kronika policyjna

Nietrzeźwy 22-latek, który ukradł znajomej auto, usłyszał już zarzuty
Policjanci z Komisariatu Policji w Wolbromiu zatrzymali mężczyznę, który ukradł samochód swojej znajomej i prowadził auto w stanie nietrzeźwości. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło pod koniec listopada w Jangrocie. Mężczyzna pokłócił się ze swoją znajomą. Bez jej zgody zabrał kluczyki do samochodu i odjechał. 22-latek został zatrzymany w Zasępcu. Okazało się, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdem. Mało tego 22-latek prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że mężczyzna w swoim organizmie ma ponad 1,5 promila alkoholu. 22-latek usłyszał już zarzuty kradzieży samochodu i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Bolesław. Z samochodu skradziono pokrywę bagażnika i tablicę rejestracyjną
W okresie od 30 listopada do 1 grudnia 2016 br. z samochodu osobowego marki Citroen Saxo skradziono pokrywę bagażnika i tablicę rejestracyjną. Auto zaparkowane było na ulicy Głównej w Bolesławiu. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bukownie ustalają sprawcę tej kradzieży.

Krążek. Drzewo przewróciło się na samochód
Do zdarzenia doszło 1 grudnia około godziny 21 w miejscowości Krążek. Na jadącego forda focusa spadło drzewo, które złamało się pod naporem śniegu. Strażacy udzielili pomocy trzem osobom, które zostały zablokowane w pojeździe. Na szczęście nikomu nic się nie stało pomimo, że samochód uległ dużemu zniszczeniu.

Olkusz. Skradziono rury kanalizacyjne
Policjanci z komendy w Olkuszu zajmują się sprawą kradzieży rur kanalizacyjnych. Do zdarzenia doszło w okresie od 30 listopada do 2 grudnia na ulicy 20-stu Straconych. Złodziej ukradł 20 szt. rur kanalizacyjnych z terenu, gdzie prowadzone są prace drogowo-remontowe. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Mieszkanka Jangrota straciła dowód osobisty oraz dokumentacje medyczną
2 grudnia nieustalony do chwili obecnej sprawca w jednym z marketów w Olkuszu ukradł kobiecie robiącej zakupy, dowód osobisty oraz dokumentację medyczną. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komendy w Olkuszu.

Olkusz. Skradziono mercedesa
Policjanci z wydziału kryminalnego pracują nad ustaleniem sprawcy kradzieży z włamaniem do samochodu osobowego marki Mercedes. Do zdarzenia doszło 1 grudnia na parkingu przy ulicy Żeromskiego w Olkuszu. Straty poniósł olkuszanin.

22-latek uciekał przed policją. Powód? Pijany, bez uprawnień i z narkotykami
Zarzut posiadania środków odurzających i kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości usłyszał 22-letni mieszkaniec gminy Wolbrom, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Wolbromiu. Do zdarzenia doszło 3 grudnia 2016 roku przed godziną czwartą rano. Patrolujący ulice Wolbromia policjanci, zwrócili uwagę na kierowcę opla astry, który wykonywał dziwne manewry na drodze. Mundurowi postanowili sprawdzić co jest powodem takiego zachowania. Mimo wyraźnych sygnałów dawanych przez policjantów, mężczyzna nie reagował. Wręcz przeciwnie, gwałtowanie przyspieszył. Mundurowi natychmiast udali się za nim w pościg. Po przejechaniu kilku kilometrów kierowca porzucił swój pojazd i zaczął uciekać w stronę osiedlowych bloków. Po chwili został zatrzymany. 22-latek był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadł też uprawnień do kierowania pojazdami. Mało tego, podczas kontroli osobistej, policjanci znaleźli woreczek strunowy z amfetaminą. 22-latka zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Niebawem mężczyzna za kierowanie po alkoholu, jazdę bez uprawnień, niezatrzymanie się do kontroli drogowej i posiadanie narkotyków, odpowie przed sądem.

Komunikat:
Poszukiwani świadkowie potrącenia pieszej
26 października 2016 roku około godziny 12.55 na drodze wojewódzkiej nr 783 w Wierzchowisku, w rejonie skrzyżowania na Lgotę Wielką, kierujący Daewoo Tico potrącił pieszą. Świadkami tego zdarzenia mogły być dwie kobiety, które prawdopodobnie jechały samochodem osobowym marki Ford Fokus koloru srebrnego. Osoby, które były świadkami tego zdarzenia (kierujące fordem) proszone są o kontakt telefoniczny z policjantką prowadzącą postępowanie w tej sprawie nr tel. 32-6478-271 lub 997.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze