psp mswia

Minister spraw wewnętrznych i administracji spotkał się 24 października 2016 r. z funkcjonariuszami podległych służb, którzy w sposób szczególny wyróżnili się swoją postawą. Wśród nich znalazło się siedmiu strażaków:

mł. kpt. Artur Głowacki z Komendy Powiatowej PSP w Olkuszu – otrzymał „Krzyż Zasługi za Dzielność” nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę z rąk ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka za uratowanie kobiety, która stojąc na gzymsie budynku próbowała targnąć się na swoje życie;

mł. asp. Szymon Bochm z Komendy Powiatowej PSP w Kępnie – otrzymał „Medal za Ofiarność i Odwagę” nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę z rąk ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka za pomoc i uratowanie tonącej kobiety;

st. kpt. Magdalena Tomala z Komendy Miejskiej PSP w Łodzi – nagrodzona za pomoc poszkodowanym w wypadku samochodowym, której udzieliła podczas prywatnej podróży;

asp. sztab. Mariusz Stanioch z Komendy Miejskiej PSP w Gliwicach – nagrodzony za sprawne udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy nieprzytomnemu dziecku z zatrzymaniem czynności oddechowych;

ogn. Rafał Franas z Komendy Powiatowej PSP w Choszcznie – nagrodzony za ofiarną pomoc udzieloną w czasie wolnym od służby poszkodowanym w wypadku drogowym, który miał miejsce w pobliżu jego miejsca zamieszkania;

st. sekc. Radosław Rusinowski z Komendy Miejskiej PSP w Gliwicach – nagrodzony za sprawne udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy nieprzytomnemu dziecku z zatrzymaniem czynności oddechowych;

str. Konrad Wolak z Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu – nagrodzony za udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy w czasie wolnym od służby – przywrócił czynności życiowe poszkodowanemu mężczyźnie .

– „Spotykamy się z ludźmi, którzy są bohaterami. Ludźmi, którzy nie zważając na własne bezpieczeństwo zadbali o życie i zdrowie innych. Kiedy objąłem stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji postawiłem komendantom zadanie, aby odtworzyć etos służby w formacjach, których zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo obywateli” – powiedział minister Mariusz Błaszczak podczas uroczystości wręczenia nagród i odznaczeń wyróżniającym się funkcjonariuszom.

– „Chciałbym podziękować za ofiarność i za to, że jesteście funkcjonariuszami z powołania. Za to, że bardzo poważnie traktujecie przysięgę, którą składaliście jak przystępowaliście do służby. Taka postawa daje gwarancje tego, że obywatele mogą się czuć bezpiecznie” – podkreślał podczas swojego przemówienia minister Mariusz Błaszczak.

W uroczystości wziął udział nadbryg. Leszek Suski – komendant główny Państwowej Straży Pożarnej oraz przełożeni wyróżnionych strażaków: komendant miejski PSP w Nowym Sączu – st. bryg. Janusz Basiaga, komendant powiatowy PSP w Choszcznie – st. bryg. Marek Garbicz, komendant miejski PSP w Gliwicach – st. bryg. Janusz Przybylski, komendant powiatowy PSP Kępnie – bryg. Wojciech Grabarek, komendant powiatowy PSP w Olkuszu – bryg. Dariusz Wilk oraz p.o. komendant miejski PSP w Łodzi – mł. bryg. Grzegorz Wąsik.

Źródło: KP PSP w Olkuszu
Opracowanie: Zespół Prasowy KG PSP
Zdjęcie: Jerzy Linder „Przegląd Pożarniczy”, MSWiA

7
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
7 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
obiektywniejaturzadze.vipekStraż Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jaturzadze
jaturzadze

[quote name=”obiektywnie”][quote name=”Super User”]Od redakcji: Odpowiadając na apel o moderację tekstów: pod tym tekstem w chwili obecnej zamieszczono 26 wpisów, 5 jest widocznych a 21 zostało zdjętych z publikacji jako wpisy naruszające regulamin portalu. Wszystkie usunięte wpisy zostały zamieszczone przez tego samego użytkownika, bądź zawierały cytaty tych wpisów. Jako redakcja szanujemy wolność słowa i ubolewamy nad każdym usuniętym wpisem. Staramy się moderować dyskusję najlepiej jak potrafimy, lecz jest to zadanie bardzo trudne. Jeden psychopatyczny hejter potrafi sprowadzić każdą dyskusję do poziomu rynsztoka….Zachęcamy do korzystania z przycisku „Zgłoś administratorowi”. Pozwoli nam to na szybszą reakcję w przyszłości.[/quote]Przypominamy moderatorom, o konieczności usuwania… Czytaj więcej »

