Zatrzymano podejrzanych o włamania do piwnic

Policjanci z Wolbromia zatrzymali mężczyzn podejrzanych o włamania do piwnic na os. Łokietka w Wolbromiu. 28 i 29 – latek trafili do aresztu olkuskiej komendy. Policjanci ustalili, że mężczyźn, w okresie 26 – 30 stycznia br., włamywali się do piwnic dwóch bloków na os. Łokietka w Bukownie. Ukradli m. in. szlifierkę, narzędzia kuchenne. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzone osoby oszacowały łącznie na około 700 złotych. Dwóm mieszkańcom Wolbromia przedstawiono łącznie 12 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze odzyskali wszystkie skradzione przedmioty. Mężczyznom grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 

Włamanie do garażu

Prawdopodobnie 20 stycznia br. na ul. Kochanowskiego w Olkuszu włamano się do garażu. Z zaparkowanego w nim nissana skradziono cztery koła oraz fotele przednie. Właściciel samochodu oszacował straty na około 10.000 złotych. Sprawcy kradzieży z włamaniem grozi kara 10 lat więzienia.

Kradzieże paliwa w Bukownie

Nocą 30/31 stycznia br. z zaparkowanych na ul. Nowej w Bukownie ciągników siodłowych oraz koparko-ładowarki skradziono nieustaloną w chwili obecnej ilość paliwa. Pięć ciągników oraz koparka znajdowały się na prywatnej posesji. Postępowanie w tej sprawie prowadzą miejscowi policjanci.

Potrącenie pieszego

31 stycznia br. około godziny 14:20 na ul. Kościuszki w Olkuszu, mercedes kierowany przez 52 letniego mieszkańca Olkusza potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych nietrzeźwego mężczyznę. W organizmie 58 – letniego mieszkańca Olkusza znajdowało się około 1,6 promila alkoholu. Potrącony mężczyzna doznał skręcenia stawu kolanowego oraz stłuczenia podudzia. Policjanci ustalają przyczyny wypadku.

Kradzież kabla

1 lutego br. około godziny 9:00 na ul. Parkowej w Bolesławiu skradziono około 105m napowietrznej linii telefonicznej. Przedsiębiorstwo, na szkodę którego dokonano kradzieży, szacuje straty. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Bukowna.

Wypadek w Gołaczewach

3 lutego br. około godziny 11:50 w Gołaczewach kierujący oplem potrącił pieszą. Mieszkanka Gołaczew ze złamaną nogą i ogólnymi potłuczeniami ciała trafiła do szpitala. Mieszkaniec Budzynia (gmina Wolbrom), który kierował samochodem był  trzeźwy. Policjanci ustalają okoliczności i przyczyny wypadku.

Włamanie w Wolbromiu

Nocą 3 lutego br. na ul. Dębowej w Wolbromiu włamano się do domu. Włamywacz dostał się do niego przez okno w piwnicy, a później ukradł pieniądze oraz biżuterię. Do zdarzenia doszło w chwili, kiedy mieszkańcy okradanego domu znajdowali się wewnątrz i spali. Pokrzywdzony wolbromianin oszacował wartość skradzionego mienia na kilka tysięcy złotych. Włamywaczowi grozi kara 10 lat więzienia.
    
Wandale zniszczyli drzwi

Nocą 4 lutego br. na ul. Wyzwolenia w Bukownie nieustaleni na chwilę obecną sprawcy wybili okno oraz zniszczyli drzwi w budynku kotłowni. Postępowanie w tej sprawie prowadzą miejscowi policjanci.  

Kradzież kabla

Nocą 4 lutego br. na ul. Kluczewskiej w Bolesławiu skradziono około 100m napowietrznej linii telekomunikacyjnej. Pokrzywdzone przedsiębiorstwo szacuje  straty. Sprawą zajęli się policjanci z Bukowna.

Wypadek w Chełmie

5 lutego około godziny 6:50 w Chełmie (gmina Wolbrom) kierujący fiatem, 20 – letni mieszkaniec Gołaczew, zjechał z drogi do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w słup telefoniczny. Kierowca został przewieziony do olkuskiego szpitala. Policjanci ustalają przyczyny wypadku.

Renault zderzył się z nissanem

5 lutego br. około godziny 7:00 w Zabagniu (gmina Wolbrom) renault kierowany przez wolbromianina, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w nissana. Do olkuskiego szpitala przewieziono obu kierowców pojazdów. Policjanci ustalają przyczynę oraz okoliczności wypadku.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze