Kradzieże paliwa w Witeradowie i Gorenicach

Nieustalony do chwili obecnej sprawca 20 sierpnia 2013 roku włamał się do baków z paliwem w maszynach należących do jednej z firm budowlanych z Żarek. Maszyny były zaparkowane w Witeradowie. Skradziono około 210 litrów paliwa o wartości 1100 zł. Następnego dnia włamano się do baku samochodu ciężarowego w Gorenicach, z którego skradziono paliwo za 825 złotych na szkodę myszkowskiego przedsiębiorstwa. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Policjanci z Olkusza zatrzymali sprawcę rozboju

22 sierpnia, w godzinach popołudniowych, olkuszanin zawiadomił policję, iż pobito go i skradziono mu telefon oraz pieniądze. Policjanci ustalili, iż pokrzywdzony spożywał alkohol w jednym z mieszkań na osiedlu Pakuska w Olkuszu wraz dwiema kobietami i mężczyzną. Kiedy pokrzywdzony opuścił mieszkanie, kompan od kieliszka wyszedł za nim i zaatakował go na klatce schodowej, kopiąc i bijąc po głowie, następnie ukradł mu telefon i 50 złotych. Policjanci przeszukali mieszkanie, w którym odbywała się impreza alkoholowa, odzyskując skradziony telefon oraz zatrzymali sprawcę rozboju, który trafił za kratki policyjnego aresztu Jest to 36. letni mieszkaniec naszego miasta. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

Ze skradzionym łupem wpadli w ręce policjantów. Jeden ze sprawców był poszukiwany

22 sierpnia br. około godziny 15.00 w Olkuszu na ulicy Piłsudskiego dzielnicowi zauważyli dwóch podejrzanych mężczyzn. Jeden z nich niósł kaloryfer, a drugi przeskakiwał przez ogrodzenie posesji. Okazało się, iż ukradli kaloryfer z domu znajdującego się przy tej ulicy, chcąc go sprzedać w skupie złomu. Sprawcy noc spędzili w policyjnej izbie zatrzymań. Zatrzymani to mieszkańcy Bukowna i pobliskich Gorenic. 45 -.letni mieszkaniec Gorenic był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego za wcześniejsze przestępstwa. Najbliższe półtora roku spędzi za kratkami. Sprawą zajmują się policjanci z KPP w Olkuszu.

Olkusz. Uszkodził chłodnię, został zatrzymany

22 sierpnia 2013 roku policjanci z olkuskiej patrolówki zatrzymali mężczyznę, który uszkodził szklaną pokrywę chłodni w jednym ze sklepów na osiedlu Młodych. Zgłoszenie o zniszczeniu pokrywy dyżurny otrzymał o 18.10, a już po kilku minutach sprawca znajdował się w radiowozie. Był nietrzeźwy. Wstępnie oszacowano straty na 300 złotych. 55. letni olkuszanin za swój występek odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Kradzież na olkuskim targowisku

23 sierpnia br. w Olkuszu, na placu targowym przy ul. Świętokrzyskiej, nieustalony do chwili obecnej sprawca ukradł portfel wraz z dokumentami oraz pieniędzmi na szkodę mieszkańca Olkusza. Straty pokrzywdzony oszacował na kwotę 665 złotych. Za kradzież grozi sprawcy kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci z Wolbromia podczas minionego weekendu ujawnili 5 kierujących pojazdami  w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu

23. sierpnia br. w miejscowości Jeżówka policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 47. letniego mieszkańca tej miejscowości, który kierował motorowerem w stanie nietrzeźwości (1,23 promila).

24 sierpnia w Zadrożu patrol policji zatrzymał 3 kierujących w stanie nietrzeźwości. 45. letni zadrożanin kierując rowerem miał 3,07 promila alkoholu w organizmie. Inny mieszkaniec tej miejscowości poruszał się fiatem 126 p. Wynik badania alkomatem był równie imponujący 3.06 promila! Kolejny przypadek dotyczy kierującego pojazdem marki Opel (wynik badania 0,76 promila). I w tym przypadku był to mieszkaniec Zadroża. Kierował pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd prawomocnego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Z kolei w Wolbromiu 20- letni rowerzysta wpadł w ręce patrolu policji będąc w stanie po użyciu alkoholu. Policjantom tłumaczył, że wypił tylko jedno piwo.

Zatrzymany z marihuaną

23 sierpnia br. olkuska patrolówka w parku przy ul. Mickiewicza zatrzymała 23- letniego mieszkańca naszego miasta, u którego w kieszeni znaleziono 0,75 gram marihuany. Młody mężczyzna za posiadanie narkotyków odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Wolbrom. Policjanci odzyskali skradzione kamery przemysłowe o wartości 700 złotych

Na pomysł kradzieży dwóch kamer monitorujących teren przy szkole wpadło trzech mężczyzn spożywających tam alkohol. Do zdarzenia doszło w nocy z 22/23 sierpnia br. w miejscowości Sucha (gmina Trzyciąż). Aby je zdemontować, jeden z mężczyzn wspiął się po piorunochronie, drugi po kratach zamocowanych w oknach placówki. Kamery ukryli u siebie w domach. Policjanci z Wolbromia ustalili trzech sprawców kradzieży. Są to młodzi mieszkańcy Suchej. Wczoraj zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty z art. 278 kk. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o