kronika policyjna

Bukowno. Nietrzeźwy kierowca skutera
W piątek 22 lipca około godziny 20:50 policjanci z Bukowna udaremnili ucieczkę nietrzeźwemu kierowcy skutera. 36-letni mężczyzna, który na ul. Leśnej w Bukownie doprowadził do kolizji z zaparkowanym pojazdem marki Mercedes, miał w organizmie 1,89 promila alkoholu, jechał pomimo sądowego zakazu. Odpowiadał będzie za spowodowanie kolizji, jazdę po pijanemu i bez uprawnień.

 

Olkusz. Trzy nietrzeźwe matki sprawowały opiekę nad dziećmi
23 lipca br. około godziny 22:30 dyżurny komendy w Olkuszu otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z osiedlowych mieszkań nietrzeźwi opiekunowie sprawują opiekę nad dziećmi. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji. Funkcjonariusze zastali trzy nietrzeźwe kobiety, pod opieką których znajdowała się trójka dzieci. 36-letnia kobieta wyjaśniła policjantom, że zorganizowała w swoim mieszkaniu imprezę imieninową, zapraszając na nią dwie koleżanki z córkami. Po przeprowadzeniu zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że właścicielka mieszkania miała 1,47 promila alkoholu w organizmie. Jej koleżanki, 41-letnia mieszkanka Olkusza miała 0,59 promila, a 28-letnia mieszkanka Marcinowic 0,50 promila. Dzieci zostały przekazane ojcu właścicielki mieszkania. Policjanci ustalają, czy zachowanie opiekunów mogło narazić dziewczynki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo uszczerbku na zdrowiu. Zebrane w tej sprawie materiały zostaną przekazane do sądu rodzinnego.

Zdarzenie drogowe z udziałem nieletniego rowerzysty
25 lipca około godziny 12:25 w Olkuszu na ul. Marii Curie-Skłodowskiej doszło do wypadku drogowego, w którym jak wstępnie ustalili policjanci, 12–letni rowerzysta, mieszkaniec Olkusza nie zachował należytej ostrożności, zjechał z chodnika i wjechał wprost pod jadący samochód marki Mitsubishi. Kierująca pojazdem mieszkanka Witeradowa , została przebadana na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu –trzeźwa. W wyniku zdarzenia nieletni rowerzysta doznał obrażeń ciała (potłuczenia, otarcia naskórka) i został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Olkuszu.

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
P X Tpavv Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pavv
pavv

Demonizowanie! Nietrzeźwa była tylko jedna z matek. Pozostałe matki w wielu krajach mogły by bezkarnie samochód prowadzić.

P X T
P X T

Wpadanie w skrajności to specjalność olkuskich „stróżów”. Już nie wiedzą gdzie szukać tych statystyk. Mam tu na myśli te mamuśki co się spotkały przy drinku. Wiem coś na ten temat, bo wobec mnie zastosowano podobną „interwencję”, gdy prowadziłem rower i uznano mnie za pijanego. Zanim się wytłumaczyłem zdążono mnie skuć uszkodzić poważnie kolano i dostałem po pysku za nic, a raczej za to, że dopomniałem się aby mi się przedstawiono. A tego bochaterskiego czynu dokonał pan funkcjonariusz Hudziński Damian. Jestem przekonany, że gdyby miał do czynienia z takimi problemami jakie ostatnio ma policja francuska, uciekł by z podkulonym ogonem. Prawdziwych… Czytaj więcej »