mok po remoncie (1)

Niedawno cały Olkusz obiegła informacja, że dotychczasowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury złożyła rezygnację ze swojej funkcji. Zgodnie z zapowiedziami właśnie ogłoszono konkurs, który ma wyłonić jej następcę. Kto teraz będzie kierować olkuskim MOK-iem?

Przypomnijmy, że  dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Grażyna Praszelik-Kocjan, od dnia 11 lutego 2016 r. nie pełni już swojej funkcji. Szefowa MOK złożyła rezygnację, która została przyjęta przez burmistrza Olkusza, Romana Piaśnika. Grażyna Praszelik-Kocjan była dyrektorką MOK przez ostatnich 25 lat.

W Biuletynie Informacji Publicznej olkuskiego magistratu 15 lutego pojawiła się oficjalna informacja dotycząca konkursu rozpisanego na nowego dyrektora olkuskiego MOK-u. Następca Grażyny Praszelik-Kocjan pełnić będzie swoją funkcję na podstawie umowy na czas określony na 4 lata.

Osoba ubiegająca się o zatrudnienie na tym stanowisku musi m.in. posiadać wykształcenie wyższe drugiego stopnia oraz posiadać co najmniej 5-letnie doświadczenie w zakresie prowadzenia działalności kulturalnej w oparciu o umowę o pracę, na podstawie umów cywilno-prawnych bądź też prowadząc własną działalność gospodarczą.

Przyszły dyrektor MOK-u powinien posiadać znajomość prawa regulującego funkcjonowanie publicznych instytucji kultury oraz organizowanie i prowadzenie działalności kulturalnej, mieć predyspozycje i zdolności menadżerskie oraz organizatorskie, posiadać znajomość zagadnień związanych z projektami kulturalnymi finansowanymi ze środków zewnętrznych, w tym z UE oraz doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy pozabudżetowych.

Kandydaci powinni odznaczać się znajomością problematyki będącej przedmiotem działalności Miejskiego Ośrodka Kultury oraz zjawisk w szeroko pojętej kulturze, sztuce i dziedzictwie narodowym; mieć wiedzę z zakresu finansów publicznych i administracji, znać co najmniej jeden język obcy oraz posiadać znajomość olkuskiego środowiska twórczego oraz organizacji pozarządowych.

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy przesłać w zamkniętej kopercie z podanym adresem zwrotnym, numerem telefonu i dopiskiem „Konkurs na stanowisko Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu” na adres: Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Rynek 1, 32-300 Olkusz lub składać osobiście w punkcie Informacyjno-Podawczym Urzędu Miasta i Gminy  w Olkuszu w terminie do 16 marca 2016 r.

Miejski Ośrodek Kultury jest jednostką organizacyjną Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Jego główną rolą jest realizacja zadań związanych z obszarem kulturalnym gminy Olkusz, w tym między innymi: organizacja imprez, prowadzenie sekcji artystycznych, Uniwersytetu III Wieku, Kina „Zbyszek”, Muzeum Afrykanistycznego, Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego, administrowanie Zamkiem Rabsztyn i inne.

Jak pokazuje przykład niedawno rozstrzygniętych konkursów na stanowiska urzędnicze Głównego Specjalisty Biura Promocji i Informacji Publicznej oraz Inspektora Biura Promocji i Informacji Publicznej, internautom trafnie udało się wytypować nazwiska laureatów jeszcze przed ogłoszeniem wyników. Kto teraz stanie na czele MOK-u? – zapraszamy do dyskusji na www.przeglad.olkuski.pl!

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
skarbnik
skarbnik
8 lat temu

[quote name=”zmowa milczenia”]CZEMU NIKT NIE ZADAJE PYTANIA JAKIE INWESTYCJE WIODĄCE MA ZAMIAR ROZPOCZĄĆ ( a najlepiej zakończyć) w tej kadencji jaśnie oświecony Burmistrz ???
Ludzie, drapiecie się o drobiazgi, chwalicie albo ganicie R.P. za kilka stanowisk w te czy w tamte, przeżywacie jak nastolatka miesiączkę radę miejską, a na terenie gminy NIE POWSTANIE ŻADNA INWESTYCJA mająca na celu podniesienie standardu życia, a o której będziemy pamiętać za 3 lata!!!
Burmistrz się kompromituje odwołując co ambitniejszych współpracowników, a teraz jeszcze che powołać wentylatora na szefa komunikacji miejskiej. PARANOJA!!![/quote]
powiedziałabym, że piszę to jakiś populista, gdyby nie to że w budżecie faktycznie nie ma pieniędzy ze środków zewnętrznych na inwestycje… Na szczęście jesteśmy mało wymagającym społeczeństwem i wystarczy nam lodowisko

