Wierna Małogoszcz – Przebój Wolbrom 1-0 (0-0)
Pierwszy wiosenny mecz piłkarze wolbromskiego Przeboju zakończyli porażką. Przegrali w Małogoszczy po wyrównanej, sportowej walce. Trener wolbromian patrzy jednak z optymizmem w przyszłość. W pierwszej połowie obydwa zespoły miały po jednej okazji na zmianę wyniku. Bramkarz Przeboju okazał się jednak lepszy od Kajdy, a kilka minut później Duda trafił w Zielińskiego. Zabrakło skuteczności i obie drużyny schodziły do szatni bez bramek na swoich kontach.

Druga odsłona spotkania okazała się szczęśliwa dla gospodarzy. Po długim przerzucie Foksy piłkę odebrał Kajda i w sytuacji sam na sam wygrał pojedynek z bramkarzem Przeboju. Przyjezdni robili wszystko, aby odrobić straty. Najbliżej wyrównania wyniku był w końcówce meczu Mazela, ale nie udało mu się pokonać Zielińskiego. Szkoleniowiec wolbromskiej ekipy jest spokojny o grę swojej drużyny w kolejnych meczach. – Dopiero rozpoczynamy sezon. Mecz z Wierną był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Widać było determinację zawodników po obu stronach. Szkoda straconej bramki i punktów, bo chłopcy zostawili na murawie sporo zdrowia. Na pewno zasłużyliśmy na remis. Mam nadzieję, że w najbliższą sobotę przed własną publicznością pokażemy, na co nas stać  – mówi trener Przeboju Jarosław Rak.
W sobotę, 2. kwietnia, rywalem wolbromian będą Orlęta Kielce. Mecz na stadionie przy Leśnej rozpocznie się o godz. 15.00.

1-0 – Kajda 70′.

Małogoszcz: Zieliński – Foksa, Pawłowski, Bień, Piotrowski – Chrzanowski (68′ Miernik), Gajda, Kita, Kwaśniewski,  (63′ Kowalski) – Kajda (90′ Trybek), Malinowski, (90′ Krzeczowski).
Wolbrom: Palczewski – Jarosz (46′ Pindur), Łapuszek, Kiczyński, Derejczyk – Wiśniewski (60′ Burzyński), Duda, Guja, Karpiński (85′ Ochman) – Spurna (73′ Żmudka), Mazela.
Żółte kartki: Gajda – Mazela.
Sędziował: Mateusz Kowalski (Kielce).

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o