kronika policyjna

Policyjna akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” oraz „Pasy”
W środę ( 20 maja 2015 roku) policjanci z zespołu ruchu drogowego olkuskiej komendy prowadzili działania prewencyjno – kontrolne „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” oraz „Pasy”. W działania zaangażowanych było 12 mundurowych. W tym dniu policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji kierujący – pieszy, a także na zgodne z przepisami poruszanie się pieszych.

Policjanci ukarali 3 kierowców. Na taryfę ulgową nie mogli liczyć również piesi. Policjanci obserwując skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne pouczyli 15 pieszych, jednakże gdy stwierdzili rażące naruszenie przepisów wypisywali pieszym mandaty. Takich przypadków było 71. Działo się tak, gdy piesi wchodzili wprost pod nadjeżdżający samochód, przechodzili przez jezdnię na czerwonym świetle lub przechodzili w miejscu niedozwolonym.

Kradzieże pieniędzy i dokumentów
22 maja 2015r. na targowisku w Olkuszu oraz w jednym z banków, nieustaleni do chwili obecnej sprawcy ukradli dwóm osobom pieniądze i dokumenty. Mieszkanka Witeradowa straciła 690 złotych. Olkuszance na targowisku skradziono dowód osobisty, kartę bankomatowa i 210 złotych. Trwa policyjne dochodzenie w sprawie tych kradzieży.

Złodziej wózków sklepowych zatrzymany
Do zdarzenia doszło 23 maja br. ok. godziny 9 w Olkuszu. Mężczyzna ukradł dwa wózki sprzed sklepu i dojechał nimi do ulicy Dworskiej. Tam został zauważony przez patrol prewencji. Mężczyzna próbował uciekać, ale został zatrzymany. Ukryte w zaroślach wózki odnaleziono i zwrócono właścicielowi. Ich wartość oszacowano na około 600 złotych. 48-letni olkuszanin nie potrafił wyjaśnić policjantom, dlaczego je ukradł. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut kradzieży. Za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Skradziono opony
Policjanci z Bukowna ustalają sprawcę kradzieży 4 sztuk opon z felgami z posesji w Bukownie przy ulicy Kościuszki. Straty w wysokości 1600 złotych poniósł mieszkaniec tej miejscowości. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Włamanie do golfa
24 maja br. mieszkaniec Ściborzyc zawiadomił policję o kradzieży z włamaniem do swojego samochodu. Nieustalony do chwili obecnej sprawca uszkodził podnośnik szyby w drzwiach i z wnętrza VW golfa ukradł telefon i pieniądze. Straty oszacowano na 600 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wolbromia.

Kradzież kabla
25 maja o 3 nad ranem skradziono kabel zasilający koparkę w kopalni piasku w Bukownie przy ulicy Wiejskiej. Straty w ustaleniu. Postępowanie prowadzą policjanci z komisariatu w Bukownie.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ANT-A
ANT-A
8 lat temu

Rowerzyści w Olkuszu to święte krowy, dlatego chamstwo rowerzystów na chodnikach w Olkuszu wzrasta,bo czują się bezkarni .Nie tylko na ulicach,ale także na wąskich alejkach osiedlowych.Dlaczego ten problem jest niedostrzegany i bagatelizowany . A tyle krzyku z pieszymi ,którzy chodzą nie po pasach.A rowerzyści jeżdżą po pasach ,po trawnikach, chodnikach, przystankach i nikt im uwagi nie zwraca. O co chodzi ? Może ktoś to wyjaśni. Tu są pieniądze za mandaty, a n ie tylko od pieszych.

Baruuuu
Baruuuu
8 lat temu

Dlaczego na osiedlu glinianki samochody stoją na nowych chodnikach mających mniej niż 1,5 metra oraz na zakrętach? Z tym też coś trzeba zrobić 🙂

OLKUSZANIN  St
OLKUSZANIN St
8 lat temu

A czy kiedyś Policja zorganizuje podobną akcję p.t. „rowerzysta na chodniku zagraża pieszemu”
W Olkuszu to już plaga. Tymczasem pieszych się każe, bo niewłaściwie chodzą po ulicach /słusznie/ a rowerzystów jeżdżących po chodnikach nie. No to pytam ,DLACZEGO ?? To jest b.trudne do zrozumienia dla mieszkańców OLKUSZA.
Proponuję ulice KKW,Krakowską,1000-lecia na całej długości,M.C.Skłodowskiej,Kościuszki, Nullo.A także przystanki autobusowe zwłaszcza na KKW i 1000-lecia. To na początek.
A co z samochodami parkującymi w obrębie najruchliwszego przystanku komunikacji zbiorowej na ul.KKW przed DH. „Skarbek” To jest skandal !!! Czy znowu zapanuje cisza jak po każdym artykule w prasie i internecie ???

mamik
mamik
8 lat temu

Dlaczego na osiedlu glinianki na nowo odremontowanych drogach nie ma pasów dla pieszych.Może policja nie wie o tym,choć myślę, że wie bo jeżdzi po osiedlu.