rajd gorski gim.4

14 września 2012 r. odbył się XVII Rajd Górski organizowany dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu olkuskiego. Tym razem młodzi turyści pojechali w Beskid Wyspowy i zdobyli Śnieżnicę o wysokości 1007 m n.p.m. Ostre podejście na szczyt po kamienistej, błotnistej trasie dało się we znaki nie tylko najmłodszym uczestnikom rajdu.

 W rajdzie wzięło udział 350 uczniów reprezentujących następujące szkoły podstawowe: nr 1, nr 2, nr 4, nr 5, nr 10 w Olkuszu, w Braciejówce, Zawadzie, Zedermanie, Bzowie, Ryczówku; zespoły szkół w Wolbromiu, Suchej, Zadrożu i w Podlipiu oraz gimnazja w Olkuszu nr 1, nr 2, nr 4, w Bolesławiu irajd gorski gim.4 1 Sułoszowej.

Opiekę nad młodzieżą sprawowało 39 nauczycieli oraz 4 przewodników z Klubu Ilkussia. Nad sprawnym przebiegiem rajdu czuwała Olga Gawron (prezes Koła Opiekunów Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych).

Rajd górski organizowany jest każdego roku w połowie września przez nauczycieli zrzeszonych w Kole Opiekunów SKKT. Tegoroczny cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Mimo iż pogoda nie całkiem dopisała – było mgliście, to humory były wyśmienite. Odpoczynek w schronisku górskim przy gorącej herbacie pozwolił na ściślejszą integrację uczniów z różnych szkół.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Polak Ateista
Polak Ateista
9 lat temu

.
Za czasów Socjalizmu, aby podlizać się władzy nauczyciele fotografowali się z dziećmi pod pomnikami Lenina. A dzisiaj podlizują się olkuskiej watykańskiej władzy fotografując się pod krzyżami, a im większy krzyż, na tym większe „błogosławieństwo” liczą 😆 .
Więc przypominam tym watykańskim lizusom, i olkuskiej władzy, że Polska, Olkusz, polskie i olkuskie szkoły ŚWIECKIE są, a świeckie, to znaczy porządne, a nie obłudne watykańskie, i proszę sobie ze świeckiej Polski i świeckiego Olkusza nie robić jaj.

jury
jury
9 lat temu

[quote name=”Agnieszka”]Bardzo fajna inicjatywa. Fajnie, że są jeszcze ludzie, którym się chce pokazywać piękno naszego kraju i poświęcać swój czas.

A moi przedmówcy zamiast wyśmiewać imprezę może sami by coś zorganizowali w zakresie turystyki dla cudzych dzieciaków :-)[/quote]
masz rację, ale kogo teraz dzieci w szkołach interesują?
najlepiej trochę poszydzić, a potem szkołę zamknąć lub straszyć zamknięciem, bo przecież „tam tylko straty”

Agnieszka
Agnieszka
9 lat temu

Bardzo fajna inicjatywa. Fajnie, że są jeszcze ludzie, którym się chce pokazywać piękno naszego kraju i poświęcać swój czas.

A moi przedmówcy zamiast wyśmiewać imprezę może sami by coś zorganizowali w zakresie turystyki dla cudzych dzieciaków 🙂

ciemnogrodzianin
ciemnogrodzianin
9 lat temu

[quote name=”kopernik”]To była wyprawa gimnazjalistów,którzy po zakończeniu wyprawy dziękowali modlitwą różańcową z a pomyślny przebieg wyprawy. _ciemnogrodzianinie.Gimnazja stoją w miejscu nadal,a gimnazjalistą zorganizowano wyprawę.[/quote]
„Gimnazjalistom” a nie „gimnazjalistą” jeżeli już. Wkrótce krzyże i religia zostaną usunięte ze szkół, i wtedy za udane wycieczki będą dziękować modlitwą tylko kółka różańcowe.

kopernik
kopernik
9 lat temu

To była wyprawa gimnazjalistów,którzy po zakończeniu wyprawy dziękowali modlitwą różańcową z a pomyślny przebieg wyprawy. _ciemnogrodzianinie.Gimnazja stoją w miejscu nadal,a gimnazjalistą zorganizowano wyprawę.

ciemnogrodzianin
ciemnogrodzianin
9 lat temu

To była wyprawa gimnazjów czy kółek różańcowych?