zmowa milczenia
zmowa milczenia
8 lat temu

CZEMU NIKT NIE ZADAJE PYTANIA JAKIE INWESTYCJE WIODĄCE MA ZAMIAR ROZPOCZĄĆ ( a najlepiej zakończyć) w tej kadencji jaśnie oświecony Burmistrz ???
Ludzie, drapiecie się o drobiazgi, chwalicie albo ganicie R.P. za kilka stanowisk w te czy w tamte, przeżywacie jak nastolatka miesiączkę radę miejską, a na terenie gminy NIE POWSTANIE ŻADNA INWESTYCJA mająca na celu podniesienie standardu życia, a o której będziemy pamiętać za 3 lata!!!
Burmistrz się kompromituje odwołując co ambitniejszych współpracowników, a teraz jeszcze che powołać wentylatora na szefa komunikacji miejskiej. PARANOJA!!!

Ucitiel
Ucitiel
8 lat temu

[quote name=”sekretarz…”]Szkoda, że magistrat nie napisał, że w tym roku do urzędu trafiło już 4 nowe osoby. Pozorne oszczędności.. pozorant z burmistrza.[/quote]
Pozorant , pozorant a córki pani radnej czy pana radnego co to głosowali za kucharzykiem nie są przypadkiem zatrudnieni przez burmistrza ?

sekretarz...
sekretarz...
8 lat temu

Szkoda, że magistrat nie napisał, że w tym roku do urzędu trafiło już 4 nowe osoby. Pozorne oszczędności.. pozorant z burmistrza.

Zenon
Zenon
8 lat temu

http://www.wiadomosciolkuskie.pl/aktualnosci/1878-kolejne-zmiany-w-olkuskim-magistracie-i-kolejne-oszczednosci
Burmistrz w urzędzie już powysyłał ludzi z uprawnieniami na emerytury, teraz może czas na MOK i inne jednostki podlegające pod UMiG

JohnnyBravoSuperStar
JohnnyBravoSuperStar
8 lat temu

Pozamiatam w tym konkursie :).

pavv
pavv
8 lat temu

A dzisiaj w Rock Radiu próbowali rzecznika urzędu miasta wkręcić w to, że Polska Partia Ogólna zamierza stolicę do Olkusza przenieść lub do Wałbrzycha i czekają na oferty. Wałbrzych 200 zł dawał. Rzecznik nie dał się wkręcić.

KingaZ.
KingaZ.
8 lat temu

[quote name=”KingaZ.”]Kmita! Tylko on ma predyspozycje i doświadczenie![/quote]
To był sarkazm.Ale łapki w dół są fajne

Uczciwy Bolek
Uczciwy Bolek
8 lat temu

[quote name=”Aj waj”]O, niektórym kandydatom moje propozycje wymagań nie spodobały się :D[/quote]
Myślę, że kandydatów będzie niewielu bo każdy boi się „uczciwego konkursu”, nadania z urzędu i ewentualnej przegranej …

Aj waj
Aj waj
8 lat temu

O, niektórym kandydatom moje propozycje wymagań nie spodobały się 😀

a ja wiem
a ja wiem
8 lat temu

jak to kto pokieruje MOkiem ? bezrobotni z PUPy. Nabór od kinooperatora do sekretarek i księgowego. A dyr. to może ukryty pod stanowiskiem menadżera albo przedstawiciela handlowego?

mieszkańcy
mieszkańcy
8 lat temu

Przyszły dyrektor MOK-u powinien „znać co najmniej jeden język obcy”…..
a po co? z zagranicy do Łolkusza ktoś przyjedzie? i w jakim stopniu? zaawansowanym? czy wystarczy jedno zdanie:
„Hallo. I am director of City Centre Cultural in Olkusz…..Don^t you know where is Olkusz? Hmmm….Something beetween Cracow and Katowice 😆

z rezerwą
z rezerwą
8 lat temu

Dwa portrety Malczewski i Matejko.

Ol..nka
Ol..nka
8 lat temu

W BWA nie ma manager, jest rencista i koło wzajemnej adoracji.

Aj waj
Aj waj
8 lat temu

Ciekawe czy ktoś z BWA wystartuje? Galeria nazwisk robi się bogata, na miarę prowincjonalnej wystawy. A w MOK trzeba MENADŻERA, z doświadczeniem w kulturze popartym udokumentowanymi sukcesami i nieskonfliktowanego ze środowiskami lokalnymi. W ten sposób zostają może ze dwa portrety.

arek
arek
8 lat temu

Czy Pani Praszalik dostała „propozycję nie do odrzucenia” czy faktycznie miała dość?

Anita
Anita
8 lat temu

Skąd taka niechęć do starszych ludzi? Emerytów najlepiej poddać eutanazji, wszystkich bez wyjątku, dopiero młódź będzie miała pole do popisu./tak jak w Radzie Miasta(zwłaszcza ostatnio). A może by tak stanąć do konkursu i swoim programem pokonać emeryta. Dlaczego islam zwycięża? Tam darzy się starszych ludzi/ matkę, ojca/ szacunkiem. Nawet się nie obejrzycie, jak sami zostaniecie staruszkami, bo czy emerytami, tego nie wiem

Chłop
Chłop
8 lat temu

[quote name=”kiwi”][quote name=”Kto pokieruje MOK-iem”]Jego główną rolą jest realizacja zadań związanych z obszarem kulturalnym gminy Olkusz, w tym między innymi: [/quote]
organizacja imprez – lubi wypić, prowadzenie sekcji artystycznych – fujara gra na cymbałach, Uniwersytetu III Wieku – prawie sprawny, Kina „Zbyszek” – szczęka jak kasownik do biletów , Muzeum Afrykanistycznego – znajomość języka suahili, Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego –plecie z zamiłowaniem, administrowanie Zamkiem Rabsztyn – osobiście znał Jagiełłę Władysława. Wniosek: szykują nam się na to stanowisko emeryta. Jak w mordę![/quote]

Zapomniałeś o podziemiach ratusza. Kolejna baba, emerytowana babcia klozetowa. Jak w mordę!

Chłop
Chłop
8 lat temu

[quote name=”Aj waj”]Kto ma oczy do czytania, niechaj czyta! Brak wymogu stażu na stanowisku kierowniczym, a zaledwie pięć lat pracy (nie wyłączając umów śmieciowych) w działalności kulturalnej mocno rozszerza listę potencjalnych kandydatów. Teoretycznie. Z drugiej strony, tej praktycznej, stanowi wskazówkę. Czyżby jednak kobieta – animator kultury? Tylko jak to ładnie pogodzić ze składem komisji? Jedno jest pewne, będzie ciekawie, przynajmniej dopóki dyrektor nie skonfrontuje możliwości finansowych z oczekiwaniami.[/quote]

Zdziwko? Komisja też sam baby, ostatni facet uciekł z powrotem do starostwa.

kiwi
kiwi
8 lat temu

[quote name=”Kto pokieruje MOK-iem”]Jego główną rolą jest realizacja zadań związanych z obszarem kulturalnym gminy Olkusz, w tym między innymi: [/quote]
organizacja imprez – lubi wypić, prowadzenie sekcji artystycznych – fujara gra na cymbałach, Uniwersytetu III Wieku – prawie sprawny, Kina „Zbyszek” – szczęka jak kasownik do biletów , Muzeum Afrykanistycznego – znajomość języka suahili, Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego –plecie z zamiłowaniem, administrowanie Zamkiem Rabsztyn – osobiście znał Jagiełłę Władysława. Wniosek: szykują nam się na to stanowisko emeryta. Jak w mordę!

Aj waj
Aj waj
8 lat temu

Kto ma oczy do czytania, niechaj czyta! Brak wymogu stażu na stanowisku kierowniczym, a zaledwie pięć lat pracy (nie wyłączając umów śmieciowych) w działalności kulturalnej mocno rozszerza listę potencjalnych kandydatów. Teoretycznie. Z drugiej strony, tej praktycznej, stanowi wskazówkę. Czyżby jednak kobieta – animator kultury? Tylko jak to ładnie pogodzić ze składem komisji? Jedno jest pewne, będzie ciekawie, przynajmniej dopóki dyrektor nie skonfrontuje możliwości finansowych z oczekiwaniami.

lol
lol
8 lat temu

Pewnie jakiś specjalista emeryt się trafi.

KingaZ.
KingaZ.
8 lat temu

Kmita! Tylko on ma predyspozycje i doświadczenie!