kronika policyjna

Olkusz. Kradzież portfela z dokumentami
Policjanci z komendy zajmują się sprawą kradzieży portfela. Do przestępstwa doszło w busie na trasie Częstochowa-Olkusz. Mieszkaniec Olkusza stracił dokumenty pieniądze i karty bankomatowe.

Olkusz. Skradziono plecak

10 marca na ulicy Składowej w Olkuszu skradziono plecak. Złodziej wykorzystał nieuwagę śpiącego na ławce mężczyzny i ukradł mu jego rzeczy. Mieszkaniec Wałcz stracił m.in. pieniądze, dowód osobisty oraz telefon komórkowy.

Zatrzymani z marihuaną
Dzięki spostrzegawczości policjantów, dwie osoby odpowiedziały za posiadanie narkotyków. Marihuanę zabezpieczono, a mężczyźni usłyszeli już zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W sobotę 11 marca wieczorem na ulicy Zawierciańskiej w Kluczach policjanci z miejscowego komisariatu, wylegitymowali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 30 lat. W trakcie przeprowadzonej kontroli osobistej, funkcjonariusze znaleźli u jednego z mężczyzn marihuanę w ilości 0,36 grama. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.
Do kolejnego zatrzymania z narkotykami doszło w niedzielę 12 marca. Patrolujący ulicę Legionów Polskich w Olkuszu policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego, zwrócili uwagę na zaparkowany samochód marki Audi 80. Podejrzenie stróżów prawa wzbudziło nerwowe zachowanie 2 młodych mężczyzn, którzy znajdowali się w pojeździe. Mundurowi przystąpili do legitymowania i kontroli osobistej tych osób. Okazało się, że powodem zdenerwowania było zawiniątko, które w kieszeni kurtki posiadał 19-latek. Przeprowadzone testerem badanie wykazało, że to marihuana. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Rabsztyn. Kradzież telefonu komórkowego
Mieszkaniec Bukowna powiadomił policję o kradzieży telefonu komórkowego marki Samsung Galaxy. Kradzież miała miejsce 11 marca w restauracji w Rabsztynie. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komendy. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Bukowno. Uszkodzono opla
Policjanci z komisariatu w Bukownie zajmują się sprawą uszkodzenia samochodu osobowego marki Opel Zefira. Do zdarzenia doszło 12 marca 2017 roku na parkingu na ulicy Szkolnej w Bukownie. Nieustalony na chwilę obecną sprawca oblał farbą karoserię samochodu.

Wypadek drogowy pomiędzy Kluczami a Kwaśniowem Dolnym
Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło pomiędzy Kluczami a Kwaśniowem Dolnym. Ranny, kierowca volkswagena passata, w ciężkim stanie został przetransportowany do krakowskiego szpitala. Do wypadku doszło w środę 15 marca około godziny 11.43. Kierujący volkswagenem passatem, z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył w drzewo. 37-letni kierowca został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Krakowie. Droga w tym miejscu była zablokowana, utrudnienia trwały około 2 godzin. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny.

kwasniow klucze

Bukowno. Kradzież i paserka
Policjanci z komisariatu w Bukownie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 42 i 32 lata. Jeden z nich ukradł kable zasilające, a drugi sprzedał je w punkcie skupu złomu. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. 14 marca br. dzielnicowy i kryminalny z Komisariatu Policji w Bukownie zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który próbował ukraść kable zasilające, na szkodę spółki zajmującej się sortowaniem piasku. Mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa na gorącym uczynku, gdy z ziemi wykopywał kable.
Funkcjonariusze doprowadzili 42-latka do policyjnego aresztu i zabezpieczyli sprzęt, którym posługiwał się mężczyzna m.in. kilof, łopatę oraz piłkę do metalu. Pracujący nad sprawą kryminalni zebrali dodatkowe informacje. Okazało się, że mężczyzna dzień wcześniej ukradł 34 kilogramy kabla o wartości około 1400 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty: kradzieży i usiłowania kradzieży. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Dalsza praca policjantów doprowadziła do ustalenia kolejnej osoby, która w punkcie skupu złomu sprzedała kable pochodzące z kradzieży. Był nim 32-letni mieszkaniec powiatu jaworznickiego. Jeszcze tego samego dnia mężczyźnie przedstawiono zarzut z art. 279§1 kodeksu karnego tj. paserstwo. Mężczyźni przyznali się do popełnionych przestępstw i wkrótce odpowiedzą przed sądem. Policjanci odzyskali skradzione kable.

Wypadek drogowy między Witeradowem a Gorenicami
1 osoba został ranna w wypadku drogowym, do którego doszło 15 marca br. Pasażer autobusu z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala w Olkuszu. Do wypadku doszło w środę w godzinach wieczorowych ok. 19.40, w lesie między Witeradowem a Gorenicami. Jak wyjaśnił kierujący autobusem, chcąc uniknąć zderzenia z dzikiem, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Policjanci ustalają dokładnie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bożena
Bożena
7 lat temu

Zamiast tępić oszustów,to dalej ta rasa tępi ale tych Bóg Honor Ojczyzna.Biednyś boś głupi a głupiś boś biedny nie oszukujesz i nie kradniesz.Jednak złodzieje i oszuści mieli się wcześniej bardzo dobrze i teraz też mają się bardzo dobrze oraz są jeszcze dodatkowo chronieni.

ja
ja
7 lat temu

[quote name=”SAMOCHODZIARZ”]…Nawet kolesie służb smykowi nie pomogą.[/quote]
Aaaa to chodzi o służby kościelne. A ja myślałem, że jakieś policyjne ABW czy CBŚ, CBA, FBI czy coś w ten deseń.

Arek.
Arek.
7 lat temu

[quote name=”Janek J.”]Sprawdzcie gdzie?/i kto/?naprawiał wcześniej tego ”Passata” i wszystko będzie wiadomo!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]
Tak i to jest właściwy trop bardzo bliski w wyjaśnieniu tego wypadku.Jechał na poprawki napraw do pobliskiego słynnego warsztatu-serrwisowego Panie Zachowaj ! Nas od tego warsztatu,a Matko Boska Broń Nas od otumanienia i ponoszenia niepotrzebnych kosztów-wydatków.

...
...
7 lat temu

Czego się obawiacie (obawiasz) nie pisząc personaliów oszusta? Przecież to nie skarżący powinni się wstydzić tylko ten oszust, więc w czym widzicie (widzisz) problem, że ubolewacie (ubolewasz) nad swoim losem a równocześnie chronicie (chronisz) jego wizerunek?
Zresztą te posty różnie podpisane mają identyczną składnię stylistyczną zdań i sposób interpretacyjny, idę o zakład że wyszły spod jednej ręki. Tak więc w grę wchodzi tylko ujawnienie oszusta, bo tylko to może odwrócić skutki, że się rypło.

P X T
P X T
7 lat temu

[quote name=”SAMOCHODZIARZ”]…..Nawet kolesie służb smykowi nie pomogą.[/quote]
Jakich służb? Może coś bliżej na ten temat. A poza tym co to za krętacz i oszust Cię oszukuje na częściach? Adres warsztatu pisać bo wtedy tylko ostrzeżenia przed oszustwami będą skuteczne dla innych klientów. A tak to te wpisy brzmią jakby jedynie chciały od czegoś odwrócić uwagę.

SAMOCHODZIARZ
SAMOCHODZIARZ
7 lat temu

Mnie też na częściach i na naprawach samochodu oszukał kilka razy ten mechanik z Bożej łaski ,kręt,oszust pierwszej wody.[/quote]
Ja jeszcze nie spotkałem od 20 lat nikogo/żadnego właściciela samochodu którego by ten pajac-oprych nie oszukał na częściach oraz naprawach w warsztacie.TRZEBA NAPRAWDĘ NA ZIMNE DMUCHAĆ I UDOKUMENTOWAĆ NAPRAWY UMOWAMI ORAZ PARAGONY ZBIERAĆ ZA FAKTYCZNE CZĘŚCI.FAKTURA ZA NIBY NAPRAWĘ SAMOCHODU TEŻ OBOWIĄZKOWA.[/quote]
Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka.Ja mam w samochodzie kamerę i nagrywam 24 godziny na dobę co się dzieje z samochodem podczas napraw co naprawia jaki robi sabotaż .wszystko dokumentuję i poniosę wilka nawet za części samochodowe jak mnie oszukuje na cały gwizdek.Nawet kolesie służb smykowi nie pomogą.

Jerzy S.
Jerzy S.
7 lat temu

[quote name=”Władek”][quote name=”wiedządzy na 100%”]W tej dzungli/serwisach-naprawach warsztatowych i niektórych sklepach motoryzacyjnych/ moi drodzy właściciele samochodów osobowych musicie być kuci na cztery łapy,bo fachowiec właściciel wystrzyże Was do gołej skóry lub do samej kości jak goli większość kobiet i mężczyzn co dopiero zaczynają jeżdzić własnym samochodzikiem.Na każdym kroku Was oszuka na częściach oraz na niby naprawach.PRZYKRE ALE PRAWDZIWE O TYCH SPECACH CZYŚCICIELACH PORTFELI.SPRAWDZAJCIE WSZYSTKO PO TRZY RAZY I PARAGON ZA CZĘŚCI,FAKTURA ZA NAPRAWĘ I WTEDY MOŻECIE PRAWNIE DOCHODZIĆ SWOJEJ KRZYWDY WYRZĄDZONEJ PRZEZ OSZUSTA ,SPECA.[/quote]
Mnie też na częściach i na naprawach samochodu oszukał kilka razy ten mechanik z Bożej łaski ,kręt,oszust pierwszej wody.[/quote]
Ja jeszcze nie spotkałem od 20 lat nikogo/żadnego właściciela samochodu którego by ten pajac-oprych nie oszukał na częściach oraz naprawach w warsztacie.TRZEBA NAPRAWDĘ NA ZIMNE DMUCHAĆ I UDOKUMENTOWAĆ NAPRAWY UMOWAMI ORAZ PARAGONY ZBIERAĆ ZA FAKTYCZNE CZĘŚCI.FAKTURA ZA NIBY NAPRAWĘ SAMOCHODU TEŻ OBOWIĄZKOWA.

Władek
Władek
7 lat temu

[quote name=”wiedządzy na 100%”]W tej dzungli/serwisach-naprawach warsztatowych i niektórych sklepach motoryzacyjnych/ moi drodzy właściciele samochodów osobowych musicie być kuci na cztery łapy,bo fachowiec właściciel wystrzyże Was do gołej skóry lub do samej kości jak goli większość kobiet i mężczyzn co dopiero zaczynają jeżdzić własnym samochodzikiem.Na każdym kroku Was oszuka na częściach oraz na niby naprawach.PRZYKRE ALE PRAWDZIWE O TYCH SPECACH CZYŚCICIELACH PORTFELI.SPRAWDZAJCIE WSZYSTKO PO TRZY RAZY I PARAGON ZA CZĘŚCI,FAKTURA ZA NAPRAWĘ I WTEDY MOŻECIE PRAWNIE DOCHODZIĆ SWOJEJ KRZYWDY WYRZĄDZONEJ PRZEZ OSZUSTA ,SPECA.[/quote]
Mnie też na częściach i na naprawach samochodu oszukał kilka razy ten mechanik z Bożej łaski ,kręt,oszust pierwszej wody.

ZMN
ZMN
7 lat temu

[quote name=”P X T”][quote name=”Janek J.”]Kierujący volkswagenem passatem, z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, .
Ladies and Gentlemens [/quote]
Po co rzucałeś kamieniami na szkołe?
Piszemy GENTELMEN!!!!!

ZMN
ZMN
7 lat temu

[quote name=”emil”]wypadek był w środę ,proszę nie pisać nie sprawdzonych informacji[/quote]
Niesprawdzonych piszemy RAZEM!!!

wiedządzy na 100%
wiedządzy na 100%
7 lat temu

W tej dzungli/serwisach-naprawach warsztatowych i niektórych sklepach motoryzacyjnych/ moi drodzy właściciele samochodów osobowych musicie być kuci na cztery łapy,bo fachowiec właściciel wystrzyże Was do gołej skóry lub do samej kości jak goli większość kobiet i mężczyzn co dopiero zaczynają jeżdzić własnym samochodzikiem.Na każdym kroku Was oszuka na częściach oraz na niby naprawach.PRZYKRE ALE PRAWDZIWE O TYCH SPECACH CZYŚCICIELACH PORTFELI.SPRAWDZAJCIE WSZYSTKO PO TRZY RAZY I PARAGON ZA CZĘŚCI,FAKTURA ZA NAPRAWĘ I WTEDY MOŻECIE PRAWNIE DOCHODZIĆ SWOJEJ KRZYWDY WYRZĄDZONEJ PRZEZ OSZUSTA ,SPECA.

PXT
PXT
7 lat temu

Jest niemożliwe aby bez niczyjego udziału w ruchu drogowym auto skasować w takim stanie jakby stado słoni po nim przebiegło. Z jaką prędkością można jechać przez las mając świadomość, że zawsze jakieś dzikie zwierzątko może nagle wtargnąć na jezdnię?
Choćbym nie wiem jak się starał nie byłby możliwy taki efekt zezłomowania auta, no chyba tylko podczas desperackiej ucieczki, innej opcji nie ma, no chyba że mocno postanowione samobójstwo. Jedno jest pewne że prędkość była zawrotna, nigdy z taką się nie jeździ przez las, bo instynkt samozachowawczy na to nie pozwoli, jeśli nikt nie goni- bo wtenczas działa on w drugą, tę zgubną stronę.
Larry życzę Ci żebyś został zatrzymany przez funkcjonariusza deha w ustronnym miejscu bez świadków. O ile sam nie jesteś którymś z nich.

Arek G.
Arek G.
7 lat temu

[quote name=”P X T”][quote name=”Janek J.”]Kierujący volkswagenem passatem, z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył w drzewo.[/quote]
Większość takich przypadków to ucieczka przed radiowozami. Jeśli się bezpiecznie udaje zatrzymać taki pojazd to się wychwalają na lewo i na prawo jacy to profesjonaliści. Jeśli się uciekinier wykłada na drzewie to się pisze że nieustalone przyczyny. Najlepiej jest gdy zginie bo wtedy nikt nikomu się nie musi tłumaczyć a uciekinier i tak milczy w grobie.
Ladies and Gentlemens czy wierzycie że na prostej drodze bez konkretnej przyczyny ot tak się ktoś rozkwasza o drzewo?[/quote]
JECHAŁ NA REKLAMACJĘ DO SERVISU,ALE NIE DOJECHAŁ BO ZAWIESZENIE PO NAPRAWIE ORAZ KOŁO SIĘ ODKRĘCIŁO.

Larry
Larry
7 lat temu

Przecież tych bredni krzewionych przez PXT nie da się czytać. Człowiek nadaje się na leczenie na oddziale zamkniętym.

P X T
P X T
7 lat temu

[quote name=”Janek J.”]Kierujący volkswagenem passatem, z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył w drzewo.[/quote]
Większość takich przypadków to ucieczka przed radiowozami. Jeśli się bezpiecznie udaje zatrzymać taki pojazd to się wychwalają na lewo i na prawo jacy to profesjonaliści. Jeśli się uciekinier wykłada na drzewie to się pisze że nieustalone przyczyny. Najlepiej jest gdy zginie bo wtedy nikt nikomu się nie musi tłumaczyć a uciekinier i tak milczy w grobie.
Ladies and Gentlemens czy wierzycie że na prostej drodze bez konkretnej przyczyny ot tak się ktoś rozkwasza o drzewo?

pavv
pavv
7 lat temu

Gdyby Bóg chciał to marihuana by nie istniała, a z jakiegoś powodu istnieje i co ważne to w niektórych krajach UE JEST LEGALNA!!!

emil
emil
7 lat temu

wypadek był w środę ,proszę nie pisać nie sprawdzonych informacji

Janek J.
Janek J.
7 lat temu

Sprawdzcie gdzie?/i kto/?naprawiał wcześniej tego ”Passata” i wszystko będzie wiadomo!!!!!!!!!!!!!!!!!!