paragraf-blacha

Włamanie do finki
10 października. Nieustaleni złodzieje włamali się do domku letniskowego w Rabsztynie. Z wnętrza ukradli wodomierz, piłę elektryczną oraz kosę spalinową. Poszkodowany, mieszkaniec Oświęcimia, wycenił straty na 750 złotych.
Okradli garaże
22 października. Nieznani sprawcy włamali się do dwóch garaży przy ulicy Osieckiej w Olkuszu. Do środka dostali się po podważeniu drzwi wejściowych. Ukradli narzędzia za 430 złotych.

Hieny cmentarne
23 października. Tablica nagrobna zniknęła z Cmentarza Parafialnego w Bydlinie. Skradziony przedmiot odnaleziono poza terenem nekropolii. Złodzieje zdążyli ukraść z niej krzyż i litery. Opiekująca się grobem mieszkanka wsi wyceniła straty na tysiąc zł.

Kradzież na budowie
23 października. Z terenu remontowanej ulicy Świętokrzyskiej w Olkuszu nieznani sprawcy ukradli 18 stalowych rur. Firma wyceniła straty na 650 złotych.
Po biżuterię i pieniądze
23 października. Na blisko 12 tysięcy złotych wyceniła straty olkuszanka, której okradziono mieszkanie. Złodzieje ukradli gotówkę i złotą biżuterię.
Sfałszowane marki
23 października. W ręce policjantów wpadł 24-letni mieszkaniec Sosnowca, który handlował na targowisku przy ulicy Świętokrzyskiej produktami ze sfałszowanymi znakami towarowymi dwóch znanych firm produkujących odzież sportową. Mundurowi zabezpieczyli rzeczy warte 720 złotych.
Podwójne włamanie
24 października. Włamywacze wykorzystali nieobecność domowników i włamali się do domów w Łobzowie. Z pierwszego złodzieje wynieśli 400 złotych i telefon komórkowy o wartości tysiąca złotych. Z drugiej posesji zniknęła gotówka 44-letniej mieszkanki wsi. Poszkodowana straciła tysiąc złotych.
Gasili nudę?
24 października. Policjanci z Komisariatu w Kluczach zatrzymali dwóch złodziei. Mężczyźni w wieku 21 i 29 lat włamali się do dwóch szafek przeciwpożarowych w kamienicach przy ulicy Kolejowej w Jaroszowcu. Ukradli cztery gaśnice pianowe, z czego trzy zużyli przy jednym z budynków. Właściciel, kluczewski magistrat, wycenił straty na 500 złotych.
Nie wiadomo jak
26 października. Nieznani sprawcy ukradli z domu jednorodzinnego przy ulicy Nowowiejskiej w Olkuszu 450 zł. Policja ustala, w jaki sposób złodzieje dostali się do środka.
Pomalował auto
26 października. Wandal uaktywnił się przy ulicy Skalskiej w Olkuszu. Pomalował farbą fiata. Poszkodowany olkuszanin wycenił straty na 600 zł.
Zniknął fiat
26 października. Fiata uno skradziono z parkingu przy ulicy Rabsztyńskiej w Olkuszu. Właściciel, mieszkaniec Olkusza, wycenił straty na 2,5 tys. zł.
Pudło z amunicją
26 października. Na działce w Golczowicach, podczas prac ziemnych, odnaleziono pojemnik z amunicją. Niebezpieczne znalezisko pochodzi najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Zabezpieczyli je saperzy z jednostki wojskowej w Krakowie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze