Olkusz

Policjanci z Olkusza  zatrzymali 43-latka, który znęcał się nad swoimi rodzicami. Wobec podejrzanego sąd zastosował jako środek zapobiegawczy tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Trwająca od ponad dwóch miesięcy czasu udręka małżeństwa, wobec którego 43-letni syn stosował przemoc psychiczną i fizyczną zakończyła się. 43-latek pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, ubliżał rodzicom i stosował wobec nich przemoc psychiczną i fizyczną.  Kiedy o takiej awanturze (10.10. br.) zostali powiadomieni policjanci, natychmiast pojechali pod wskazany adres w gminie Olkusz. W rodzinie zdarzały się już wcześniej podobne sytuacje. Mężczyzna był  już karany za znęcanie nad rodziną i przebywał w zakładzie karnym. Pomimo tego dalej stosował przemoc wobec swoich rodziców.  Nie stosował się również do wyroku sądu o zakazie zbliżania się do rodziców.  Nadal pod wpływem alkoholu awanturował się ze swoimi rodzicami, żądając od nich pieniędzy na alkohol.  Zatem podczas ostatniej interwencji (10.10. br.) 43-latek został zatrzymany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Prokurator Prokuratury Rejonowej w Olkuszu wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 43-latka, do którego 12.10.br.  przychylił się sąd. Podejrzany usłyszał  zarzuty znęcania nad rodziną.  Teraz najbliższe trzy miesiące 43-latek spędzi w areszcie. Za znęcanie się grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętaj, że przemoc wobec osób najbliższych jest przestępstwem ściganym z urzędu, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policja, pracownik socjalny  ma obowiązek interweniować i udzielić pomocy osobie, która jej potrzebuje. Osoby doświadczające przemocy domowej nie pozostają z tym problemem same. Przepisy prawne zabraniają stosowania przemocy wobec swoich bliskich. Jeżeli sami lub ktoś z rodziny jest krzywdzony przez osoby najbliższe, nie wstydźmy się prosić o pomoc i  zwróćmy się do policjantów lub też innych instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Pamiętaj, że masz prawo do godnego życia, bez ciągłego poczucia strachu. Masz prawo do życia bez przemocy, cierpienia i upokorzeń.

Zwracamy się również z apelem do mieszkańców, by reagowali na przemoc! Kiedy  za ścianą słychać  awanturę domową lub wołanie o pomoc, powiadom o tym  służby.  Dzięki szybkiej reakcji i natychmiastowej interwencji można zapobiec tragedii.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze