paragraf-blacha

Skok po pokrywy
21 sierpnia. Wywietrznik oraz dwie znajdujące się przy nim pokrywy ukradli nieustaleni osobnicy z obiektu w Krzykawie, na którym znajduje się ujęcie wody pitnej. Właściciel, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, szacuje straty.

Słono zapłacił za nieuwagę
25 sierpnia. Sporo zapłacił za chwilę nieuwagi mieszkaniec Zadroża. Nieustaleni osobnicy wykorzystali moment, gdy pozostawił otwarty garaż. Ukradli motorower, piłę spalinową, młot oraz wiertarkę udarową. Poszkodowany wycenił straty na 6 tysięcy złotych.
Obłowił się
26 sierpnia. Dwa markowe aparaty fotograficzne, telefon komórkowy i złotą biżuterię ukradł nieznany włamywacz z mieszkania przy ulicy Baczyńskiego w Olkuszu. Złodziej dostał się do środka, wyłamawszy dwa zamki w drzwiach. Właściciel wycenił straty na 10 tys. zł.
Kraksa z drzewem
29 sierpnia. Z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala kierowca, który spowodował wypadek na drodze w Chechle. Lekarzom nie udało się go uratować. Kierujący fordem escortem, mieszkaniec tej wioski, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Policja nadal ustala przyczyny katastrofy.    
Włamanie do auta
27 sierpnia. Radioodtwarzacz stracił właściciel fiata tempry, który pozostawił swoje auto przy ulicy Górniczej w Olkuszu. Nieznany sprawca sforsował zabezpieczenia drzwi i zabrał sprzęt o wartości 500 złotych.  
Najpierw kluczyki, potem samochód
28 sierpnia. Samochód stracił mieszkaniec Chechła. Najpierw złodziej ukradł mu kluczyki, a potem odjechał, wartym 30 tys. zł, peugeotem. Do zdarzenia doszło na ulicy Kluczewskiej w Chechle.
Fiatem w motocykl
31 sierpnia. Do wypadku z udziałem motocyklisty doszło na ulicy Osieckiej w Olkuszu. Kierujący fiatem cinquecento 21-letni mieszkaniec Zimnodołu wymusił pierwszeństwo przejazdu na jadącym hondą olkuszaninie. 20-letni właściciel jednośladu trafił do szpitala z ogólnymi obrażeniami. Obaj kierowcy byli trzeźwi.
Zniknął motorower
31 sierpnia. Jednoślad o wartości półtora tysiąca złotych zniknął z otwartego garażu w Niesułowicach. To kolejny przykład na to, że cenne przedmioty nie są bezpieczne nawet na naszym własnym terenie.
Na podwójnym gazie
31 sierpnia. Prawie trzy promile alkoholu miał we krwi mieszkaniec Małobądza zatrzymany przez policjantów “drogówki” na trasie krajowej w Bolesławiu. Mundurowi nie mogli zabrać mu prawa jazdy, ponieważ stracił je już wcześniej za… jazdę po pijanemu. Teraz 50-letni mężczyzna odpowie nie tylko za prowadzenie auta po alkoholu, ale także za lekceważenie sądowych wyroków.
Komunikat Policji
W ręce olkuskich mundurowych trafił czerwony rower marki “Gazela”. Jednoślad odnaleziono w nocy z 20 na 21 sierpnia przy ulicy Króla  Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Policja prosi właściciela o kontakt z dzielnicowym, mł. asp. Robertem Kulą, pod nr. tel. 32 6478 248 lub 665 930 531.
Szukają świadków
Olkuska policja poszukuje świadków kolizji, do której doszło 26 sierpnia, w środę, około godz. 12.30, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z ulicą Dwudziestu Straconych w Olkuszu. Doszło wówczas do zderzenia dwóch samochodów: niebieskiego renaulta megane oraz białego opla astry. Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie wyjaśniające pod nr. tel. 32 6478 234 lub 32 6478 221, od poniedziałku do piątku w godz. 8- 15.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o