obiektywnie
obiektywnie

[quote name=”Super User”]Od redakcji: Odpowiadając na apel o moderację tekstów: pod tym tekstem w chwili obecnej zamieszczono 26 wpisów, 5 jest widocznych a 21 zostało zdjętych z publikacji jako wpisy naruszające regulamin portalu. Wszystkie usunięte wpisy zostały zamieszczone przez tego samego użytkownika, bądź zawierały cytaty tych wpisów. Jako redakcja szanujemy wolność słowa i ubolewamy nad każdym usuniętym wpisem. Staramy się moderować dyskusję najlepiej jak potrafimy, lecz jest to zadanie bardzo trudne. Jeden psychopatyczny hejter potrafi sprowadzić każdą dyskusję do poziomu rynsztoka….Zachęcamy do korzystania z przycisku „Zgłoś administratorowi”. Pozwoli nam to na szybszą reakcję w przyszłości.[/quote]Przypominamy moderatorom, o konieczności usuwania postów… Czytaj więcej »

jaturzadze
jaturzadze

[quote name=”vipek”]Żenujący poziom wypowiedzi… Przegląd Olkuski powinien jednak zatrudniać moderatorów dbając o poziom swojego portalu. W tym stanie gazeta, niestety, sięga poziomu rynsztoka. A komentujący, którzy sądzą, że faszerując swoje posty ‚wykropkowaniami’, podnoszą poziom swojej kultury, niech trochę oddadzą się refleksji nad stanem swojego umysłu.[/quote]Od redakcji:Proszę nas nie obarczać całkowitą odpowiedzialnością za poziom i treść zamieszczanych komentarzy. Komentarze zamieszczają internauci, my publikujemy artykuły. Pod każdym tekstem widnieje prośba o zamieszczanie przemyślanych wpisów, tak aby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Odpowiadając na apel o moderację tekstów: pod tym tekstem w chwili obecnej zamieszczono 26 wpisów, 5 jest widocznych… Czytaj więcej »

.
.

Straż pożarna to ta formacja, która zasłużenie cieszy się największym społecznym zaufaniem i szacunkiem. Cieszę się, że ofiarność jej przedstawicieli, wsparta, co ważne, umiejętnościami i ogromną fachowością – została zauważona i doceniona. Serdecznie gratuluję odznaczonym strażakom – należały Wam się te odznaczenia. Jednocześnie, w imieniu normalnych, przyzwoitych ludzi, przepraszam za skandaliczne, żenująco prostackie komentarze, jakie pojawiły się pod tym artykułem. Na szczęście ich autor – jeden, co łatwo rozpoznać charakterystycznym, chorym bełkocie – dokumentuje nimi wyłącznie swój prymitywizm i w żadnym razie nie jest wyrazicielem opinii jakiegokolwiek szerszego gremium.

.
.

[quote name=”vipek”]Żenujący poziom wypowiedzi… Przegląd Olkuski powinien jednak zatrudniać moderatorów dbając o poziom swojego portalu. W tym stanie gazeta, niestety, sięga poziomu rynsztoka. A komentujący, którzy sądzą, że faszerując swoje posty ‚wykropkowaniami’, podnoszą poziom swojej kultury, niech trochę oddadzą się refleksji nad stanem swojego umysłu.[/quote]Podniesienie poziomu dyskusji owszem, jest możliwe do wymuszenia przez moderatora, ale i tak głównie zależy od poziomu kultury samych użytkowników. Ze znacznej części zamieszczanych na PO komentarzy jasno jednak wynika, że króluje chamstwo, bezmyślność i kompromitujący brak znajomości podstaw poprawnej polszczyzny. Na przykład wyraz „kabotyn” brzmi dla niektórych wystarczająco pejoratywnie, aby użyć go jako obelgi, jednak… Czytaj więcej »

vipek
vipek

Żenujący poziom wypowiedzi… Przegląd Olkuski powinien jednak zatrudniać moderatorów dbając o poziom swojego portalu. W tym stanie gazeta, niestety, sięga poziomu rynsztoka. A komentujący, którzy sądzą, że faszerując swoje posty ‚wykropkowaniami’, podnoszą poziom swojej kultury, niech trochę oddadzą się refleksji nad stanem swojego umysłu.

Straż
Straż

Człowieku dwóch loginów – tobie przyznajemy buraka za poziom i dziękujemy za uwagę.