Pożar w Chechle
19 marca. Wskutek pożaru, który wybuchł o godzinie 4 w nocy, spaleniu uległ budynek gospodarczy z garażem znajdujący się na ulicy Kluczewskiej w Chechle. Właścicielka wyceniła straty na 120 tysięcy złotych. Trwa ustalanie przyczyn powstania ognia.

Nakryli paserów złomu
23 marca. Podczas policyjnej kontroli złomu na ulicy Garbarskiej w Wolbromiu funkcjonariusze ujawnili 270 kg pociętego kabla miedzianego, na którego przyjęcie skup nie posiadał wymaganej prawem dokumentacji. Funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby podejrzewane o paserstwo: Sławomira G. (lat 29) z Kostrzy, Krystynę S. (lat 60) z Wolbromia, Marka B. (lat 49) z Olkusza. Po przesłuchaniu osoby zostały zwolnione. Sprawa już wkrótce trafi do sądu.

Nie dała się złodziejowi
24 marca. W godzinach popołudniowych mieszkanka Dłużca zawiadomiła, że nieznany jej mężczyzna wszedł do sklepu w Załężu i z lady ukradł cztery piwa o wartości 13,20 zł oraz wart 350 zł telefon komórkowy nokia. Policjanci zatrzymali złodzieja, którym okazał się mieszkaniec Krzywopłot. Skradzione przedmioty odzyskano i przekazano właścicielce. Złodziej trafił do policyjnego aresztu KPP w Olkuszu.

Ukradł złom z podwórka
24 marca.  Dyżurny olkuskiej komendy policji został powiadomiony o kradzieży złomu z jednej z posesji znajdującej się na ulicy Jasnej w Olkuszu. Przybyły na miejsce patrol stwierdził, że przy drodze stoi samochód dostawczy ford transit, w którego wnętrzu znajdował się złom skradziony z sąsiedniej posesji. Mienie zostało zabezpieczone. Ustalono również jednego ze sprawców.

Złapali go na gazie
25 marca. W Rodakach olkuscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej skodę fabię, której 64- letni kierowca (mieszkaniec wsi) był nietrzeźwy. W jego organizmie alkotest wykrył około 0,90 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna posiadał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Samochód nie miał również ważnej polisy OC. Mężczyzna odpowie za popełnienie dwóch przestępstw. O zajściu został powiadomiony również Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Zginął traktorzysta
29 marca. W godzinach dopołudniowych w miejscowości Sucha w gminie Wolbrom kierujący volkswagenem golfem 22- letni mieszkaniec Porąbki uderzył w tył skręcającego w lewo ciągnika rolniczego z przyczepą, którym kierował 68- letni mieszkaniec Michałówki. W wyniku wypadku na miejscu zmarł traktorzysta. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia, w tej sprawie śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa w Olkuszu.

Pijany na motorowerze
29 marca. W samo południe patrol policji z Bukowna w miejscowości Podlipie zatrzymał 40- letniego motorowerzystę, który kierował motorowerem Speer w stanie nietrzeźwym (wynik badań około 1,40 promila alkoholu we krwi). Okazał się również, że mężczyzna nie zastosował się do wyroku sądowego zakazującego mu jeżdżenia takimi pojazdami. Teraz odpowie za popełnienie dwóch przestępstw. Na razie trafił do Izby Wytrzeźwień w Jaworznie.

Jechał z „maryśką”
29 marca. Funkcjonariusze z kluczewskiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Zawierciańskiej w Kluczach renault lagunę, której 23-letni kierowca (mieszkaniec Klucz) miał przy sobie narkotyki (prawdopodobnie marihuanę). Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu komendy w Olkuszu.

Zażądali okupu
30 marca. Wieczorem w sklepie spożywczym na ulicy Głównej w Bolesławiu trzech mężczyzn w wieku 30, 30 i 33 lat skradło telefon komórkowy sony ericsson o wartości 500 złotych 26- letniej kobiecie. Następnie zażądali od właścicielki okupu za zwrot skradzionego przedmiotu. Wszyscy zostali zatrzymani przez policjantów komisariatu w Bukownie. Trafili do policyjnego aresztu olkuskiej komendy. Telefon odzyskano.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze