Włamanie do nowobudowanego domu

29 sierpnia około godziny 22:00, włamano się do nowobudowanego domu przy ul. Krucza Góra w Olkuszu. Z jego wnętrza skradziono przewody elektryczne oraz elektronarzędzia. Pokrzywdzony oszacował swoje straty na około 2 300 złotych. Nad sprawą pracują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Ukradli deski

Pomiędzy 28 a 31 sierpnia w Bożej Woli (gmina Wolbrom) z pomieszczenia gospodarczego jednej z posesji skradziono około pięciu metrów sześciennych desek. Pokrzywdzona oszacowała wartość skradzionego mienia na około 5 000 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wolbromia.

 

Nietrzeźwi kierowali wbrew zakazom

31 sierpnia olkuscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali swoimi pojazdami wbrew orzeczonym przez sąd zakazom. Mężczyznom grozi kara trzech lat więzienia. Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany około godziny 7:15 w Porąbce (gmina Trzyciąż), kiedy kierował daewoo. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy  mieszkańca Porąbki, okazało się, że w jego organizmie znajduje się około 0,8 promila alkoholu. Drugi z mężczyzn, mieszkaniec Żurady, kierował motocyklem w chwili, kiedy w jego organizmie znajdowało się około dwóch promili alkoholu.

Wypadek w Bukownie

1 września około godziny 22:00 w Krążku (gmina Bolesław) samochód osobowy uderzył w ogrodzenie posesji. Jak się okazało, kierujący fordem bukowianin był nietrzeźwy. W jego organizmie znajdowało się około czterech promili alkoholu. Do olkuskiego szpitala przewieziono pasażera samochodu, który został ranny. Policjanci ustalają okoliczności wypadku.

Kradzież paliwa

1 września w Łobzowie z samochodu ciężarowego skradziono około 150 litrów oleju napędowego. Pokrzywdzony oszacował wartość skradzionego paliwa na około 800 złotych. Sprawą zajęli się wolbromscy policjanci.

Kradzież fiata

Nocą 31 sierpnia skradziono fiata 126p, pozostawionego na parkingu przy ul. Krasińskiego w Olkuszu. Następnego dnia (tj. 1 września) około godziny 17:00, pojazd odnaleziono na ul. Krucza Góra w Olkuszu. Samochód przekazano właścicielce.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze