przeproszeniem PXT. Bidny jest bowiem uczulony na Policję i dostaje wysypki w miejscach o płci nieokreślonej. „Nikogo to nie interesuje…”, a jako pierwszy zawsze komentuje wszystkie tego typu newsy. Zawsze. Chyba ma jakiś kompleks, czy co.

@
@

Ten kompleks to typowa „wiplerka” i ma go wielu, spokojnych obywateli też. Ciebie może to jeszcze nie dotknęło. A może jesteś policjantem? Albo masz takowego w rodzinie? Z całym szacunkiem oczywizda.

Ania
Ania

Gratulacje 🙂

Maciuś
Maciuś

Czy policjanci strzelali w ramach swojej rocznej puli nabojów (10-16)? sami ze sobą? Jaka dyscyplina? Jaki dystans? Jaka punktacja? Kogo to obchodzi komu ze „swoich” dadzą puchar? Gdyby komendant zorganizował zawody otwarte dla mieszkańców to z pewnością informacja byłaby ciekawsza. W Olkuszu działa klub strzelecki LOK „Lokus”, ale w rubryce „sport” nie uświadczy się informacji o turniejach otwartych, jakie Klub organizuje kilkukrotnie w ciągu roku dla wszystkich chętnych i zainteresowanych. Redakcja za to mile widzi taką informację jako „tekst sponsorowany”, za to piłka kopana (5/6-ta liga?) uchodzi za gwiazdę sportu! Może redakcja pod swoim patronatem zorganizuje otwarte zawody pucharowe z… Czytaj więcej »

PXT
PXT

W USA jest duża populacja palnych świrów, to ich narodowe świrostwo. Moim zdaniem, ten kto się lubuje w strzelaniu to świr. Nie ważne czy cywil czy mundurowy. Napisz mi uzasadnienie co jest takiego atrakcyjnego w strzelaniu?
Bo ja nie dostrzegam w tym atrakcji, dla mnie ten kto lubi strzelać jest obłąkany i może nie każdy, ale prędzej czy później zrobi jakieś głupstwo w życiu.

arczi
arczi

Chłopcy ze zdjęcia wyglądają jakby już świętowali te igrzyska. ..oczywiście piwem bezalkoholowym…

...
...

[quote name=”arczi”]..oczywiście piwem bezalkoholowym…[/quote]
Po co ten dopisek? Nie chcesz się narazić władzuchnie, co alkoholem po imprezach cuchnie? 😀

iwan
iwan

No jest fajnie….tylko szkoda że takich sukcesów policja nie ma na mieście,

PXT
PXT

[quote name=”iwan”]No jest fajnie….tylko szkoda że takich sukcesów policja nie ma na mieście,[/quote] Znam parę sukcesów, ale właściwie na przedmieściu. Przykłady:1.obezwładnienie starszego schorowanego cukrzyka w drodze do domu podczas gaszenia pragnienia przy pomocy piwa, 2.Wystawienie mandatu innemu facetowi pijącemu piwo na podwórku prywatnym być może za to że za blisko sklepiku.3. Obezwładnienie faceta na peryferiach Olkusza, który wracając z innego sklepiku po drugiej stronie ulicy wiza-wiz swojego domu otwarł puszkę przechodząc przez tę ulicę, mimo że pozbył się puszki podczas szamotaniny nie dopuszczono go do bramki posesji.4. Obezwładnienie trzeźwego rowerzysty w celu przeszukania, gdyż okazanie dokumentów i poddanie się badaniu… Czytaj więcej »

PXT
PXT

Jeszcze słowo do Spokojnego Obywatela:
Być może jesteś tak spokojny, że aż potulny, albo też jesteś funkcjonariuszem. Tylko takie dwie opcje widzę wg logiki. Jeśli zaś chodzi o moje miejsca płciowe o których wspomniałeś, to są podobne do twoich z tą różnicą że nie są to wydmuszki. Co do wysypki uczuleniowej to owszem występuje ale na kostkach śródręcza i bardzo mnie to swędzi.

wsiowa dzołcha
wsiowa dzołcha

pkt 5. PARANOJA (cd. PXT)

spokojny obywatel
spokojny obywatel

PXT – nie wiem, czy się żalisz, czy chwalisz swoją płciowością. Sądząc jednak po przechwałkach dotyczących swego wyposażenia i osiągnięć w walce z „systemem” to jestem przekonany, że nie masz jaj. A wysypkę w postaci krost masz chyba na jedynym zwoju w czaszce.

PXT
PXT

Jak chcesz mnie obrażać, to proponuję zrobić to osobiście i w mniej prymitywny sposób. Oczywiście jak masz jaja. I widzę też że „system” ci się pozajączkował ze zwykłym „skurwysyństwem”. To są dwie różne rzeczy mające tyle ze sobą wspólnego że to pierwsze można wykorzystywać za pomocą tego drugiego i nic poza tym.

leśniczy
leśniczy

PXT – wara od zajęcy !!!