rajd gorski gim.4

14 września 2012 r. odbył się XVII Rajd Górski organizowany dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu olkuskiego. Tym razem młodzi turyści pojechali w Beskid Wyspowy i zdobyli Śnieżnicę o wysokości 1007 m n.p.m. Ostre podejście na szczyt po kamienistej, błotnistej trasie dało się we znaki nie tylko najmłodszym uczestnikom rajdu.

 W rajdzie wzięło udział 350 uczniów reprezentujących następujące szkoły podstawowe: nr 1, nr 2, nr 4, nr 5, nr 10 w Olkuszu, w Braciejówce, Zawadzie, Zedermanie, Bzowie, Ryczówku; zespoły szkół w Wolbromiu, Suchej, Zadrożu i w Podlipiu oraz gimnazja w Olkuszu nr 1, nr 2, nr 4, w Bolesławiu irajd gorski gim.4 1 Sułoszowej.

Opiekę nad młodzieżą sprawowało 39 nauczycieli oraz 4 przewodników z Klubu Ilkussia. Nad sprawnym przebiegiem rajdu czuwała Olga Gawron (prezes Koła Opiekunów Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych).

Rajd górski organizowany jest każdego roku w połowie września przez nauczycieli zrzeszonych w Kole Opiekunów SKKT. Tegoroczny cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Mimo iż pogoda nie całkiem dopisała – było mgliście, to humory były wyśmienite. Odpoczynek w schronisku górskim przy gorącej herbacie pozwolił na ściślejszą integrację uczniów z różnych szkół.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Polak Ateista
Polak Ateista
11 lat temu

.
Za czasów Socjalizmu, aby podlizać się władzy nauczyciele fotografowali się z dziećmi pod pomnikami Lenina. A dzisiaj podlizują się olkuskiej watykańskiej władzy fotografując się pod krzyżami, a im większy krzyż, na tym większe „błogosławieństwo” liczą 😆 .
Więc przypominam tym watykańskim lizusom, i olkuskiej władzy, że Polska, Olkusz, polskie i olkuskie szkoły ŚWIECKIE są, a świeckie, to znaczy porządne, a nie obłudne watykańskie, i proszę sobie ze świeckiej Polski i świeckiego Olkusza nie robić jaj.

jury
jury
11 lat temu

[quote name=”Agnieszka”]Bardzo fajna inicjatywa. Fajnie, że są jeszcze ludzie, którym się chce pokazywać piękno naszego kraju i poświęcać swój czas.

A moi przedmówcy zamiast wyśmiewać imprezę może sami by coś zorganizowali w zakresie turystyki dla cudzych dzieciaków :-)[/quote]
masz rację, ale kogo teraz dzieci w szkołach interesują?
najlepiej trochę poszydzić, a potem szkołę zamknąć lub straszyć zamknięciem, bo przecież „tam tylko straty”

Agnieszka
Agnieszka
11 lat temu

Bardzo fajna inicjatywa. Fajnie, że są jeszcze ludzie, którym się chce pokazywać piękno naszego kraju i poświęcać swój czas.

A moi przedmówcy zamiast wyśmiewać imprezę może sami by coś zorganizowali w zakresie turystyki dla cudzych dzieciaków 🙂

ciemnogrodzianin
ciemnogrodzianin
11 lat temu

[quote name=”kopernik”]To była wyprawa gimnazjalistów,którzy po zakończeniu wyprawy dziękowali modlitwą różańcową z a pomyślny przebieg wyprawy. _ciemnogrodzianinie.Gimnazja stoją w miejscu nadal,a gimnazjalistą zorganizowano wyprawę.[/quote]
„Gimnazjalistom” a nie „gimnazjalistą” jeżeli już. Wkrótce krzyże i religia zostaną usunięte ze szkół, i wtedy za udane wycieczki będą dziękować modlitwą tylko kółka różańcowe.

kopernik
kopernik
11 lat temu

To była wyprawa gimnazjalistów,którzy po zakończeniu wyprawy dziękowali modlitwą różańcową z a pomyślny przebieg wyprawy. _ciemnogrodzianinie.Gimnazja stoją w miejscu nadal,a gimnazjalistą zorganizowano wyprawę.

ciemnogrodzianin
ciemnogrodzianin
11 lat temu

To była wyprawa gimnazjów czy kółek różańcowych?