szlakiem kordonw granicznych

13 kilometrów będą mieli do pokonania uczestnicy XIII edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego po Olkuskich Szlakach Rowerowych, jaki w najbliższą niedzielę wyruszy z Silver Parku. Tym razem cykliści pojadą w stronę Bolesławia i Sztolni Ponikowskiej.

 

Zbiórkę wszystkich uczestników rajdu i start rodzinnego peletonu zaplanowano na godz. 11.00. Trzy pokolenia miłośników jednośladów pojadą ul. Długą, wzdłuż boiska „Pomorzany” w kierunku ul. Gwarków i ul. Pomorskiej. Trasa przejazdu prowadzi ścieżkami i duktami leśnymi w kierunku Bolesławia, Hutek, czy Góry Dworowskiej. W dalszej kolejności rowerzyści wjadą na niebieski szlak turystyczny PTTK po czym ul. Ponikowską i ul. Długą wrócą do Silver Parku. Cała trasa liczy blisko 13 km, choć jej trudność jest niewielka. Poradzą z nią sobie nawet początkujący cykliści.

Już trzeci raz z rzędu rajdowi towarzyszyć będzie marsz nordic walking o połowę krótszy od rowerowego przejazdu. – Ta forma rekreacji przeznaczona jest dla wszystkich lubiących ciekawie, przyjemnie, a zarazem aktywnie odpoczywać na świeżym powietrzu. Zapewniamy kije i opiekę doświadczonej instruktorki – mówi Dariusz Murawski, dyrektor MOSiR-u, będący zarazem głównym organizatorem rajdu.

W celu sprawnej organizacji imprezy, uczestnicy proszeni są o wcześniejsze zgłoszenia on-line, telefoniczne: (32) 649 44 88, 784 647 871, za pomocą smsa 784 647 871 lub drogą mailową: organizator@mosir.olkusz.pl. W dniu imprezy wszyscy muszą potwierdzić udział w rajdzie bądź w marszu w biurze czynnym na terenie Silver Parku od godz. 10.00 do 10.50.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze