kronika policyjna

Klucze. Kradli drzewo z lasu – zostali zatrzymani na gorącym uczynku
Policjanci z komisariatu w Kluczach zatrzymali czterech mężczyzn narodowości gruzińskiej, którzy kradli drzewo z prywatnego lasu. Złodzieje wpadli podczas zbierania pociętego drzewa. Wstępnie straty oszacowano na kwotę około 700 złotych.

3 listopada około godziny 8:30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, otrzymał zgłoszenie o kradzieży drzewa z prywatnej działki leśnej. Dyżurny natychmiast skierował we skazane przez zgłaszającego miejsce patrol z komisariatu. Na miejscu interweniujący policjanci zauważyli jak dwóch mężczyzn pracuje przy drzewie. Jeden z nich zbierał pocięte już drzewo, drugi trzymał w ręku siekierkę. Pozostali dwaj mężczyźni na widok mundurowych uciekli. Okazało się, że mężczyźni to obcokrajowcy i wskazali miejsce, gdzie noszą pocięte drzewo. Na wskazanej przez Gruzinów działce zastano właścicielkę 33-letnią mieszkankę gminy Klucze wraz z dwoma mężczyznami, którzy to wcześniej oddalili się z miejsca wycinki drzew. Policjanci ustalili, że Kobieta zleciła czterem mężczyznom, którzy pracują w firmie jej konkubenta, aby wycieli na jej działce drzewa. Kobieta jak i jej konkubent nie zlecali pracownikom wycinki na sąsiedniej działce. Gruzini w wieku od 35 do 55 lat na terenie prywatnej działki wycięli 5 drzew z gatunku Grab. Drzewo zostało odzyskane, a straty, jakie spowodowali wstępnie oszacowano na kwotę ok. 700 złotych. Czynności w tej sprawie prowadzi komisariat w Kluczach. Niebawem czterech mężczyzn może usłyszeć zarzut kradzieży. Zgodnie z art. 290§2 kodeksu karnego w razie skazania za wyrąb drzewa albo za kradzież drzewa wyrąbanego lub powalonego, sąd orzeka na rzecz pokrzywdzonego nawiązkę w wysokości podwójnej wartości drzewa.

Olkusz. Policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę z narkotykami.
W nocy 3 listopada policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego olkuskiej komendy zatrzymali 33-latka, u którego znaleziono narkotyki – amfetaminę i marihuanę. Mundurowi, wykonując czynności służbowe na terenie miasta Olkusz, skontrolowali 33-letniego mężczyznę, którego nerwowe zachowanie wzbudziło ich podejrzenia. W trakcie kontroli osobistej funkcjonariusze znaleźli w woreczkach strunowych, substancje przypominające środki odurzające oraz podręczną wagę. Zabezpieczone substancje policjanci poddali wstępnym badaniom narkotestem. Wyniki tych badań wykazały, że są to marihuana oraz amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W tym samym dniu policjanci przedstawili mężczyźnie zarzuty. Przestępstwo posiadania środków odurzających zagrożone jest karą 3 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Adadzio
Adadzio
5 lat temu

Ciężko ukraść drzewo, mogli kraść ale drewno.