Olkusz

– Kiedy wreszcie doczekamy się oświetlenia na ulicy Krucza Góra? Jak to jest możliwe, że w tych czasach w mieście jest ulica, na której nie ma ani jednej lampy? – z takim pytaniami dzwonią do naszej redakcji mieszkańcy oraz kierowcy poruszający się tą drogą. Temat pojawiał się już naszych łamach. Tym razem mamy dla mieszkańców dobra wiadomość.

– Wieczorami można by rzec jak w „Seksmisji” – ciemność widzę! Spacery przy świetle księżyca są średnio bezpieczne, przecież tędy jeżdżą samochody, a chodnika nie ma. Okolica ładna i chętnych na spacery nie brakuje, tylko warunki trudne – opowiadają interweniujący w naszej redakcji olkuszanie. Jeden z mieszkańców przypomniał, że wykonanie oświetlenia na Kruczej Górze było jedną z wyborczych obietnic olkuskiego burmistrza.

Podobne interwencje otrzymaliśmy zimą ubiegłego roku. Wówczas gmina tłumaczyła, że budżet jest obciążony inwestycjami na które uzyskano dofinansowanie, a poza tym z powodu pandemii dochody gminy spadły.

Teraz sytuacja uległa zmianie. Na Kruczej Górze będzie uliczne oświetlenie. -Gmina Olkusz otrzymała dofinansowanie na ten cel, wobec czego inwestycja z pewnością zostanie zrealizowana. Na tę chwilę trudno mi konkretnie wskazać perspektywę czasową, gdyż przygotowania do budowy oświetlenia w ul. Krucza Góra muszą zostać skoordynowane z pozostałymi zamierzeniami w ramach uzyskanego dofinansowania, natomiast najważniejsza wiadomość jest w tej chwili taka, że z pewnością oświetlenie na tej ulicy powstanie – odpowiada rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu Michał Latos.

1 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze