kronika policyjna

Włamania w Olkuszu i w Kwaśniowie Dolnym
29 października br. nieustaleni do chwili obecnej sprawcy włamali się do domów w Kwaśniowie Dolnym i w Olkuszu. Ukradli pieniądze oraz firmowe dokumenty. Policjanci ustalają ich tożsamość. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Kradzieże w Wolbromiu
Dwie kradzieże dokumentów i pieniędzy odnotowała wolbromska policja 29 października br. roku. Do zdarzeń doszło w Wolbromiu przy ul. Armii Krajowej. Poszkodowani stracili dokumenty i pieniądze. W jednym przypadku złodziej opróżnił kieszeń marynarki mężczyzny, pozbawiając go dowodu osobistego, prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego samochodu oraz pieniędzy. Podobnie było w drugim przypadku. Kobiecie, z torebki, skradziono dowód osobisty, prawo jazdy i pieniądze. Sprawę prowadzą policjanci z komisariatu w Wolbromiu.

3,9 promila alkoholu u matki „opiekującej się” dzieckiem
Kolejny w tym miesiącu przykład nieodpowiedzialności rodzicielskiej miał miejsce 30 października br. Dyżurny komendy w Olkuszu otrzymał zgłoszenie od pracownic socjalnych o pijanej matce, która „opiekuje się” dwuletnim synem. Badanie alkomatem wykonane przez patrol policji nie pozostawiało żadnych wątpliwości. Matka miała prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Chłopczykiem zaopiekowała się siostra 30-letniej, nietrzeźwej olkuszanki. Sprawa trafi do sądu rodzinnego, który może ograniczyć lub pozbawić matkę praw rodzicielskich. Ponadto, jeśli okaże się, że zdrowie lub życie dziecka było zagrożone, kobiecie grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Zderzenie na drodze krajowej 94
1 listopada, na drodze krajowej nr 94 w Olkuszu, kierujący renault clio zderzył się z fordem mondeo. Obrażeń ciała doznał kierowca forda oraz pasażerka tego pojazdu. Poszkodowanym została udzielona pomoc lekarska. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policja ustala okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Kradzież samochodu w Bukownie
Policjanci z Bukowna ustalają sprawcę kradzieży Toyoty Corolli, która miała miejsce 2 listopada br. Do zdarzenia doszło w Bukownie na ulicy Niepodległości. Właściciel samochodu wyjechał z garażu, zostawiając w stacyjce kluczyki. Kiedy wrócił na chwilę do garażu, złodziej wykorzystał okazję i odjechał samochodem. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wredny
wredny
8 lat temu

Panie PXT, po co Pan siedzi w takim wrednym, bezprawnym, skorumpowanym kraju? Ciekawe, czy Pan taki wiecznie niezadowolony i sfrustrowany tylko na forach. Bo jeśli nie, to serdecznie współczuję rodzinie.

PXT
PXT
8 lat temu

Już widzieliśmy jak policja zadbała o „bezpieczeństwo” posła Wiplera. Wszystko by można przełknąć, człowiek jest tylko ułomnym człowiekiem, ale wyrachowanych i bezczelnych matactw prokuratury w sprawie ochrony dupsk sadystycznych frustratów, których zatrudnia się w szeregach policji nie da się już przełknąć. Prokuratura polska jest bankrutem społecznego zaufania już od dawna.

Pokur
Pokur
8 lat temu
Odpowiedz do  PXT

PXT. A skąd u ciebie taka ocena ? Metamorfoza .?