kronika policyjna

 

Ryczówek. TIR wjechał w drzewo
Jedna osoba została ranna w wypadku drogowym, do którego doszło 21 listopada 2018 roku w Ryczówku. Samochód ciężarowy wjechał w drzewo. Jak ustalili policjanci, 61-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo wraz z naczepą, z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

 

Mężczyzna trafił do szpitala w Olkuszu. Kierowca był trzeźwy. Na miejscu technik kryminalistyki wykonał oględziny, zabezpieczył ślady i zrobił zdjęcia. Policjanci będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego wypadku drogowego.

Olkusz. Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policją
28-letni kierowca seata uciekał przed policyjnym radiowozem. Powód? Był nietrzeźwy. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie i kierował samochodem pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

27 listopada tuż przed północą, policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli pojazd, który jechał z dużą prędkością. Widząc, jak kierowca stwarza zagrożenie w ruchu drogowym, postanowili zatrzymać samochód, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca seata nie reagował na polecenie policjantów. Zamiast zwolnić i zatrzymać się do kontroli, gwałtownie przyspieszył, skręcił w ulicę Króla Kazimierza Wielkiego i odjechał. Funkcjonariusze niezwłocznie ruszyli za nim w pościg i po kilku minutach zatrzymali seata. Gdy policjanci zbadali stan trzeźwości 28-latka, to okazało się, że był nietrzeźwy. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna kierował seatem pomimo sądowego, dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, które obwiązywało od dnia 3 maja 2016 roku.

Nieodpowiedzialny 28-latek będzie musiał liczyć się z poważnym konsekwencjami. Przypominamy, że kierowca, który nie zatrzyma się do policyjnej kontroli popełnia przestępstwo i podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Podobną karę sąd może orzec za jazdę w stanie nietrzeźwości. Gdy kierowca był już uprzednio skazany za to przestępstwo przez sąd i miał orzeczony zakaz dożywotni prowadzenia pojazdów mechanicznych, grozić mu będzie do 5 lat pozbawienia wolności. Musi się również liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi, albowiem w takim przypadku sąd nakłada świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 10.000 złotych.

Komunikat:
Olkuska policja poszukuje świadków kolizji drogowej, do której doszło 25 listopada 2018 roku na drodze krajowej nr 94 w pobliżu skrzyżowania z Aleją 1000-lecia w Olkuszu. Kierujący oplem astrą koloru czarnego zmieniając pas ruchu, uszkodził renault i odjechał w kierunku Krakowa. Osoby, które były świadkami zdarzenia i mają informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie, nr tel. 32 6478-234 lub 997.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bluealmonds1313
bluealmonds1313
4 lat temu

„Kierujący oplem astrom koloru czarnego zmieniając pas ruchu”. I jak tu się nie nabijać z policji? OPLEM ASTROM.