Olkusz

W dniu 23.03.3023 r. policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 34-letniego kierującego mitsubishi, mieszkańca powiatu olkuskiego. Mężczyzna jechał ze swoimi dziećmi, mając w organizmie prawie 4 promile alkoholu.

W czwartek (23.03 br.) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu otrzymali zgłoszenie o tym, że 34-letni kierowca mitsubishi może być nietrzeźwy, a także prowadzić pojazd pod wpływem narkotyków. W tym stanie mężczyzna jechał ze swoimi dziećmi w wieku 4 i 6 lat. Kierowca został zatrzymany w Sienicznie. Mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wykazało u kierującego prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do szpitala, gdzie pobrali mu krew do badania. 34-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Dzieci trafiły pod opiekę matki.

Takie zachowanie kierowcy jest skrajnie nieodpowiedzialne. Pijany kierowca jest zagrożeniem  na drodze i może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników drogi.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi.  Każdy może zadzwonić — nawet anonimowo — pod numer telefonu 112 i może, a wręcz powinien  powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze