kronika policyjna

Olkusz. Posiadała narkotyki
Dzięki pracy funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, 32-letnia mieszkanka miasta odpowiedziała za posiadanie narkotyków.

Do zatrzymania kobiety doszło w ubiegłym tygodniu. W wyniku podjętych czynności policjanci Wydziału Kryminalnego ustalili osobę, która mogła mieć związek z przestępczością narkotykową. Z ustaleń policjantów wynikało, że w nielegalny proceder może być zamieszana 32-letnia kobieta. Potwierdzenia funkcjonariuszy sprawdziły się, albowiem podczas przeprowadzonych przeszukań pomieszczeń zajmowanych przez wymienioną, policjanci zabezpieczyli narkotyki w postaci marihuany i amfetaminy. Podejrzana usłyszała zarzuty za posiadanie i udostępnianie środków odurzających. Za powyższe przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Olkusz. Kradzież z włamaniem sklepu
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu prowadzą dochodzenie w sprawie włamania do pomieszczeń sklepowych, do którego doszło w dniu 30 listopada br. w rejonie ulicy Mickiewicza w Olkuszu. Wartość poniesionych strat to około 2200 zł. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Bolesław. Wypadek busa
30 listopada około godziny 22.30 na ulicy Głównej w Bolesławiu, doszło do wypadku drogowego busa z pasażerami. Jak wstępnie ustalono kierujący samochodem marki Mercedes Sprinter, który jechał ulicą Główną w miejscowości Bolesław, na łuku drogi na mokrej nawierzchni jezdni wpadł w poślizg po czym doszło do przewrócenia pojazdu z pasażerami na bok uderzając w drzewo. Kilku pasażerów busa zostało przetransportowanych do szpitali. Na miejscu – oprócz policjantów – w akcji uczestniczyła straż pożarna. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i wykonał oględziny miejsca. Policjanci będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego wypadku drogowego.

Olkusz. Włamanie do garażu
1 grudnia właściciel ujawnił włamanie do garażu na terenie Olkusza. Nieustalony do chwili obecnej sprawca, po uprzednim wyłamaniu drzwi dostał się do wnętrza, skąd dokonał kradzieży kompletnych kół. Straty zgłaszający oszacował na kwotę 5800 zł. Sprawą zajmują się policjanci z Olkusza.

UWAGA na włamania oraz kradzieże
W ubiegłym tygodniu, na terenie naszego powiatu, policja odnotowała kilka kradzieży z włamaniem do domów, garaży oraz kradzieży mienia. Zdarzenia te miały miejsce w Olkuszu oraz na terenie Wolbromia. Złodzieje są tak pewni siebie, że włamują się również w ciągu dnia. Dlatego też apelujemy do mieszkańców naszego powiatu o zwiększenie czujności i właściwe zabezpieczenie swojego mienia.

W jaki sposób można zabezpieczyć się przed włamaniami ?
Zabezpieczenie naszego domu czy mieszkania poprzez zastosowanie zabezpieczeń mechanicznych w postaci dobrych drzwi antywłamaniowych z atestowanymi zamkami. Zamykanie wszystkich okien przed wyjściem z mieszkania lub domu oraz czujność sąsiadów.

Włamywacze często wykorzystują fakt nieobecności domowników w mieszkaniu. Najczęściej do tego typu zdarzeń dochodzi w godzinach przedpołudniowych. Zdarza się że sprawcy obserwują mieszkanie czy dom sprawdzając zwyczaje domowników. Jeśli słyszysz podejrzany hałas czy widzisz niepokojącą sytuację na zewnątrz, zadzwoń na 112 lub 997.

Uważny i spostrzegawczy sąsiad to jedno z najlepszych zabezpieczeń przed złodziejami – również sami nie bądźmy obojętni, reagujmy dzwoniąc na policję gdy wymaga tego sytuacja.

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
pavv Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pavv
pavv

Gdyby Bóg chciał to by marihuana nie istniała, ale z jakiegoś powodu istnieje i wielu krajach (nawet należących do UE) jest całkiem legalna!