Za nami kolejny dzień intensywnej pracy policjantów, którzy patrolują ulice naszego miasta i sprawdzają, czy mieszkańcy przestrzegają przepisów związanych z ograniczeniami wynikającymi z rozporządzenia Rady Ministrów. Pogoda za oknem zachęca do wycieczek i spotkań ze znajomymi. O tym jak kończą się takie nieodpowiedzialne zachowania przekonało się wczoraj kilku mieszkańców.

Wczoraj tj. 6 kwietnia 2020 roku  policjanci przeprowadzili 16 interwencji związanych z ujawnionymi lub zgłoszonymi przez mieszkańców przypadkami łamania prawa wprowadzonego w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa. W związku z tym policjanci nałożyli 6 mandatów karnych i sporządzili 1 wniosek do sądu.

Tymi nieodpowiedzialnymi osobami okazali się  dwaj mężczyźni w wieku 38 i 45 lat, którzy siedzieli na ławeczce w parku przy ulicy Mickiewicza w Olkusz, a także kobieta i mężczyzna, którzy przemieszczali się ulicą Króla Kazimierza Wielkiego i nie zachowali odległości co najmniej 2 metrów. Mandatami zostali ukarani również dwaj mężczyźni, którzy spotkali się przy jednej ze szkół podstawowych w Olkuszu w celach towarzyskich.

Policjanci apelują o zachowanie rozsądku. Pogoda sprzyja do spotkań towarzyskich i zachęca do wycieczek plenerowych. Pamiętajmy, że czas epidemii nie jest  czasem  na takie spotkania i wędrówki bez celu.  Każdy z nas powinien być odpowiedzialny za siebie, ale też za innych. Same zakazy i nakazy nie powstrzymają epidemii! Istotne  znaczenie ma odpowiedzialność społeczna. #zostańwdomu to hasło powinno obowiązywać każdego z nas.

Mundurowi, wykorzystując nagłośnienie na radiowozach podczas patrolowania ulic miasta i powiatu, zalecają w czasie stanu epidemii pozostanie w domu.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
paw
paw
4 lat temu

JEŚLI NIE JESTEŚCIE NA KWARANTANNIE TO NIE PRZYJMUJCIE ŻADNYCH MANDATÓW!