wasze interwencje nowe

Na ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu, na wysokości przychodni Eskulap, powinno być przejście dla pieszych – uważa jeden z naszych Czytelników. Co na to zarządca drogi?

Olkuszanin, który z propozycją wyznaczenia „pasów” przyszedł do naszej redakcji dziwi się, że do tej pory wspomnianego przejścią nie ma. -Naprzeciwko przychodni są miejsca postojowe, a wysiadając z samochodu nie można od razu przejść na drugą stronę ulicy. To spory problem, przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych – argumentuje jeden z naszych Czytelników.

Ulicą Króla Kazimierza Wielkiego administruje powiat. W olkuskim Zarządzie Drogowym twierdzą, że wykonanie przejścia dla pieszych we wskazanym miejscu nie jest możliwe. Przeszkodą są pobliskie zjazdy do posesji, zatoka autobusowa oraz miejsca postojowe. – Poza tym przejścia dla pieszych można wyznaczyć w odległości minimum 15 metrów od zatoki parkingowej, co w istniejącym układzie przestrzennym jest trudne do spełnienia. Nadmieniamy również, że zgodnie z art. 13 Kodeksu drogowego, przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od wyznaczonego przejścia przekracza 100 metrów. Należy oczywiście zachować szczególną ostrożność – odpowiada p. o. dyrektora Zarządu Drogowego Marcin Musiałowski.

A Wy jak sądzicie? Pasy w miejscu wskazanym przez naszego Czytelnika to dobry pomysł?

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kaszka
Kaszka
8 lat temu

Bardzo dobry pomysł, powiedziałabym nawet, że konieczność! Droga na tym odcinku jest bardzo ruchliwa i z zakrętem, co niestety nie jest bezpieczne dla przechodzących zgodnie z prawem (100 m od innego przejścia). Ponadto w Olkuszu można podać wiele takich przykładów, gdzie jest przejście bliżej niż 15 metrów od zatoki parkingowej – metrem nie sprawdzałam, ale to powinno być z 15 solidnych kroków, przypomnijcie sobie te miejsca:
na Bylicy tuż przy ING mamy dwie zatoki niemal stykające się z pasami 😀
Przejście przez Świętokrzyską przy Społem, również mamy zatokę od strony niegdysiejszej Stylowej, przejście przez Polną przy skrzyżowaniu z kr. K. Wlk. przy Ledi, tam też jest zatoka! Nie znam się na tych przepisach, pewnie ktoś powie, że przejście jako „ciąg chodnika” musi być niezależnie od zatoki, no ale skoro tak się da…. to może nareszcie trzeba zmienić tych co wymyślają przepisy?
Kierowco wybieraj – miejsce do parkowania czy bezpieczne przejście dla pieszych. Może ci ktoś wyskoczy na wysokości Skarbka, zza zakrętu…
Uda Ci się zaparkować? to teleportuj się teraz na drugą stronę ulicy.

Valdez76
Valdez76
8 lat temu

Esculap? A gdzie to jest? A parkingu firmowego to nie łaska zrobić? To może przed każdym sklepem zróbmy pasy,same pasy będą? Kasę trzepią a parkingu nie mają?

misiek
misiek
8 lat temu

Najlepiej namalować zebrę wzdłuż całej ulicy K.K.Wielkiego. A właściwie dlaczego nie w całym mieście?

Weronika
Weronika
8 lat temu

Tak zróbmy przejście dla pieszych. Potrzebne jest zwłaszcza dla tego że tam są najlepsze zapiekanki w olkuszu. 😆

kierowca
kierowca
8 lat temu

co by nie,zróbmy co 10 metrów pasy bo pieszemu szczególnie w dni targowe nie chce się przejść kilka metrów,kierowcy będą na pewno szczęśliwi 😡

099
099
8 lat temu

no, wreszcie komuś się chciało iść z tym do redakcji, A przejscie potrzebne,bo to najruchliwszy punkt na KK.