Spaliły się kontenery i samochód
16 lutego. W Wolbromiu na ulicy W. Łukasińskiego w godzinach porannych spłonęły trzy kontenery oraz zaparkowany opodal fiat punto należący do jednego z mieszkańców miasta. Pożar gasili strażacy z JRG PSP w Wolbromiu. Prawdopodobną przyczyną pożaru było wrzucenie przez kogoś gorącego popiołu do jednego z kontenerów.

Wjechali w drzewo
16 lutego. W Międzygórzu kierujący fiatem pandą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo. Na miejscu policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Trzebini w wieku 23 i 28 lat. Drugi z mężczyzn doznał złamania jednego z kręgów i pozostał na leczeniu w szpitalu w Olkuszu. 23- latek trafił do policyjnego aresztu KPP w Olkuszu. Trwa ustalanie, kto kierował samochodem i czy uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Pobrano im krew do badań.

Ukradł kable po pijaku
17 lutego. Wolbromscy policjanci złapali na ulicy Łukasińskiego złodzieja kabla telefonicznego, który również wyciął słupy Telekomunikacji Polskiej. 45-letni mieszkaniec dokonał tych czynów pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego 3,2 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna trafił do aresztu KPP w Olkuszu.

Okradł szpital
17 lutego. Z terenu szpitala w Jaroszowcu ktoś ukradł metalowe elementy wyposażenia. Straty wyniosły niemal 300 złotych. Policjanci złapali złodzieja, którym okazał się 22- letni mieszkaniec Jaroszowca. Odpowie za popełnienie przestępstwa.

Wybił szybę i wpadł
19 lutego. Po godzinie 2. w nocy na ulicy Zawierciańskiej w Kluczach policjanci zatrzymali 21- letniego mieszkańca Chechła, który podejrzany był o wybicie szyby w samochodzie kilka dni wcześniej. Zatrzymany został osadzony w PdOZ KPP w Olkuszu.

Autem w słup
21 lutego. Na wolbromskim odcinku drogi wojewódzkiej nr 794 jadący samochodem renault 19 od strony Trzyciąża, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w betonowy słup., a następnie w drzewo. Kierujący i pasażer samochodu trafili do szpitala w Olkuszu.

Ukradł kontener i chciał okraść dom
22 lutego. W Bukownie na ulicy Powstańców Śląskich policjanci zatrzymali  67- letniego mężczyznę, który wcześniej ukradł kontener na śmieci o wartości 260 złotych, a także usiłował włamać się do domu jednorodzinnego. Skończyło się na uszkodzeniu bramy garażowej oraz drzwi wejściowych. Wartość strat wyniosła około 2500 złotych na szkodę 51- letniego mieszkańca miasta. Skradzione mienie zostało odzyskane.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze