paragraf-blacha

“Zaciszna” kradzież
9 października. Rekultywator ukradli nieznani sprawcy z posesji przy ulicy Zacisze w Olkuszu. Właściciel wycenił wartość maszyny na 500 złotych.
Po wiertarkę
25 października. Nieznani sprawcy włamali się do garażu przy ulicy Kochanowskiego w Olkuszu. Do środka dostali się, podważywszy drzwi garażu. Ukradli wiertarkę oraz klucze narzędziowe. Właściciel, mieszkaniec Olkusza, wycenił straty na 700 zł.

Oszukała staruszkę
26 października. 78-letnia mieszkanka Wolbromia padła ofiarą wyrachowanej oszustki. Nieustalona złodziejka, podając się za pracownicę opieki społecznej, weszła do mieszkania na ulicy Skalskiej. Wykorzystując nieuwagę właścicielki, ukradła 250 złotych.
Skok na hurtownię
28 października. Na 12 tysięcy złotych wycenił straty właściciel okradzionej hurtowni chemicznej przy alei Tysiąclecia w Olkuszu. Złodzieje weszli do środka po wyważeniu drzwi magazynu. Ukradli kosmetyki należące do mieszkańca Osieka.
Po pijanemu spowodował wypadek
30 października. Jedna osoba została ranna w wypadku, do jakiego doszło w Gorenicach. Kierujący oplem stracił panowanie na łuku drogi i dachował. W wyniku wypadku mężczyzna doznał obrażeń ciała, trafił do szpitala w Olkuszu. Badanie wykazało, że wsiadł za kółko, mając w organizmie prawie półtora promila alkoholu.
Po kasę i komórki
30 października. Policjanci zatrzymali sprawcę włamania do mieszkania. 23-letni mieszkaniec Chełma okradł lokal na osiedlu Łokietka w Wolbromiu. Wyniósł  pieniądze i dwa telefony komórkowe.
Przez ogrodzenie po silniki
31 października. Nieznani sprawcy ukradli dwa silniki z terenu należącego do ZGH „Bolesław” przy ulicy Wspólnej w Olkuszu. Na działkę kopalni dostali się po zniszczeniu ogrodzenia. Trwa szacowanie strat.
Kradzież przy remoncie
31 października. Cztery zapory siatkowe straciła firma remontująca nawierzchnię ulicy Świętokrzyskiej w Olkuszu. Złodzieje przywłaszczyli mienie o łącznej wartości 1150 złotych.
Przez okno
1 listopada. Pieniądze i biżuterię ukradli nieustaleni osobnicy z mieszkania przy ulicy Krakowskiej w Wolbromiu. Do środka dostali się po wyłamaniu okna. Poszkodowana, 56-letnia kobieta, szacuje straty.
Okradł dziecko
1 listopada. Policjanci zatrzymali na ulicy Zawierciańskiej w Kluczach 18-letniego mieszkańca tej miejscowości, który przywłaszczył sobie telefon komórkowy nieletniego chłopca.Sprawca trafił do policyjnej izby zatrzymań.
Wyłudzona zaliczka
2 listopada. Ofiarą oszustwa został mieszkaniec Olkusza. Mężczyzna powiadomił policję, że wręczył 600 złotych kobiecie podającej się za pracownika spółdzielni mieszkaniowej. Miała to być zaliczka na poczet wymiany okien. Po oszustce i pieniądzach ani śladu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze