Powiat

W minioną niedzielę 30.10. br. olkuscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Zarówno 25-latek jak i 55-latek mieli ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielne popołudnie policjanci z Bukowna interweniowali wobec mężczyzny, który według zgłoszenia miał jechać samochodem pod wpływem alkoholu. Na ul. Sławkowskiej zatrzymali kierującego  pojazdem Kia, który w przeprowadzonym badaniu na zawartość alkoholu wydmuchał ponad dwa promile. Mężczyzna przyznał się, że w tym dniu spożywał alkohol. Jak się okazało wsiadł to samochodu w tym stanie, ponieważ chciał  jechać na zakupy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Również w niedzielę olkuscy policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który został ujęty obywatelsko w Braciejówce.  Na miejscu zgłaszający poinformował mundurowych, że zaniepokoił go zaparkowany w rejonie ul. Dworskiej samochód i śpiący w nim mężczyzna. Kiedy podszedł do pojazdu i próbował nawiązać z kontakt z mężczyzną,  poczuł od niego silną woń alkoholu. 25-latek z seata widząc, że ktoś do niego podszedł, odpalił silnik i próbował odjechać. Podczas cofania uderzył w drzewo, a świadek wykorzystując sytuację podbiegł do pojazdu i siłowo wyciągnął kluczyki ze stacyjki po czym wezwał policję. W tym przypadku alkomat pokazał prawie 2,5 promila.

Świadkowi zdarzenia dziękujemy za podjętą inicjatywę. Dzięki obywatelskiej postawie z ruchu drogowego został wyeliminowany kierujący, który mógł doprowadzić do tragedii.

PAMIĘTAJMY!

Kierowca, który prowadzi samochód pod wpływem alkoholu stanowi ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Alkohol obniża u kierowcy koordynację ruchów, wykonywanie kilku czynności jednocześnie, pogarsza pole widzenia, a także wydłuża czas reakcji i powoduje  błędną ocenę odległości i szybkości.

Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych użytkowników dróg i  nigdy nie wsiadajmy za kierownicę  po alkoholu.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
1 rok temu

Ale gupi ten w Braciejówce był. Zamiast spać sobie dalej to zachciało mu się odjeżdżać. Spanie po pijaku w aucie nie jest zabronione, a dowodów ba prowadzenie po pijaku brak.