kronika policyjna

Kieszonkowcy na targowisku w Wolbromiu

30 kwietnia 2014 roku sześć kobiet straciło pieniądze oraz dokumenty, w tym karty bankomatowe. Kieszonkowcy po raz kolejny wykorzystali nieuwagę kupujących na targowisku w Wolbromiu.

Policjanci zatrzymali włamywacza do domku letniskowego w Ryczówku

2 maja 2014 roku policjanci z Klucz zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który w dniu 28.04.2014 roku w Ryczówku przy ul. Godawica włamał się do domku letniskowego i ukradł m.in. 40 m. kabla elektrycznego, butlę gazową, czajnik bezprzewodowy. Straty w wysokości 2.500 złotych poniósł mieszkaniec Czeladzi. Mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem, grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Włamanie do mieszkania na osiedlu Słowiki

3 maja 2014 roku nieustalony do chwili obecnej sprawca  wyłamał zamek w drzwiach  mieszkania, z którego ukradł telewizor plazmowy. Straty w wysokości 1000 złotych poniosła mieszkanka Olkusza. Sprawą kradzieży z włamaniem zajmują się policjanci z olkuskiej komendy.

Olkusz. Pobicie nastolatka

Trzema nieletnimi, którzy kilka dni temu pobili nastolatka zajmie się olkuski sąd rodzinny. 5 maja 2014 roku policja przesłała materiały do sądu w sprawie pobicia 12 – letniego chłopca przez rówieśników. Do zdarzenia doszło 1 maja br. na jednym z osiedli w Olkuszu. Do 12-latka podeszło trzech nieletnich, którzy zaczepili go pytając o przynależność do klubu piłkarskiego. Nastolatek miał na ręce bransoletkę jednego z klubów sportowych. Nie spodobało się to trójce agresorów, którzy pobili chłopca, kopiąc go po głowie i twarzy. Zerwali mu bransoletkę oraz czapkę z głowy. Nastolatek doznał urazu nosa i twarzy. Dwaj nieletni to uczniowie szkoły podstawowej, trzeci jest gimnazjalistą. Sąd rodzinny zastosuje wobec nich środki wychowawcze.

Kradzież na stadionie w Wolbromiu

Nieustaleni do chwili obecnej sprawcy ukradli 12 piłek ze stadionu w Wolbromiu. Do zdarzenia doszło podczas rozgrywanego 4 maja meczu. Straty  w wysokości około 2000 złotych poniósł jeden z lokalnych klubów sportowych. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariatu w Wolbromiu.

Wypadek drogowy w Kluczach. Ranna pasażerka opla

W miniony poniedziałek (5.05.2014r.) w Kluczach na ulicy Olkuskiej kierujący Oplem Corsą doprowadził do zderzenia z samochodem marki VW Golf, którym jechał mieszkaniec Klucz. Pasażerka opla doznała złamania żeber i trafia do olkuskiego szpitala. Kierujący oplem olkuszanin był trzeźwy. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o