0atp wrzesien 2012 1-001

Olkuskie korty już po raz kolejny gościły najlepszych tenisistów – amatorów. Na przełomie sierpnia i września na Czarnej Górze rozegrano turniej  Amatorskiego Tenisa Polskiego, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Olkusz słynie z dobrej atmosfery i zaciętych pojedynków na kortach. Nie inaczej było i tym razem. Puchary dla najlepszych zostały w Olkuszu.

 

Największym faworytem turnieju był olkuszanin Paweł Pomierny. – Od lipca tego roku Paweł zajmuje pierwsze miejsce w Polsce w klasyfikacji amatorskiej w kategorii „open”. To nasza chluba i przykład, jak pasja może prowadzić do sukcesu i spełniać osobiste marzenia. Wychowanek olkuskiej szkółki tenisowej dzięki własnej determinacji i autentycznej pasji, z jaką traktuje tenis, wkroczył w rywalizację w ramach Amatorskiego Tenisa Polskiego. Przez pięć lat toczył zacięte boje o pierwsze miejsce będąc zawsze w czołówce. Ostatnie półtora roku gra z jednym z najleprzych trenerów w Polsce- Grzegorzem Gelmudą. Ta współpraca przyniosła owoce w postaci tegorocznych zwycięstw. Paweł zagra w styczniu w Australii w wielkoszlemowym turnieju, gdzie nie tylko będzie reprezentował nasz kraj w rywalizacji mikstowej, ale i będzie mieszkał w tym samym hotelu, co cała czołówka tenisowego świata Australia Open, mając wejściówki na cały turniej. Marzenia się spełniają! – mówi sędzia główny zawodów Rafał Krawczyk, pod którego okiem Paweł Pomierny zdobywał tenisowe szlify.
 
Tradycyjnie panowie rywalizowali w dwóch kategoriach: open i + 45 lat. Z jednej strony do finału
piął się Paweł Pomierny, który kolejno pokonał olkuszan: Przemysława Piasnego (6/1, 6/1) i Pawła Pieczyraka (6/2, 6/3) oraz Michała Gryszkę z Dąbrowyatp wrzesien 2012 Górniczej (6/1, 6/2). Drugim finalistą był Michał Kałwa z Sosnowca. Zanim zmierzył się z Pomiernym, wygrał z Tomaszem Wojtasikiem z Olkusza (6/0, 6/0), Pawłem Ciapą z Tarnowskich Gór (6/1, 6/1) i olkuszaninem Pawłem Czarnotą (6/2, 6/2). – Finał pomiędzy Pawłem Pomiernym a Michałem Kałwą był popisem gry olkuskiego tenisisty. Mecz pomiędzy tymi zawodnikami to mordercza, stojąca na wysokim poziomie walka dwóch doskonale biegających tenisistów. Wynik 6/2, 6/3 oddaje aktualny poziom formy, jaką dysponuje obecnie Paweł – komentuje Rafał Krawczyk.

W kategorii +45 lat finałowy pojedynek stoczyli Tomasz Kałwa ze Skawiny i Rafał Krawczyk z Olkusza. Wcześniej pierwszy z tych zawodników odnotował na swoim koncie wygrane z: olkuszaninem Witoldem Ostręgą (6/3, 6/1) i Dariuszem Żołną (6/3, 6/1). Rafał Krawczyk pokonał  Tadeusza Micka z Sosnowca (6/0,6,2), Tomasza Wrońskiego z Będzina (6/1,6/0) i Tomasza Musiorskiego z Chechła (6/4,2/1 ret.). Puchar w tej kategorii zdobył Rafał Krawczyk. – Tomasz Musiorski to przykład zawodnika – amatora, który rozwinął się poprzez udział w rozgrywkach ATP. Swoją przygodę z rywalizacją tenisową rozpoczął zaledwie siedem lat temu w Wio”mbledonie Jurajskim na sztucznej trawie w Kwaśniowie. Nie zrażając się początkowymi niepowodzeniami bierze udział w kolejnych turniejach. Jednocześnie stale podnosi swoje umiejętności pod okiem trenerów. Pasja i autentyczna radość z jaką traktuje tenis, szybko owocują znacznym postępem umiejętności i zwycięztwami na kolejnych turniejach z cyklu ATP. Obecnie pan Tomasz zajmuje 18. miejsce w Polsce w klasyfikacji Amatorskiej w kategorii +45 lat – dodaje Rafał Krawczyk.

Tenisiści, którzy odpadli z gry w pierwszej fazie zawodów, rozegrali pomiędzy sobą Turniej Pocieszenia. W kategorii open wygrał Jakub Zawisz z Olkusza przed Michałem Dudałą ze Skawiny. Wśród panów powyżej 45 lat w finale zagrali dwaj olkuszanie. Nagrodę za pierwsze miejsce odebrał Rafał Drzewiecki, który w ostatnim meczu wygrał z Dariuszem Krawczykiem. Nagrody dla wszystkich zwycięzców ufundował MOSiR Olkusz.

Fot. organizator

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
nick
nick
10 lat temu

Gratulacje dla zdolnych olkuszan!!!

wisdom_tooth
wisdom_tooth
10 lat temu

🙂 A kto wygrał w kategorii +45?? 🙂