kronika policyjna

Olkusz. Kradzież gier na konsole Play Station 4
Olkuska Policja ustala sprawcę kradzieży, do której doszło 20 lipca br. w jednym ze sklepów elektronicznych. Nieznany sprawca, wyciągnął 6 gier z zabezpieczających je opakowań i niepostrzeżenie, wyniósł ze sklepu pozostawiając na półce puste opakowania. Sklep poniósł straty w kwocie około 840 zł.

Olkusz. Skradziono rower
24 lipca br. nieustalony do chwili obecnej sprawca w Olkuszu na jednej z klatek parteru mieszkania, ukradł, pozostawiony rower koloru srebrnego marki Peugeot. Właściciel roweru wycenił straty na 1500 złotych. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Olkusz. Próba włamania do samochodu
15 lipca br. w Olkuszu przy Placu Konstytucji 3 Maja nieustalony sprawca usiłował włamać się do samochód marki Audi A4. Sprawca wyłamał wkładkę zamka w drzwiach kierowcy, ale nie dostał się do środka pojazdu i nic nie ukradł. Najprawdopodobniej odstraszył go autoalarm.

Rodaki. Włamanie do barakowozu
Sprawą kradzieży z włamaniem zajmują się kluczewscy policjanci. Do włamania doszło 22 lipca br. w miejscowości Rodaki. Nieustalony do chwili obecnej sprawca, dostał się do środka barakowozu poprzez wyłamanie zamka w drzwiach i skradł kosiarki: spalinową i żyłkową, pistolet pneumatyczny oraz promiennik ciepła gazowego. Łączna wartość strat skradzionych przedmiotów to 1400 złotych.

Bukowno. Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy
29 lipca br. około godziny 17.30 w Bolesławiu na ulicy Głównej, do kontroli drogowej został zatrzymany 35-letni mieszkaniec Bukowna. Badanie wykazało, że mężczyzna ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu zatrzymanego kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że posiada on również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go do 4 kwietnia 2019r. W najbliższym czasie mężczyzna ponownie stanie przed sądem gdzie odpowie za niestosowanie się do orzeczonego zakazu i jazdę w stanie nietrzeźwości .

Olkusz. Najechał na tył audi
1 sierpnia około godziny 10:30 doszło do kolizji drogowej na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 94 z ul. Króla Kazimierza Wielkiego. Kierujący samochodem ciężarowym Scania, 52-letni mężczyzna z Niepołomic, nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Audi A4, którym kierował 53-letni mężczyzna ze Starogardu Gdańskiego. Uczestnicy kolizji nie odnieśli poważnych obrażeń ciała, zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – okazali się trzeźwi. Na kierującego samochodem ciężarowym nałożono mandat karny w kwocie 400 zł i 6 punktów karnych.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o