Włamanie do domu w Wolbromiu

26 września br. mieszkaniec Rudy Śląskiej powiadomił policję, że w bliżej nieokreślonym czasie, nieustalony do chwili obecnej sprawca przez zerwanie kłódki włamał się do niezamieszkałego domu w Wolbromiu przy ul. Łukasińskiego. Skradziono ok. 30 mb kabla na szkodę zgłaszającego. Straty w ustaleniu. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Włamywacz uciekając przez płot zgubił buty

28 września 2013 roku mieszkaniec Klucz powiadomił policję o nietypowym włamaniu. Około godziny 5 nad ranem zgłaszający zauważył u siebie w garderobie porozrzucaną odzież oraz uszkodzone okno. Kiedy przez nie wyjrzał dostrzegł w swoim garażu mężczyznę z latarką. Szybko wybiegł przed dom. Włamywacz na widok właściciela zaczął uciekać. Pokrzywdzony zdołał zedrzeć z niego skradzione kurtki oraz plecak. Sprawca, przeskakując płot, zgubił buty. Okazało się, że w plecaku znajduje się sprzęt do nurkowania. Policjanci ustalili, że skradziono go z pobliskiej posesji. Sprzęt został zwrócony właścicielowi. Sprawą zajmują się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kluczach.

Zniszczenie ambony myśliwskiej w Wiśliczce

 

29 września br. w miejscowości Wiśliczka nieustalony do chwili obecnej sprawca zniszczył ambonę myśliwską w kompleksie leśnym. Oszacowane straty na szkodę koła „Sokół” wynoszą około 800 zł. Sprawę prowadzą policjanci z komendy w Olkuszu.

Wolbrom. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego

30 września 2013 roku około godziny 1.00 policjanci z wolbromskiej patrolówki w Wolbromiu na ul. Kościelnej ujawnili 44- letniego mieszkańca Wolbromia, który kierował pojazdem marki Fiat Seicento będąc w stanie nietrzeźwości. Kierujący miał 2,73 promila w organizmie oraz orzeczony przez sąd prawomocny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna ponadto odpowie za kilka wykroczeń, m.in.za jazdę bez wymaganych dokumentów. Kierującemu za popełnione przestępstwo z art. 178a§4 kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Kradzież telefonu na targowisku w Olkuszu

1 października 2013 roku na targowisku przy ulicy Świętokrzyskiej w Olkuszu nieustalony do chwili obecnej sprawca ukradł telefon marki Nokia o wartości 300 zł na szkodę olkuszanina. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Wypadek drogowy w Bolesławiu

W miniony poniedziałek na drodze krajowej nr 94 w Bolesławiu doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów. Jadący Citroenem Berlingo w kierunku Katowic staszowianin wjechał na skrzyżowanie najprawdopodobniej na czerwonym świetle. Uderzył w jadącego prawidłowo Nissana, który z kolei uderzył w pojazd marki VW Passat. Kierujący Volkswagenem i Nissanem to mieszkańcy pobliskiego Małobądza i Lasek. Pozostali oni na obserwacji w szpitalu w Olkuszu. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Okoliczności i przyczyny wypadku ustala olkuska policja.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze