kieliszek maly

W niedzielę 2. listopada do olkuskiej komendy trafiło niepokojące zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z bloków przy ul. Strzelców Olkuskich na os. Pakuska, pijana matka ma pod opieką trójkę małych dzieci. Sąsiedzi poinformowali funkcjonariuszy także o zalanym mieszkaniu. 

Rzeczywiście, po przybyciu na miejsce zgłoszenia, policjanci w jednym z mieszkań zastali nietrzeźwą kobietę oraz trójkę małych dzieci, z których najstarsze miało zaledwie 2,5 roku. Do tego mieszkanie, w którym znajdowała się rodzina, było kompletnie zalane. 26-letnia matka miała w organizmie trzy promile alkoholu. W takiej sytuacji opiekę nad maluchami przejęła siostra kobiety. Zgodnie z procedurami o dalszym losie dzieci zadecyduje sąd rodzinny. Kobieta odpowie zapewne również za narażenie swoich dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. – Zgodnie z kodeksem młodej matce grozi pięć lat pozbawienia wolności – przyznaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, nadkomisarz Agnieszka Fryben.

Na szczęście tym razem nie doszło do tragedii, a to wszystko dzięki interwencji sąsiadów. Bądźmy czujni i zarazem wyczuleni na to, co dzieje się w najbliższym otoczeniu. Tylko wtedy będziemy mogli zapobiec chociaż części ludzkich dramatów.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze